چگونه یک مرد آلفای قابل احترام باشیم به همراه ارائه مثال های واقعی

آیا تا به حال اصطلاح مرد آلفا را شنیده اید؟ مردان آلفا بسیار باهوش و موفق می باشد و 70 درصد از کل مدیران ارشد را تشکیل می دهند. حال بیایید به طور دقیق معنای مرد آلفا و نشانه های مربوط به یک مرد آلفا را بررسی کنیم و آنها را به ترتیب تفکیک نماییم.

مرد آلفا چیست؟

مرد آلفا مردی است که بسیار باهوش و با اعتماد به نفس و موفق است. مردان آلفا عموما رهبران بزرگی نیز هستند و ترجیح می دهند در موقعیت های قدرت قرار گیرند. ویژگی های مردان آلفا عبارتند از:

قرار گرفتن در یک موقعیت قدرت

نگران نبودن با وجود سطح مسئولیت های بالا

استفاده از فرصت ها

قدرتمند بودن و تاثیرگذار و یا موفق بودن در اتاق

توانایی جذب افراد به سمت خود و داشتن سطوح بالای نفوذ

 

طرز فکر مرد آلفا این است که با خودش مطمئن باشد و راحت باشد، مرد آلفا باید خودش را کنترل کند و در لحظه راحت باشد و بداند که از پس هر کاری بر میاید.

در سال 1000 قبل از میلاد، یونانیان الفبای خودشان را ایجاد کردند که اولین حرف آنها نیز آلفا بود. در قرن های بعد نیز  غالب ترین موجودات در مجموعه ای که حیوانات وحشی هستند نیز آلفا می باشند.

چگونه می توانید به یک مرد آلفا تبدیل شوید؟

بخش سخت قدیمی بین مردان آلفا و بتا پسرهای گل هستند که بسیار مبهم نیز هست.

مردان آلفا به طور سنتی به عنوان افرادی غیر عاطفی وبسیار تحلیل گرد و با حس کنجکاوی کم برای دیگران و احساسات آنها شناخته می شوند. مردان امروز تشویق می شوند تا در مورد احساسات و  عواطفی که دارند آگاه باشند و نسل جدیدی از رهبران مردان آلفای قوی و با اعتماد بنفس و همدل را ایجاد کنند.

اگر میخواهید یک مرد آلفای مدرن باشید باید هدف خود را در نظر بگیرید، روی مهارت فکری و کلامی خودتان کار کنید و نشانه های مرد آلفا را در خودتان پرورش دهید.

حال بیایید به ویژگی ها و ویژگی ها و نشانه های ضروری مرد آلفا بپردازیم تا بتوانید این ویژگی ها را از مردان آلفای موفق یاد بگیرید و آنها را در ذهنیت خودتان پرورش دهید.

مرد آلفا
مرد آلفا

مورد اول: تکان دادن سر به صورت کلی

مردان آلفا سعی می کنند که با تکان دادن سر و با کلماتشان به دیگران نشان دهند که بسیار مطمئن هستند. به عنوان مثال آنها نسبت به برخی موارد می گویند که بله و یا موافقم و سرشان را تکان می دهند.  به همین ترتیب اگر آنها مخالف باشند ممکن است که سرشان را تکان دهند و بگویند نه

مردان آلفا نه تنها هنگام صحبت بلکه هنگام گوش دادن نیز سرشان را تکان می دهند.

پادکست ساز و بازیگر به نام داکس شپرد در اینکه از سرش برای تایید استفاده کند بسیار به طور باورنکردنی خوب عمل می کند. او هم در حین صحبت کردن و هم در حین گوش دادن سرتکان می دهد. تکان دادن سر در این حالت بسیار خوب خواهد بود زیرا محققان دریافتند که وقتی شخصی نسبت به ما سرش را تکان می دهد ممکن است که 3 تا 4 برابر بیشتر صحبت نماید.

حال شاید بگویید چرا

زیرا تکان دادن سر به او این امکان را می دهد که نه تنها نظر خودش را بیان نماید بلکه نسبت به دیگران ابراز همدردی داشته باشد. مرد آلفا وقتی با چیزی موافق است سرش را تکان می دهد و نسبت به شخصی ابراز همدردی می کند. و اگر بخواهد نه بگوید باز نیز سرش را تکان می دهد و نه می گوید شاید از نظر برخی این مورد بد باشد. برای شپرد نیز نکان دادن سر باعث ایجاد رابطه او با دیگران می شود و باع می شود که آنها حس پذیرفته شدن به خودشان را داشته باشند.

مرحله اقدام: هنگام صحبت کردن و گوش دادن با کلمات خودتان سرتان را تکان دهید.

اسرار کاریزما را نسبت به خودتان بهبود دهید

سعی کنید از سیگنال های کمی که ارسال می کنید استفاده کنید. حالات چهره و انتخاب کلمه و لحن تان را برای بهبود روابط شخصی و حرفه ای خودتان کنترل کنید و آنها را در نظر بگیرید.

با مردم موفق همراه باشید

نسبت به قوانین انسانی تسلط داشته باشید و سعی کنید که با هرکسی کناربیایید و در نتیجه این موضوع درآمد خودتان را نیز افزایش می دهید.

مورد دوم: لمس اطمینان بخش

محققان دریافتند که مردان آلفا که کاریزماتیک هستند کمتر خودشان را لمس می کنند و دیگران بیشتر لمس می کنند. آنها در گیر مالیدن گردنشان، یا شکستن قلنج بند انگشتان شان و ماساژ دستانشان نیستند.

در عوض آنها در هنگام مواجه با دیگران کارهای زیر را انجام می دهند

بزن قدش

دست گذاشتن روی پشت

لمس شانه به طور اطمینان بخش

لمس های اطمینان بخش عالی هستند زیرا یک ژست غیر کلامی به نام درکت می کنم را در خودشان دارند.

در مرحله اقدام می توانید از لمس کردن برای اطمینان دادن و آرام کردن و یا تشخیص و شناخت افراد استفاده نمایید.

شماره 3: داشتن فضای بیشتر

هرچه یک فرد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد حس می کند که فضای بیشتری را نیز درا ختیار دارد.

با شانه باز راه رفتن

حلقه زدن دستان دور کاناپه

ایستادن با پاهای باز

به عنوان مثال بازیگر آمریکایی به نام ساموئل ال جکسون در هنگام نشستن روی کاناپه این کار را می کند.

در این خصوص می توانید بیش از حد نیز عمل کنید. اما حواستان باشد که به صورت سلطه و یا تهاجمی این کار را نکنید. مردان آلفا این کار را انجام می دهند زیرا در موقعیت هایی که راحت هستند معمولا دیگران در این موقعیت مضطرب به نظر می رسند. حتی شاید برخی مواق مردان آلفا روی صندلی ریسس شان می نشینند.

مرحله اقدام: وقتی حس اطمینان داشتید فضای بیشتری نیز برای خودتان خواهید داشت.

شماره 4: با چشمان باز نگاه کنید

افرادی که اعتماد به نفس ندارند و یا آلفا نیستند ممکن است که چشمان خودشان را ببندند، ممکن است دست به سینه بنشنینند و یا خودشان را پشت چیزی پنهان کنند. از طریف دیگر آلفا ها این طور نیستند و راحت می ایستند و پا باز راه می روند.

به عنوان مثال سیلوستر استالونه خیلی راحت و پا باز می نشیند.

در خصوص مثال دیگر می توانیم به جان وین اشاره داشته باشیم که وقتی وارد اتاق می شود خیلی مثل آلفاها رفتار می کند.

به عنوان مثال مارلون براندور وقتی وارد قهوه خانه می شود با دست زدن به صندلی ها جلو می رود تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشد.

مرحله اقدام: برای اینکه فضای بیشتری به خود اختصاص دهید باید سعی کنید این فضا را حفظ کنید.

شماره 5: دیگران  را هم به شراکت دعوت کنید.

مردان آلفا دیگران را به مشارکت و شراکت نیز دعوت می کنند حتی اگر شرایط بد باشد.

مثلا از این نظر می توانیم تام کروز را مد نظر قرار دهیم.

تام کروز عصبانی نمی شود اعصابش را کنترل می کند. او با گرفتن دست فرد مورد نظر می گوید چی خنده دارد که این قدر می خندی

این نوع رفتار به صورت ریشه دار می باشد. این دسته افراد برای گرفتن پاسخ از شخصی حتی در شرایط چالشی نیز این کار را می کنند.

در مرحله اقدام باید از دیگران برای مشارکت در مسئولیت کمک بگیرید.

شماره6: از یک تن صدا به عنوان عامل متغیر استفاده نمایید

محققان دریافتند که مردان آلفا از نظر صدایی بسیار پویا به نظر می رسند. وقتی خوشحال هستند صدایشان بلند است و برای کارهای مهم صدایشان آرام است. ویا اگر بخواهند داستاین را سریع بگویند می توانن دسریع صحبت کنند و برای تاکید سرعت خودشان را کم نمایند.

لی نیز از صدایی پویا استفاده می کند. وقتی بروسلی حرکات هنرهای رزمی اش را نمایش می دهد صدایش را بالا می برد و وقتی بخواهد توضیح دهد صدایش را پایین می آورد. پویایی صدا به او کمک می کند تا به هر کلمه ای که میگوید کسی وابسته نشود.

جیسون موموآ نیز در این زمینه بسیار خوب و درخشان عمل می کند و ما اورا مثل مرد آلفا می دانیم. اما لازم نیست که همه مردان آلفا مثل موموآ جثه بزرگی داشته باشند برخی نیز می توانند ساکت و با اعتماد به نفس مثل بردپیت باشند.

مرد آلفا
مرد آلفا
مرحله اقدام: از تنوع صدا به صورت پویا زیاد استفاده نمایید.

سعی کنید بیشتر نگاه طولانی داشته باشید به خصوص در پایان صحبت هایی که میکنید.

مردان آلفا سعی می کنند که تماس چشمی بیشتری برقرار کنند ولی بیتشر این کار را در پایان حرف های شان انجام می دهند. ممکن است که مردان آلفا در حین صحبت کردن در حال پردازش چیزی در ذهن شان باشند ولی در پایان احساس شما مد نظر آنها می باشد.

لئوناردو دی کاپریو نیز به این صورت می باشد.

مردان آلفا نیازی به برقرار تماس چشمی ندارند، اما وقتی بخواهند عکس العمل دیگران را ببینند این کار را می کنند.

مرحله اقدام: در انتهای جملات تان می توانید بیشتر این کار را انجام دهید.

مرحله 8: سعی کنید بیشتر با دست حرکت داشته باشید

مردان آلفا از دستان خود برای توضیح کلمات خود استفاده می کنند. آنها به طور هدفمند و تاثیر گذاری روی کلمات خودشان سعی می کنند چیزهایی را که میگویند مهم جلوه دهند.

در این خصوص می توانیم به راک و یا دواین جانسون اشاره کنیم. او به طرز ماهرانه ای حرکات دستش ار نشان می دهد و این یعنی او یک آلفای به تمام معنا می باشد.

شماره 9 پشتکار می باشد.

پشتکار و استقامت به معنای تلاش برای عبور از چالش ها و مشکلات است. به عنوان مثال در این جا یک میلیاردر موفق می گوید که اگر پشتکار نداشت هیچ وقت موفق نمی شد.

او ریچارد برانسون است که اولین تجارت خودش را در سن 15 سالگی آغاز کرد. او در نهایت برندهیا جهانی مثل ویرجین ایرلاینز و ویرجین گیمینگ و ویرجین رکوردز و ویرجین موبایل را تاسیس کرد و توسطع ملکه انگلستان به او لقب شوالبه داده شد.

سپس در سال 2021 با انجام پرواز فضایی ویرجین گالاکتیک به فضا رفت تا به عنوان یک مرد آلفا خودش را وارد بازی آلفا گونه ای کند.

امپراطوری تجاری برانسون الهام بخش است. او در ویرجین گالاکتیک  با مشکلات زیادی مواجه شد که این مورد باعث شد او بخواهد کارش را ترک کند. در جولای 2007 یک انفجار مرگبار در ساخت موتورهای موشکلی ویرجین گالاکتیک باعث شد تا پروژه به تاخیر بیفتد. در اکتبر سال 2014 چهارمین پرواز آزمایشی ویرجین گالاکتیک با موتور موشکی رخ داد و خلبان در اثر شکستن وسیله نقلیه مورد نظر کشته شد. اگر فکر می کنید که پشتکار خودتان را فقط از طریق حوادث بد بدست می آورید، می توانید از برانسون یاد بگیرید.

به این مورد دقت کنید:

این مورد دقیقا از زبان یک فردی می آید که نارسایی در خواندن دارد. ولی فردی که این طور است. فکر می کند نمی تواند بخواند و توانایی یادگیری اش مورد سوال است. این اصلا غلط املایی نیست به طوری که دیگران شاید این را عادی نبینند و در جایی دیگر موارد دیگر را عادی ببینند.

ریچارد برانسون نیز این طور است. به همین دلیل او در هر درس نمره خوبی نمی گرفت و معلمانش او را احمق خطاب می کردند  ولی برانسون پشتکار بسیار زیادی داشت.

مراحل اقدام: محققانی که پشتکار را بررسی می کنند می فهمند که این مورد در پیش‌بینی دستاوردهای بلندمدت ضروری است. در اینجا نحوه ایجاد پشتکار در فرد آورده شده است.

تخیل یک ویژگی قدرتمند در افراد آلفا، اما در اینجا متوقف نمی شود. از آن می توانید برای تحقق رویاهای خود استفاده کنید. تخیل زنده برانسون زمانی که یادگیری سنتی غیرممکن بود، رویاهای او را تقویت کرد. او در مورد ناتوانی یادگیری خود چنین گفت: “نارسایی خواندن او  از همان ابتدا ویرجین را شکل داده است و تخیل کلید بسیاری از موفقیت های ما بوده است.”

سعی کنید از هرچیزی استفاده کنید و زیاد فکر کنید. موفقیت برانسون نمونه ای از طرز فکر فراوانی است. با سخت کوشی و ایمان به توانایی های خود، می توانید از محدوده راحتی خود خارج شوید و از استعدادهای خود در زمینه های دیگر برای رسیدن به موفقیت بیشتر استفاده کنید.

وقتی مردم به شما شک دارند عصبانی نشوید. در عوض،  قاطع باشید و حس درونی خودتا ن را دنبال نمایید.

شماره 10: فروتن بودن

مرد آلفا
مرد آلفا

فروتنی یعنی عاری از غرور و تکبر و رفتار نکردن به این معنا که بهتر از دیگران هستید. برای مثال، این آلفای جنگجو یعنی جانسون تا زمانی که فروتنی را انتخاب نکرد، به خوشبختی و موفقیت واقعی دست پیدا نکرد:

دواین جانسون سال‌ها قبل از دوران طرفدار کشتی‌اش در نقش «راک»، یک بچه دانشگاهی عصبانی در میامی بود.  گذشته ترسناک جانسون موارد زیر را شامل می شد

بی خانمان بودن و مجبور به ترک هاوایی در سن 14 سالگی

وقتی او 15 ساله بود، مادرش را در شهر نشویل در حال خود کشی دید.

در فوتبال دانشگاه با شخصی دعوا و قصد مصدوم کردن او را داشت.

زمانی که رویاهای جانسون در  NFL خوب نبود  او به WWE روی آورد و تمام آن خشم فروخورده تبدیل به شخصیت کشتی مغرورش شد.

در حالی که جانسون جام قهرمانی کشتی کج را برد، آسیب های جدی تری را متحمل شد و به طور خصوصی با افسردگی مزمن و ناتوان کننده مبارزه کرد. جانسون می دانست که در مسیری خود ویرانگر قرار دارد.

جانسون شروع به ارزیابی مجدد زندگی خود کرد. او WWE را در اوج شهرتش ترک کرد تا به یک حرفه سینمایی دست بزند – بدون هیچ تضمینی برای موفقیتش  با پذیرش شکست های فرضی و تجربیات منفی خود و روی آوردن به فروتن بودن این کار را انجام داد.

مراحل اقدام: این کتاب بسیار عالی است چون نشان می دهد که چرا برخی پیشرفت می کنند و برخی نمی کنند  جیم کالینز نیز این موارد را در کارش بررسی می کند. در اینجا نحوه به دست آوردن حس فروتن بودنمانند دواین جانسون آمده است.

 

این یک راز نیست. جانسون می گوید هیچ رازی برای فروتنی وجود ندارد. سخت کار کنید، گرسنه بمانید و هرگز مانند یک مرد آلفای غالب کلیشه ای رفتار نکنید. به یاد داشته باشید: تنها چیزی که یک مرد آلفای مدرن همیشه به آن  تسلیم می شود، نفس اوست. همچنین لازم نیست آسیب پذیری های خود را مخفی نگه دارید. مرد آلفا بودن به معنای کامل بودن نیست.

اشتباهات شما یک تجربه یادگیری است. جانسون فاش کرده است که همیشه با فروتنی رفتار نمی‌کرده و در دوران WWE به طرفدارانش به دیده تحقیر نگاه می‌کرد. این یک اشتباه بود و جانسون اکنون با همه با احترام رفتار می کند. وقتی اشتباهی مرتکب می شوید، عصبانیت خود را از دست می دهید، یا بدرفتاری می کنید،  باید کنترل آن را بدست بگیرید و از آن درس بگیرید.

از اصالت نترسید اگر نسبت به خود مطمئن نیستید، محفوظ بودن یا عدم اعتماد به نفس شما ممکن است متکبرانه به نظر برسد. در عوض، جانسون “غرور واقعی” را نشان می دهد. غرور واقعی شما همراه با عزت نفس و ارزشمند دیدن خود شما را برتر از دیگران نشان نمی دهد. مردان آلفا بر موفقیت تمرکز می کنند، اما موافق هستند و با افکار و احساسات دیگران هماهنگ هستند.

نشانه شماره 11: خودکنترلی

مرد آلفا
مرد آلفا

خودکنترلی یعنی نظم دادن به انگیزه ها، احساسات یا خواسته هایی که به نفع شما نیست. آلفای دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم جنگنده جمع و جور اما بسیار ماهر به دلیل خودکنترلی تسلیم ناپذیرش محبوب است:

مانی پاکیائو در فقر شدید در فیلیپین به دنیا آمد. خانواده‌اش برای خوردن یک بار در روز تلاش می‌کردند و اولین رویاهای پاکیائو این بود که تا زمانی که شکمش پر شود، غذا بخورد.

پاکیائو اغلب در خیابان می خوابید. اگر چه پاکیائو لاغر بود، اما از زندگی خیابانی با دفاع از خود با مشت های سریع و طبیعی خود جان سالم به در برد.

پاکیائو در 14 سالگی با آرزوی بوکس حرفه ای به مانیل فرار کرد. او در 11 مسابقه اول خود بدون شکست باقی ماند، اما با وسوسه های جدید و ناآشنا مانند الکل و قمار دست و پنجه نرم کرد.

هنگامی که پاکیائو در دوازدهمین مسابقه خود شکست خورد، به بزرگترین سلاح خود یعنی خودکنترلی روی آورد.

پاکیائو خود را وقف بوکس کرد و راهی آمریکا شد. در سال 2001 با فردی روچ، مربی بوکس آشنا شد و کارش شروع شد:

پاکیائو با رکورد 62–8–2 یکی از بزرگترین قهرمانان تاریخ بوکس است.

او همچنین رکوردشکنی عنوان قهرمانی بوکس جهان را دارد و در هشت دسته وزنی از مگس وزن تا میان وزن نوجوانان قهرمان شده است.

مسیر زندگی باورنکردنی او گواهی بر خودکنترلی پاکیائو است و پاکیائو شاید بزرگترین نمونه زنده از این ویژگی آلفا باشد.

مراحل اقدام: راهبردهای بیشماری برای توسعه ارکان خودکنترلی از جمله اراده، اعتماد به نفس و تعادل وجود دارد. خودکنترلی ترکیبی از طرز فکر «چرا» و «چگونه» است که در خودکنترلی پاکیائو منعکس شده است.

خودکنترلی به معنای نگرش “توانایی” است. پاکیائو قربانی وسوسه‌هایی شد که قبلاً هرگز تجربه نکرده بود. اما پاکیائو هرگز نمی خواست به فقر، گرسنگی و شکست برگردد، بنابراین از طرز فکر «چگونه» برای مقاومت در برابر وسوسه از طریق کنترل نفس استفاده کرد. تحقیقات آکادمیک نشان می‌دهد که چگونه خودکنترلی به شما اجازه می‌دهد تا عملکرد بهتری داشته باشید و با نگرش «می‌توانم» با استرس مقابله کنید. وقتی باور داشته باشید که می‌توانید خود را کنترل کنید، این کار را خواهید کرد.

متعهد شوید که به خودتان انگیزه بدهید. پاکیائو از طریق خودکنترلی و دیدن ارزش چیزی که طرفداران بوکس می خواستند به خود انگیزه داد: به قول او، “دو مرد که از پا به پا شدن نمی ترسند.” او هرگز هوادارانش را تحقیر نمی‌کند و از مخالفانش به‌عنوان «جنگجویان بزرگ» تقدیر می‌کند و «سبک و تهدیدی متفاوت» را مطرح می‌کند. تعهدی قوی به خود داشته باشید و با کنترل زندگی و رسیدن به اهدافتان به خود انگیزه دهید تا به آنچه می خواهید یا سزاوار آن هستید برسید. خودکنترلی شما را به سمت آن سوق می دهد.

همیشه بدانید چرا اینگونه است. پاکیائو مشتاق مشت زنی است و دهه هاست که تمرکز او بر این بوکس بوده است. وقتی پاکیائو اولین زمان  بازنشستگی خود را از بوکس در سال 2016 اعلام کرد، روی سیاست تمرکز کرد. او می خواست زندگی را برای هموطنانش بهتر کند، زیرا خودش را مثل آن ها می دانست. اما چیزی گم شده بود و پاکیائو دلیل آن را می دانست. پس از انتخاب شدن به مجلس سنای فیلیپین، پاکیائو رفاقتش با بوکس را از دست داد ،و هنگامی که در حین خدمت در سیاست دوباره وارد بوکس شد، مردم را متحیر کرد. اگرچه از نظر جسمی و روحی خستهبود، پاکیائو از خودکنترلی برای مدیریت هر دو شغل استفاده کرد و اشتیاق او به آن دامن زد. همیشه ذهنیت “چرایی” را حفظ کنید و از اشتیاق خود برای تقویت خودکنترلی خود استفاده کنید.

نشانه شماره 12: تصمیم گیری

مرد آلفا
مرد آلفا

در حالی که مخالفان  اوباما سوابق سیاسی او را تایید نمی کنند، مهارت های تصمیم گیری او، او را به عنوان یک رهبر مرد آلفا تعریف می کند. اگر سیاست او را کنار بگذاریم، این ویژگی است که می توانیم از او بیاموزیم: توانایی باورنکردنی او در تصمیم گیری می باشد.

تصمیم گیری باعث می شود دیگران در تصمیم گیری در مورد مسائل مهم و پیچیده هدایت شوند. باراک اوباما به عنوان یک تصمیم گیرنده که به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست ایالات متحده تاریخ ساز شد، مشهور است.

اوباما پیشینه ای بین المللی به نام «ملل متحد کوچک » دارد. پدر کنیایی او در سال 1960 با مادر متولد کانزاس خود در دانشگاه هاوایی آشنا شد. هنگامی که والدین اوباما در سال 1961 ازدواج کردند، ده ها ایالت ایالات متحده هنوز ازدواج بین نژادی را غیرقانونی اعلام کردند.

در طول دو دوره ریاست جمهوری خود، اوباما سه برابر بیشتر از روسای جمهور قبلی با تهدید مواجه شد. او به خاطر توانایی‌های سخت تصمیم‌گیری خود در دوران ریاست‌جمهوری اش اعتبار یافت که شامل موارد زیر می شود:

دستور حمله به مجتمع اسامه بن لادن که منجر به کشته شدن بن لادن شد

مدیریت بحران بانکی ایالات متحده که اقتصاد جهان را فلج کرده بود

حمایت از قانون تقسیم‌کننده مراقبت مقرون به صرفه (با نام مستعار “اوباماکر یا Obamacare”)

هر کسی می‌تواند یک تصمیم آسان بگیرد، اما تصمیم‌های سخت‌تر باعث ایجاد اضطراب بیشتر در مردم به‌ویژه رئیس‌جمهور یک کشور می‌شود.

مراحل اقدام: در اینجا راه‌های عملی وجود دارد که نشان می دهد اوباما چگونه تصمیم های سختی گرفته است:

100% این امر جواب نمی داد و اوباما دائماً با مسائل سخت و بدون راه حل کامل روبرو می شد و از این واقعیت راحت بود که هرگز راه حلی 100% پیدا نمی کند. باور نکنید هنگام مواجهه با تصمیمات سخت هرگز پاسخی نخواهید یافت زیرا هیچ راه حل کاملی وجود ندارد.

ممکن است که بهترین گزینه را در اختیار داشته باشید. اوباما بر حقایق، عقل و منطق از باهوش ترین افراد در این زمینه تمرکز کرد و اطلاعات جمع آوری کرد تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرد. قبل از گرفتن یک تصمیم مهم، تحقیق در وبسایت ها را باید  انجام دهید، از  دوستان خود نظرسنجی کنید و از یک مربی راهنمایی بخواهید. بهترین و مثبت ترین تصمیم شما تصمیمی آگاهانه است. منفی گرایی و اضطراب را کنترل کنید. محققان دانشگاهی بررسی کرده‌اند که چگونه اضطراب و منفی‌گرایی بر توانایی افراد برای تصمیم‌گیری سخت تأثیر می‌گذارد. شما می توانید یاد بگیرید که چگونه با اضطراب کنار بیایید.

مورد شماره 13: هدف گرایی

هدف گرا بودن به معنای هدفمند بودن برای انجام یک کار یا موفقیت در یک هدف است. این سوپراستار موسیقی آلفا که در زیر خواهید دید موفقیت خود را از رویایی خلق کرد که هیچ کس به آن باور نداشت:

شاون کوری کارتر در میان فروشندگان مواد مخدر و خشونت اسلحه بزرگ شد. او در نوجوانی با آن سبک زندگی بسیار خوب رفتار می کرد، اما در مدرسه ماند و نمرات خوبی گرفت. فرار واقعی کارتر  از این امر موسیقی رپ بود، و زمانی که او نتوانست یک شرکت موسیقی را متقاعد کند که با او قرارداد ببندد، کارتر خود را به عنوان جی زی دوباره از نو ساخت

جی زی موسسه  Roc-A-Fella Records را در سال 1996 با دو دوستش تأسیس کرد و اولین نسخه او به رتبه متوسط 23 در جدول رپ بیلبورد رسید. جی زی به همین جا بسنده نکرد. او به تعیین اهداف و رسیدن به آنها در چندین سرمایه گذاری تجاری بر اساس فلسفه خود مبنی بر تعهد به همراه عظمت ادامه داد.

جی زی به خاطر موفقیت های هدفمند خود افتخارات و تحسین هایی  به ترتیب زیر دریافت کرده است:

او در سال 2013 در فهرست تأثیرگذارترین افراد جهان در مجله تایم قرار گرفت.

فوربس او را به عنوان اولین هنرمند میلیاردر رپ در سال 2019 معرفی کرد.

او اولین خواننده رپ است که به تالار مشاهیر آهنگسازان راه یافت.

در حالی که ویژگی‌های آلفا مانند هدف‌گرا بودن به موفقیت کمک می‌کند، هدف‌دار بودن بدون تعریف آنچه می‌خواهید دشوارتر است.

مراحل اقدام: محققان می گویند که احساساتی مانند قدردانی و شفقت برای دستیابی به اهداف شما ضروری است، و با بررسی موفقیت جی زی، می بینید که چگونه این ویژگی ها به آلفای هدف گرا کمک می کند

با افتخار اهداف خود را مشخص کنید. جی زی یکی از مالکان سابق NBA نیوجرسی نتز است. او بعداً یک شرکت مدیریت ورزشی به نام Roc Nation Sports را راه‌اندازی کرد و یک نماینده رسمی ورزشی شد. همانطور که جی زی رپ میخواند میگوید من یک تاجر نیستم.” وقتی به اهداف خود افتخار می کنید، به کسب و کار خود تبدیل می شوید. یاد بگیرید که اهداف خود را تعیین کنید:

تعیین هدف شما باید بسیار عالی باشد.

قدردان موقعیت هیا رقابتی باشد. در سال 2003، Jay-Z برای مدت کوتاهی از رپ در اوج حرفه خود کناره گیری کرد. او همیشه از رقابت با دیگر MC های بزرگ سپاسگزار بود، و حوصله اش سر رفته بود، زیرا رقابت برای او الهام بخش نبود. از رقبای بزرگ الهام بگیرید و وقتی شما را قوی تر می کنند سپاسگزار باشید.

مهربان باشید. در سال 2012، جی زی سرسخت بروکلین از حقوق همجنس گرایان و ازدواج همجنس گرایان حمایت کرد. او گفت که انجام ندادن این کار «هیچ تفاوتی با تبعیض علیه سیاه پوستان ندارد». فراگیری به همه اجازه می دهد تا موفق شوند و یک آلفای هدف مدار و دلسوز از آن نمی ترسد.

نشانه شماره 14: قدرت ذهنی و جسمی

مرد آلفا
مرد آلفا

وقتی اکثر مردم به مرد آلفا بودن فکر می کنند، به قوی ترین و بزرگترین فرد در اتاق فکر می کنند. با این حال، قدرت فقط فیزیکی نیست.

قوی بودن از نظر ذهنی و جسمی به این معنی است که مغز و بدن شما در هر مرحله از زندگی که هستید در یک راستا قرار دارند. این رهبر و مرد آلفا که در زیر معرفی می کنیم بیش از دو دهه است که در NFL یک بازیکن حرفه ای بوده است و او مظهر قدرت ذهنی و فیزیکی است:

تام بردی یک فرد شاد و از طبقه متوسط ​​بود که در دبیرستان در بیسبال و فوتبال عالی بود. بردی در سال 1995 به لیگ برتر بیسبال دعوت شد، اما به جای آن دانشگاه میشیگان را برای بازی فوتبال کالج انتخاب کرد.

میشیگان با بردی به عنوان یک  مهاجم، در سال 1999 برنده اورنج بول شد. او به عنوان یک بازیکن باهوش و مصمم توصیف شد و به عنوان یک مهاجم غیر استثنایی از نظر فیزیکی از او یاد می شود

بردی تا دور ششم بخش  NFL 2000 نادیه گرفته شدن را تجربه کرد. با این حال، در اولین فصل حضورش در نیوانگلند پاتریوتز، بردی به طور خستگی ناپذیری تلاش کرد تا ماهیچه های خود را حجیم کند، قدرت و تکنیک خود را بهبود بخشید، و این کار هم موثر بود.

بردی تا اینجای کار حرفه ای خود آمارهای چشمگیر زیر را به دست آورده است:

 

او در سال های 2002، 2004، 2005، 2015، 2017 و 2019 تیم نیوانگلند پاتریوتز را به قهرمانی در سوپربول رساند.

او در سال 2021 تیم تامپا بی باکانیرز را به قهرمانی در سوپربول هدایت کرد.

او در سال های 2002، 2004، 2015، 2017 و 2021 به عنوان با ارزش ترین بازیکن سوپربول انتخاب شد.

این یک واقعیت رایج است که بردی قوی‌ترین یا سریع‌ترین QB در تاریخ NFL نیست و بردی مجبور بود در برابر رسوایی Defllategate نیز از خود دفاع کند. اما بردی اکنون به 40 سالگی رسیده است و ترکیب انگیزه ذهنی و قدرت بدنی او یک ویژگی آلفای قابل توجهی را ایجاد می کند.

مراحل اقدام: در بین روانشناسان و ورزشکاران نخبه رایج است که سرسختی ذهنی برای پیروزی در ورزش بسیار مهم است. از آنجایی که بردی از نظر جسمی ضعیف‌تر به نظر می‌رسد، او با قرار دادن مداوم آمادگی جسمانی و روانی در اولویت ترکیبی خود، به خودش این طور انگیزه می داد:

برای بازی های فکری وقت بگذارید. بردی به تمرینات شناختی بیشترعلاقه دارد تا از نظر ذهنی برای اضطراب عرصه فوتبال که ممکن است با آن روبرو شود آماده بماند. در حالی که برخی از محققان می گویند هیچ مدرکی مبنی بر کارآمد بودن بازی های مغزی وجود ندارد، میلیاردرهایی مانند بیل گیتس برای تحریک ذهن تاثیرگذار خود بریج بازی می کنند و دلیلی هم وجود ندارد که شما نتوانید در یک بازی تحریک کننده مغز نیز سخت بازی کنید.

مانند یک قهرمان و یک مربی رهبری کنید. بردی کیفیت رهبری آلفای منحصربه‌فردی را دارد که اطرافیانش را مانند آنتونیو براون گیرنده توپ  با استعداد در فوتبال آمریکایی او را خوب می پندارند. وقتی کسی را راهنمایی می کنید که ممکن است خودش را باور نداشته باشد، عظمت هر دوی شما را بالا می برد.

یک مرد مشاور باشید. بردی یک برنامه سبک زندگی جامع از ورزش، تغذیه، استراحت و تحریک ذهنی طراحی کرد که او آن را روش TB12 می نامد. فرض کنید می خواهید قدرت روانی و جسمی خود را تقویت کنید. در این صورت، رژیم بردی این طور است که  9 ساعت در شب می خوابد، 80 درصد غذاهای گیاهی و 20 درصد پروتئین های سالم می خورد تا التهاب را محدود کند، و با احاطه کردن خود با تأثیرات  موارد مثبت، حواس پرتی اش  را از بین می برد.

 

قدرت لمس

مرد آلفا
مرد آلفا

تام کروز و ربکا فرگوسن زن و شوهر نیستند، اما شیمی  این بازیگران فیلم ماموریت غیرممکن، گویای قدرت لمس یک مرد آلفا است. کروز از فرگوسن در حالت آسیب پذیرتر محافظت می کند.

مثال عالی دیگر، سخنران انگیزشی تونی رابینز است که با بازیگر/کمدین کوین هارت مصاحبه می کند، که نمونه ای عالی از دو شخصیت متفاوت مرد آلفا است که بدون ناراحتی در ارتباط با هم هستند.

مرحله اقدام: از قدرت لمس عاقلانه در مکالمات خود استفاده کنید. یک لمس کوتاه و غیرجنسی روی قسمت بالای کمر یا آرنج شخص دیگری، شخصیت خوب و پختگی عاطفی شما را نشان می دهد.

قدرت این را داشته باشید که به خودتان بخندید.

در حالی که اف ایکس  در تبلیغات جیسون موموآ باورنکردنی است این برق چشم‌های موموآ به ما می‌گوید که او از مسخره کردن خودش نمی‌ترسد و برایش بسیار جذاب به نظر می رسد.

مرحله اقدام: اگر زمانی متوجه شدید که شوخی خاصی در مورد شماست، با خندیدن همراه با دیگران از آن به نفع خود استفاده کنید. یک آلفای ایمن می تواند طعنه را تحمل کند، و شما با نشان دادن اینکه چقدر خوب از عهده خودتان بر می آیید، هر گونه حس منفی و یا پستی را نسبت به خودتان  منحرف خواهید کرد.

بدجنس بودن بدون اینکه حس قلدری داشته باشیم

بروس لی را بزرگترین رزمی کار تمام دوران می دانند و سبک ترکیبی او به ایجاد هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) امروزه کمک کرد. لی یک آلفای آرام و مطمئن، نگاه آمریکا به مردان آسیایی را در فیلم ها تغییر داد.

مرحله اقدام: در این ویدیو ببینید که لی چگونه موقعیت هایش را کنترل می کند، اما هرگز کنترل خود را از دست نمی‌دهد. او با مردی که نشان می‌دهد همدلی می‌کند و بدون اینکه قدرت آلفای خود را قربانی کند، پیش می‌رود. آرامش لی نشانه یک رهبر واقعی آلفا است. آرامش را اینگونه در زندگی روزمره خود تمرین کنید.

 

آماده بودن برای مقابله با آلفا

تماشای ملاقات این دو رئیس جمهور در صحنه جهانی نمونه کاملی از دو آلفا است که می خواهند فردبرتر اتاق باشند. آنها را تماشا کنید که سعی می کنند از دست دادن یکدیگر پیشی بگیرند، خنده های اجباری و انبوهی از  ضربه های شخصیتی را کنارهم می گذارند.

محققان دانشگاهی بررسی کرده اند که چگونه زبان بدن را به ویژگی  ابرقدرت خود تبدیل کنید. به عنوان مثال، نشانه‌های غیرکلامی برای رهبران آلفا ممکن است شامل راست ایستادن و اشغال فضای بیشتر باشد.

چگونه یک آلفا واقعی یک وضعیت بد بتا را مدیریت می کند

تصور اینکه ستارگان هالیوود زندگی کاملی داشته باشند، آسان است، اما همه ما روزهای بد و تجربیاتی داریم. در این کلیپ، یک مصاحبه کننده به صورت بی قرار با چند سوال تحقیرآمیز به رابرت داونی جونیور فشار می آورد. تماشا کنید که بازیگر آلفا از پس این آشفتگی بر می آید.

رابرت داونی جونیور در شرایطی که دیگران صندلی را پرت می‌کردند، تحت فشار خونسرد است. این بازیگر به وضوح آزرده خاطر است، اما با یک شوخی و یک خروج مردانه به صورت عالی  از این تکنیک بد مصاحبه منحرف می شود. بلوغ و خونسردی را با این نکات رهبری تمرین کنید . این ها مهارت های واقعی برای هر مرد آلفا می باشد.

با تماشای این نمونه ها، ممکن است تعجب کنید: چه چیزی واقعاً یک مرد آلفا را تجسم می کند؟ اکثر مردان آلفا دارای ویژگی های مطلوب در ایجاد ذهنیت مردانه آلفا هستند.

 

مثل یک آلفا زندگی کنید

این الهام بخش است که در مورد مردان آلفا واقعی بخوانید و ویژگی های آلفای آنها را در زندگی خود به کار بگیرید. اما همیشه مثل ستاره ها بودن آسان نیست.

بودن مثل  یک مرد آلفا و با اعتماد به نفس به معنای تعیین اهداف و داشتن کنترل نفس برای پیگیری آنهاست. وقتی بهترین نسخه از خودتان هستید، می توانید زندگی را برای همه اطرافیانتان بهتر کنید.

 

 

 

3.7/5 - (3 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد