نقد سریال Hellbound (اهل جهنم)

سریال HELLBOUND که در نتفلیکس شروع یه اکران شده، سریالی جدید از کره جنوبی است (نام سازمانی Jiok). این سریال یک ژانر ترکیبی واقعی توسط نویسنده و کارگردان Train to Busan است. پنج دقیقه اول این سریال به شما نشان می‌دهد که چقدر می‌تواند وحشیانه و خشن باشد. با تحلیل روانشناختی فیلم کلینیک هیربد همراه ما باشید.

در این سریال “3 هیولای جهنمی” حضور دارند که کاملاً یهویی در روز روشن پدیدار می‌شوند و مردم را به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و می‌کشند تا روحشان را به جهنم بکشند و بعد به قرارگاه خود برمی‌گردند. اساساً، آنها بر اساس منشاء خلاقانه خاصی هستند، که بدیهی است که باید به آن وفادار بمانند.

اول سریال با یک حمله ناگهانی و هیجان بالا شروع شده و  بعد سرعت سریال کندتر می‌شود. بعد از این مرحله وارد دل جامعه می‌‌شویم تا دلیل منطقیه ماجرا رو بفهمیم. این سریال بیشتر شبیه کشف دلیل و مدرک است و تا حدودی می‌توان گفت شبیه فیلم‌های جنایی و پلیسی است .

هر چقدر که شاید خود هیولاها را ترسناک نباشند، اما رفتارهای آنها خیلی وحشتناک است. این سریال نتفلیکس برای افراد با قلب ضعیف مناسب نیست. در واقع مردم به این فیلم لقب « هیجان انگیز جنایی» داده‌اند، که دقیقاً درست نیست، اما اشتباه هم نیست. همچنین این سریال برای افراد بالای 18 ساخته شده که می‌تواند چیزهای زیادی در مورد سطح خشونت به شما بگوید. فصل اول این سریال دارای شش قسمت است.

یو آه-این (Yoo Ah-in) نقش یک رهبر مذهبی قدرتمند را بازی می‌کند

Hellbound

یو آه-این به عنوان رهبر مذهبی زمان مرگ و زندگی آدم‌ها را تعیین کرده و خبرهای مرگ افراد را می‌دهد. بدین ترتیب برای هر فرد یک تایمر در نظر گرفته می‌شود. وقتی تایم هر کس تمام شد، دیوها وارد می‌شوند و فرد را به فجیع ترین شکل ممکن می‌کشند. یو آه-این را قبلاً هم در نقش بازمانده زامبی جذاب در فیلم زنده (Alive) دیدیم.

بدیهی است که مردم باور نمی‌کنند که هیولاها می‌آیند تا مردم را به جهنم بکشند. مخصوصاً وقتی این داستان‌ها با این واقعیت ترکیب می‌شوند که ظاهراً چند روز قبل توسط یک فرشته این موضوع هشدار داده شده است. فرشته دقیقاً به آنها می‌گوید که چه زمانی خواهند مرد، اما نه اینکه کجا و چرا خواهند مرد.

خب، «کجا» بدیهی است که در زمان مشخص شده در هر جایی که شخص باشد می‌شود. اینجاست که هیولاها ظاهر خواهند شد.

و از آنجایی که تعداد بیشتری از این «تظاهرات قدرت خدا» به صورت آنلاین ضبط و نشان داده می‌شود، تئوری‌های توطئه و تأثیر مذهبی بسیار زیاد است. اینکه چرا «خدا» همیشه از طریق شیطان وجود دارد، چیزی است که ممکن است بخواهید هنگام تماشای Hellbound به آن فکر کنید.

آیا Helbound یک سریال ترسناک است؟

Hellbound

با وجود اینکه نتفلیکس Hellbound را فیلم «هیجان‌انگیز جنایی» می‌خواند، اما قطعاً می‌توان آن را یک سریال ترسناک نیز نامید. این واقعیت که بر اساس یک وبتون است و حول محور ضرب و شتم مردم توسط هیولاها می‌چرخد، هیولاهایی که روحشان را به جهنم می‌کشند هم بسیار شبیه یک طرح ترسناک به نظر می‌رسد.

اگر شک دارید که این سریال را ببینید یا نه؟ پنج دقیقه اول قسمت اول Hellbound را تماشا کنید و خودتان تصمیم بگیرید که آیا این سریال نتفلیکس برای شما هیجان انگیز است یا نه. بهتر است این سریال را با کسی تماشا کنید که نمی‌تواند وحشت را تحمل کند و ببینید که آیا می‌تواند آن را تحمل کند یا نه! و اگر آن را دوست دارید، بهتر است بدانید که قسمت 3 با صحنه ای مشابه وحشیانه آغاز می‌شود.

یون سانگ هو با این سریال نتفلیکس به داستانی کاملاً شخصیتی و مبتنی بر هیولاست بازگشته است. البته همه هیولاها از انواع ماوراء طبیعی نیستند. درست مانند زامبی‌ها هرگز تنها (یا بدترین) هیولاهای داستان‌های زامبی نیستند.

فصل 1 شش قسمت دارد (هر قسمت حدود یک ساعت) و بسیار قوی و پربار است. به خصوص که هر قسمت‌ با معما به ​​پایان می‌رسند.

دانلود سریال اهل جهنم Hellbound 2021

قسمت 01 زیرنویس فارسی
قسمت 02 زیرنویس فارسی
قسمت 03 زیرنویس فارسی
قسمت 04 زیرنویس فارسی
قسمت 05 زیرنویس فارسی
قسمت 06 زیرنویس فارسی

منبع:

https://www.heavenofhorror.com/reviews/hellbound-netflix-horror-season-1-jiok/

https://moviehooker.com/netflix/hellbound-netflix-review/

2.3/5 - (3 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد