همکاران متخصص مغز و اعصاب کلینیک اعصاب و روان هیربد  :

دکتر شمس الدین نور محمدی

متخصص مغز و اعصاب و هییت علمی بازنشسته دانشگاه شهیدبهشتی

ویزیت و مشاوره مغز و اعصاب

مقدمه

تخصص مغز و اعصاب، شاخه‌ای از پزشک است که با اختلالات سیستم عصبی سروکار دارد. نورولوژی با تشخیص و رفتار انواع بیماری‌ها و بیماری‌هایی که موثر بر سیستم‌های عصبی مرکزی و محیطی سر و کار دارد. 

تحصیلات و گرایش های همکاران ارایه دهنده خدمت

متخصص مغز و اعصاب ، پزشکی است که پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی در رشته ی مغز و اعصاب به صورت تخصصی تحصیل و فعالیت می کند و برای بررسی و تشخیص و درمان اختلالات عصبی آموزش ‌می بیند و در تحقیقات و آزمایشات بالینی به فعالیت می پردازد. در حالی که عصب‌شناسی یک تخصص ویژه است ، تخصص جراحی مربوطه آن جراحی مغز و اعصاب نام دارد و در صورتی که نیاز به مداخله ای از نوع جراحی وجود داشته باشد متخصص مغز و اعصاب فرد را به جراح مغز و اعصاب ارجاع خواهد داد.

بسیاری از متخصصین اعصاب تمرکز و تخصص خود را به بررسی و درمان نوع خاصی از اختلالات مغز و سیستم عصبی اختصاص می دهند، مانند سکته مغزی، صرع و انواع تشنج، اختلالات خواب ، میگرن و مدیریت درد ، یا اختلالات عصبی حرکتی.

اگرچه هم پوشانی قابل‌ توجهی بین زمینه‌های عصب‌شناسی و روان‌پزشکی ، وجود دارد لیکن این دو تخصص پزشکی تفاوت های مهمی با یکدیگر دارند که در قسمت….. “تفاوت روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب”…. توضیح داده شده است.

فرایند ارایه خدمت

در مراجعه اول معمولا از شما شرح حالی در رابطه با علایمتان گرفته می شود و معاینات بالینی انجام می شود. سپس پزشک شما ممکن است آزمایشات و تصویربرداری های بیشتری را جهت تشخیص بیماری شما درخواست دهد و در نهایت برای شما درمان را تجویز کند.

این خدمت برای چه افرادی مناسب است

این خدمت برای تشخیص و درمان بیماران مبتلا به صرع, اختلالات حرکتی, بیماری‌های عروقی مغز و سکته های مغزی, بیماری های خودایمنی سیستم عصبی مانند میاستنی گراویس و MS, انواع سردردهای میگرنی و فشاری, بیماری‌های عصبی عضلانی و بیماری های اعصاب محیطی مناسب است.

آدرس در سعادت آباد غرب تهران

نشانی :سعادت آباد، بلوار دریا، بین خیابان شفق و مطهری جنوبی، پلاک ۱۰۶، ساختمان ساحل، طبقه سوم

تلفن:
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۲۶
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۵۷
۰۲۱ ۸۸ ۵۸۴ ۵۰۸