همکاران فوق تخصص سایکوسوماتیک کلینیک اعصاب و روان هیربد:

سایکوسوماتیک و سالمند

مقدمه

هر بیماری که دارای علائم جسمی باشد، اما علایم آن ریشه در روان فرد باشد، به عنوان یک بیماری روانی-تنی (سایکوسوماتیک) تعریف می‌ شود. یک بیماری روانی – تنی (سایکوسوماتیک) ناشی از استرس یا الگوهای فکری زیان‌آور است و با علایم فیزیکی خود را نشان می دهد.

همچنین برخی بیماری‌های جسمی مانند فشار خون و دیابت یا بیماری های پوستی مانند آکنه و اگزما با عوامل ذهنی مانند استرس و اضطراب، بدتر می شوند. در هر زمان، وضعیت ذهنی فرد می‌تواند بر درجه شدت یک بیماری جسمی تاثیر بگذارد. این نشانه‌ها ناشی از افزایش فعالیت ایمپالس‌های عصبی هستند که از مغز به بخش‌های مختلف بدن فرستاده می‌شوند.

تحصیلات و گرایش های همکاران ارایه دهنده خدمت

می توان گفت در همه زمینه ها رشته های فوق تخصصی و افراد متخصصی که بعد از اتمام دوره ی تخصص خود علاقه به ادامه ی تحصیل داشته و در سطح فوق تخصص فعالیت کنند محدود هستند. فوق تخصص روانپزشکی روان تنی هم پزشک متخصصی است که بعد از اتمام دوره ی پزشکی عمومی تخصص اعصاب و روان (روانپزشکی) را تحصیل کرده است و پس از آن دوره ی فوق تخصصی روانپزشکی روانتنی یا سایکوسوماتیک را طی کرده است.

فرایند ارایه خدمت

در این خدمت ابتدا شرح حال کاملی از بیماری های جسمانی شما و داروهای مصرفیتان گرفته میشود و با معاینه فیزیکیکاملی جهت بررسی علایم جسمانی انجام می شود. سپس شرح حالی از علایم روانشناختی شما گرفته شده و ارتباط بین این دو علایم بررسی می شود. ممکن است جهت بررسی های بیشتر، آزمایش های خونی و تصویربرداری هایی نیز برای شما انجام شود. بعد از مشخص شدن الگوی علایم روانتنی، برای شما داروو رواندرمانی موثر شروع می شود.

این خدمت برای چه افرادی مناسب است

این خدمت برای تمام افرادی که بیماری های جسمانی همراه با اختلالات اعصاب و روان دارند توصیه می شود. همچنین افراد سالمند با توجه به وجود بیماری های جسمانی همراه و پیچیدگی تنظیم داروهایشان از این خدمت سود می برند.

آدرس در سعادت آباد غرب تهران

نشانی :سعادت آباد، بلوار دریا، بین خیابان شفق و مطهری جنوبی، پلاک ۱۰۶، ساختمان ساحل، طبقه سوم

تلفن:
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۲۶
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۵۷
۰۲۱ ۸۸ ۵۸۴ ۵۰۸