مشاوره جنسی

مشاوره جنسی
فهرست مطالب

سلام خدمت کاربران سایت هیربد کلینیک ما قصد داریم همه ی پست هایی با موضوع مشاوره جنسی را در این پست جمع کنیم تا دسترسی شما راحت تر شود و بتوانید مشکل خود را براحتی حل کنید یا اطلاعات عمومی شما ارتقا یابد .

مشاوره جنسی چیست؟

مشاوره جنسی شاخه خاصی از روان درمانی است که بیشتر بر حوزه رابطه جنسی و ارضای نیاز جنسی تمرکز دارد. بر خلاف یک سری سوتفاهمات رایج، مشاوره جنسی به تماس جنسی با یک مشاور و یا درمقابل یک مشاوراشاره ندارد. مشاوره جنسی یک روش تخصصی بری درمانی مشکلات و نگرانی های جنسی از منظر روانشناختی می باشد. در این خصوص پرداختن به شرایط سلامت روانی که ممکن است به این نگرانی ها ارتباط داده شود و یا از آنها ناشی شود را شامل می گردد.
مشاوره جنسی می تواند اثرات مفیدی را برجای بگذارد که شامل موارد زیر می گردد
به طور کلی مشاوران جنسی که به صورت معتبر فعالیت دارند طیف بسیار گسترده ایا از چالش های مرتبط با رابطه جنسی و دستیابی به یک زندگی جنسی سالم را فرا گرفته اند، در این خصوص می توانیم به مواردی نه چندان محدود که آنها آموزش دیده اند اشاره داشته باشیم:
بررسی استرس یا اضطراب عمومی در خصوص رابطه جنسی: ممکن است شما نگران، برخی از نگرانی های خود در خصوص رفتارهای جنسی خودتان باشید و یا حتی متوجه می شوید که اضطراب شما در این زمینه می تواند با برخی از جنبه های جنسی مربوطه تداخل داشته باشد.
بررسی کاهش تمایلات جنسی و یا تمایلات ناسازگار جنسی: ممکن است شما و یا شریکی زندگیتان آنقدر که می خواهید دارای تمایلات جنسی نباشید، یا ممکن است شما به همان مقدار که می خواهید تکرار تمایلات جنسی خودتان را تجربه نکنید.
بررسی چالش های برانگیختگی جنسی: ممکن است شما در خصوص برانگیختگی جنسی و یا رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشید، ممکن است زودتر از آنچه که می خواهید بتوانید حس ارگاسم و ی برانگیختگی جنسی را تجربه کنید. در این خصوص می توانیم اختلال نعوط و انزال زودرس را در این دسته قرار دهیم.
بررسی اعتیادهای مربوط به سکس و پورنوگرافی: نه تنها همه مشاوران جنسی این مسائل را درمان نمی کنند، بلکه برخی از آنها برای اینکه به شما کمک کنند تا به مقابله با رفتارهای اعتیار آور در خصوص رابطه جنسی بروید، آموزش هایی را فراگرفته اند.
بررسی مسائل مربوط به آسیب جنسی: افرادی که قربانی آسیب های جنسی شده اند، اغلب چالش های مداومی را در موارد رابطه جنسی و مسائل مربوط به سکشوالیته تجربه می کنند.
بررسی چالش های مربوطه به گرایش جنسی و یا هویت جنسی: اگر شما با هر بخشی از گرایش جنسی خود دست و پنجه نرم می کنید( برای مثال از اینکه خودتان را بروز دهیه و یا با تبعیضات مربوطه مواجه شوید)، این چالش ها ممکن است بر زندگی جنسی شما نیز تاثیرگذار باشد.
بررسی مقاربت دردناک: اگرچه ممکن است به دلیل مسائل پزشکی به طور زمینه ای مسائلی ایجاد گردد، مقاربت دردناک گاهی اوقات قادر است تا با استرس و یا اضطراب در رابطه جنسی ارتباط داشته باشد.
بررسی مسائل مربوط به تصویر بدنی و یا عزت نفس: مخصوصا در فرهنگی که برای جذابیت جذابیت جنسی و جذابیت بدنی و فیزیکی ارزش زیادی قائل است، مسائل مربوط به رابطه جنسی می تواند احساس ارزشمند بودن فرد را به چالش بکشد.
بررسی تغییرات جنسی مرتبط با شرایط زندگی: ممکن است درک این را داشته باشید که به دلیل فرزندآوری، بالا رفتن سن شما و شرایط پزشکی و یا تغییرات عمده زندگی مانند داشتن شغل جدید و یا جابجایی های مربوطه در زندگی، نیاز دارید تا برخورد متفاوتی با رابطه جنسی داشته باشید.
بررسی و اکتشاف در فعالیت های جنسی جدید: شما و یا شریک زندگی تان ممکنم است علاقه مند به رابطه ای جدید داشته باشید و دوست نداشته باشید که تک همسری را تا آخر عمر تجربه کنید.
بررسی احساس تگنا و یا عدم ارضای نیاز جنسی: ممکن است یک حس بد شما را درگیر کرده باشد و اصلا دلیلش را هم ندانید، شاید هم ممکن است علاقه مند به کشف جنبه های جدید در خصوص تمایلات جنسی خودتان باشید و مطمئن نیستید که میخواهید از کجا کار را شروع کنید.
به طور خلاصه می توان گفت، مشاوره جنسی می تواند تقریبا در هر موضوعی که به رابطه جنسی مربوط باشد حمایت و فعالیت های خودش را بروز دهد. علاوه بر این، حتی اگر مشکلی نداشته باشید، مشاوران جنسی می توانند منبع ارزشمندی برای شما باشند. ممکن است شما علاقه داشته باشید تمایلات جنسی خودتان را به طور کامل بررسی کنید. در این خصوص مشاوره جنسی می تواند برای شما مفید واقع شود.

اثربخشی مشاوره جنسی

از آنجایی که باید بدانیم، بسیاری از انواع روش های درمانی و مسائل مربوطه در زیر چتر مشاوره جنسی قرار می گیرند، ارزیابی اثر بخشی کل آن می تواند بسیار دشوار باشد. بای این حال برخی از مطالعات نشان داده اند که درصدی بالایی از افراد که رابطه جنسی دارند، پس از پایان درمان، لذت بیشتری از رابطه جنسی را تجربه می کنند و سطوح پایین تری از اختلال عملکرد جنسی را خواهند داشت.
انواع مختلف مشاوره جنسی
در بیشتر موارد مشاوره جنسی شباهت زیادی به گفتار درمانی سنتی دارد. گرچه بسیاری از مشاوران نیز تکالیف و یا فعالیت هایی را برای تکمیل شدن بین جلسات مشاوره تعیین می کنند. شما ممکن است به تنهایی در مشاوره جنسی شرکت داشته باشید و یا ممکن است با یک یا چند شریک در جلسات مربوطه حضور پیدا کنید. برای از افراد مشاوره جنسی ممکن است توضیه کنند که افرادو یا همان شرکای زندگی یک و یا چند جلسه به طور جداگانه از یکدیگر را باید بگذرانند.
مشاوره جنسی اغلب شامل جنبه هایی از روش های درمانی دیگر از جمله درمان شناختی رفتاری و درمان روان پویشی و شیوه های ذهن آگاهی می باشد. در مواردی که ممکن است یک مشکل پزشکی داشته باشید و این مورد به نگرانی های جنسی شما مربوط باشد. مشاور جنسی شما گرچه شاید پزشک متخصص نباشد، شاید به شما توصیه کند که برای معاینه کامل و استفاده از هرگونه دارو باید با یک پزشک مشورت کنید.
ساختارجلسات مشاوره جنسی
ممکن است شما انتظار داشته باشید که یک جلسه مشاوره جنسی معمولی بسیار می تواند به هرجلسه روان درمانی شبیه باشد. و این ممکن است تفاوت زیادی داشته باشد و تمرکز بیشتری بر روی تمایلات جنسی انسان و هرچالش خاصی که شما علاقه مند به تمرکز روی آن هستید را به خودشان اختصاص دهد.
جلسات اولیه زمان آشنایی با شماست
در جلسه اول مشاورجنسی شما احتمالا می خواهد مشکلات و نگرانی هایی که دارید را درک کند و ممکن است درباره موضوعا تزیر از شما سوالاتی را بپرسد:
سابقه جنسی شما و به عنوان فرد و اگر شریک جنسی دارید، به عنوان شریک جنسی
سابقه کلی سلامت روان شما
گرایش جنسی شما
بررسی هرگونه نگرانی بدنی و یا پزشکی که ممکن است باعث مشکلات جنسی شما شود و یا بر مشکل فعلی شما تاثیر بگذارد.
بررسی روند رابطه شما و اینکه رابطه شما خارج از فعالیت جنسی با همسر و شریک تان چگونه است (در صورتی که موضوع مربوط به یک رابطه با شریک جنسی باشد)
بررسی عادات جنسی معمولی شما به طور معمول مثل تماس جنسی و یا خودارضایی
بررسی این موضوع که شما فراتر از رابطه جنسی میل و محبت خودتان را چگونه نشان می دهید.
اگر ممکن است از نظر پزشکی مشکل داشته باشید، مشاور شما می تواند سابقه پزشکی دقیق تری از شما بخواهد و شما را برای معاینات دارویی به پزشک ارجاع دهد.
در جلسات بعدی به جزییات زمینه ای بیشتری در این خصوص خواهید پرداخت
همان طور که با مشاور خودتان بیشتر آشنا می شوید، می توانید انتظار داشته باشید که در رابطه با موضوعات فوق با جزییات بیشتری صحبت کنید و احساسات خود را در مورد آنها بررسی کنید.
وجود برخی تکالیف که اغلب مهم هستند
وظیفه مشاور شما این است که به شما کمک کند تا بتوانید الگوهایی را در خصوص این مسائل پیدا کنید، به طوری که احساس امنیت در خصوص این موارد داشته باشید و یا عملکرد جدیدی را نشان دهید. به همین منظور اکثر مشاوران تکالیفی را که ممکن است به شما ارائه دهند. این تکالیف شامل تمرینات ارتباطی یا تمرکز حواس برای درمان رابطه و یا به طور بدنی و فیزیکی مثل تماس های بدنی در خانه باشد و احساسات را نیز درگیر کند را به شما ارائه دهند، که این موارد باعث تکمیل شدن جلسات می شوند و شما احتمالا در طول هرجلسه زمانی را صرف بررسی نتایج این تکلیف خواهید کرد.

چه کسی می تواند از یک مشاور جنسی سود ببرد

تقریبا هر فردی که نگرانی و یا کنجکاوی خاصی نبت به زندگی جنسی خودش و یا مسائل مربوط به رابطه جنسی و صمیمیت مربوطه دارد، می تواند مزیت هایی را در خصوص مراجعه به مشاوره جنسی داشته باشد.
مشاوره جنسی روشی عالی برای اولیت دادن به سلامتی و رفاه جنسی شما خواهد بود که می تواند محیطی دلسوزانه و بدون هیچ گونه قضاوت را در اختیار شما قرار دهد تا در آن به کشف تمایلات جنسی خود و رسیدگی به اختلالت جنسی و دریافت کمک جهت دستیابی به یک زندگی جنسی رضایت بخش بپردازید.
رویکردهای درمانی مربوط به مشاوران جنسی که از آنها استفاده می شود
رویکردهای درمانی رایج برای سلمات و اختلال عملکرد جنسی عبارتند از:
درمان شناختی رفتاری و یا به اختضار CBT
زوج درمانی
تمرینات ذهن آگاهی
روان درمانی بین فردی
روان درمانی
آموزش روانی در رابطه با سلامت جنسی

در یک مشاور جنسی باید به دنبال چه چیزی باشید

مشاوران در رویکردهای خود برای درمان مربوط به مشکلات و چالش های جنسی متفاوت عمل می کنند، اما پیداکردن یک مشاور جنسی که دارای مجوز درمان باشد و به طور خاص در خصوص روش های درمانی رابطه جنسی و نگرانی های جنسی آموزش دیده باشد می تواند ایده خوبی به نظر برسد.
به دنبال یک درمانگر به همراه دوره آموزشی تخصص باشید
هنگامی که به دنبال یک مشاوره جنسی باشید، باید در خصوص آموزش های مربوطه بتوانید اطلاعاتی کسب کنید و ببینید که ایا این موارد آموزش تخصصی را در اختیار ما قرار می دهند و یا خیر.
به عنوان مثال ممکن است دنبال یک پزشک متخصص باشید که توسط انجمن مربیان و مشاوران و مشاوران جنسی آمزیکا که به AASECT معروف هستند تایید شده باشد و گواهینامه های مربوطه را دریافت کرده باشد. تمامی درمانگران کلینیک هیربد دارای مجوزهای مربوطه هستند .
مشاوران جنسی دارای گواهینامه مربوطه هستند و آموزش های تخصصی را فراگرفته اند و همچنین الزامات آکادکیم و مجوز های مربوطه را برآورده کرده اند که این مورد نیز باید اعتبارات آموزشی را به طور مداوم تکمیل کند تا اطمینان حاصل شود که عملکرد بالینی مربوطه مشاوران آنها را از آخرین پیشرفت حوزه جنسی مطلع می سازد.
اگر برای مشکل خاصی که دارید به دنبال کمک و یاری هستید، باید در نظر داشته باشید که آیا مشاور مربوطه در نمایه و یا همان پروفایل خود به درمان مشکل شما اشاره کرده است و یا خیر.
شما همچینن می توانید پروفایل های آنلاین و یا وب سایت های پزشکان را در خصوص اطلاعاتی که در مورد تخصص هایی که دارند به اشتراک میگذارند را بررسی کنید. باید بررسی کنید که در خصوص مشاوره جنسی، آیا بیشتر زنان سابقه آسیب و یا سواستفاده جنسی را دارند. آیا مردان با اختلال عملکرد جنسی مواجه هستند. آیا زوجینی که با صمیمیت در کنار هم زندگی می کنند دارای رضایت جنسی هستند و یا با آن دست و پنجه نرم میکنند؟ مشاوران جنسی میبینند که بیماران به خوبی مشکلاتشان را بیان می کنند.
در حالی که اکثر مشاوران جنسی می توانند طیف وسیعی از نگرانی هایی که در این دسته قرار می گیرند را برطرف کند، یافتن متخصص مربوطه در چالشی که با آن روبرو هستید ممکن است به شما کمک کند تا نگرانی های خود را به طور موثر برطرف سازید.

برای دریافت خدمت مشاوره جنسی  به صورت آنلاین می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید :

سامانه باور

 

ویزیت و مشاوره سکس تراپی

سکس تراپی
ویزیت و مشاوره سکس تراپی

با وجود پیشرفت های جدی که در مطالعات و درمان مشکلات جنسی از اواخر قرن بیستم صورت گرفته است، مشکلات در این حوزه همچنان به میزان زیادی پنهان باقی مانده و طرفین درگیر به ندرت یا با تاخیر به متخصص سکس تراپ مراجعه مینمایند. این در حالی است که اختلال در کارکرد جنسی مساله ای شایع بوده و ۴۳% زنان و ۳۹% مردان گزارش میدهند که برای برهه ای از زندگی حداقل یکی از انواع اختلالات جنسی را تجربه کرده اند و این آمار با بالا رفتن سن، افزایش می­یابد. اختلال جنسی به اختلال در توانایی پاسخ دهی جنسی یا اختلال در تجربه کردن لذت جنسی اطلاق میشود که ممکن است در هر مرحله از چرخه ­ی جنسی فرد ( تمایل جنسی، تهییج یا برانگیختگی جنسی و ارضای جنسی ) تجربه شود. اختلالات جنسی ممکن است دائمی باشد، یعنی از اولین تجربیات جنسی فرد اتفاق افتاده باشد؛ و یا اینکه موقعیتی باشد، یعنی فقط در انواع خاصی از موقعیت ها و یا در شرایط بخصوصی روی دهد. عوامل متعددی در شکل گیری یک اختلال جنسی میتواند موثر باشد، از جمله عوامل جسمانی، روان شناختی، ناآگاهی های جنسی، عوامل آسیب زای فردی، همزمانی با اختلالات روان پزشکی، عوامل استرس زا، مشکلات ارتباطی زوجین  و عوامل فرهنگی-مذهبی. ارزیابی اولیه توسط سکس تراپیست، عوامل دخیل در اختلال جنسی را مشخص می کند.

ادامه مطلب سکس تراپی

مروری بر اختلال عملکرد جنسی زنان

 

مروری بر اختلال عملکرد جنسی زنان
مروری بر اختلال عملکرد جنسی زنان

سلامت جنسی و عملکرد جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. چه چیزی باعث می‌شود که یک فرد از رابطه جنسی راضی باشد، اما دیگری احساس مشکل کند؟ در ادامه با اختلال عملکرد جنسی در زنان و نحوه مقابله با آن آشنا خواهیم شد.

ادامه مطلب :

مروری بر اختلال عملکرد جنسی زنان

آیا رابطه جنسی برای شما دردناک است؟

آیا رابطه جنسی برای شما دردناک است؟
آیا رابطه جنسی برای شما دردناک است؟

بسیاری از خانم‌ها در مقطعی از زندگی، در طی مقاربت جنسی، درد یا ناراحتی را تجربه می‌کنند. درد در طول رابطه جنسی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما برخی از آنها موقتی و برخی دیگر منشأ درد مداوم هستند. اگر شما در حین رابطه جنسی درد مکرر یا شدید دارید، برای یافتن راه حلی باید با پزشک مشورت کنید.

ادامه مطلب :

آیا رابطه جنسی برای شما دردناک است؟

۳ سوال کلیدی که رابطه جنسی شما را به کلی تغییر خواهند داد

۳ سوال کلیدی که رابطه جنسی شما را به کلی تغییر خواهند داد
۳ سوال کلیدی که رابطه جنسی شما را به کلی تغییر خواهند داد

جنسیت و تمایلات جنسی هر فرد بخش مهمی از شخصیت و زندگی هر شخصی به شمار می آید، حال تفاوتی ندارد که شما در یک رابطه حظور داشته باشید یا خیر و یا اینکه تا باحال یک رابطه جنسی را تجربه کرده باشید؛ این تمایلات جنسی فرد هستند که بخش مهمی از منِ حقیقی را به نمایش می گذارند.

ادامه مطلب :

۳ سوال کلیدی که رابطه جنسی شما را به کلی تغییر خواهند داد

آموزش تربیت جنسی

آموزش تربیت جنسی
آموزش تربیت جنسی

آیا آموزش تربیت جنسی برای کودکان ضروری است و از چه سنی شروع میشود؟

در پاسخ به سوال بالا باید گفت بله ضروری است.

مانند آموزش غذا خوردن درباره ی یادگیری مسائل اخلاقی و جنسیتی، کودک باید آموزش ببیند.

آموزش ها معمولا از بدو تولد باید شروع شود ولی مهم ترین زمان آن از سه سالگی است که کنجکاوی های جنسی کودکان شروع می شود و بهتر است فرزندان در درجه اول از خانواده ها آموزش ببینند و مسایل دوران بلوغ را از خانواده ها بشنوند و در نهایت هم از کادر آموزشی.

باید توجه داشت که آموزش جنسی هیچ وقت باعث نمی شود کودک در معرض آزار جنسی یا خطرات تجاوز قرار گیرند بلکه این عدم آگاهی جنسی است که افراد را در معرض خطر قرار می دهد.

ادامه مطلب : آموزش تربیت جنسی

گرایش جنسی چیست؟

گرایش جنسی چیست؟
گرایش جنسی چیست؟

گرایش جنسی الگوهای جذابیت‌ جنسی، عاشقانه و عاطفی را توصیف می‌کند و احساس هویت فرد را بر اساس آن جذابیت‌ها توصیف می‌کند.

گرایش جنسی از هویت جنسی، احساس درونی مرد بودن یا زن بودن متمایز است.

ادامه مطلب : گرایش جنسی چیست؟

اختلالات در رابطه‌ جنسی

اختلالات در رابطه‌ جنسی
اختلالات در رابطه‌ جنسی

در رابطه جنسی رفتارهای جنسی از جذابیت تا عمل، شکل‌های بسیاری می‌گیرد.

حداقل برای انسانها، این فعالیتهای ساده و در عین حال پیچیده جزء ضروریات است.

همانطور که آلفرد کینزی (Alfred Kinsey)، محقق پیشگام علم رابطه جنسی گفت:

همین شامل کل جهان بودن تمایلات انسان، خود نوعی تغییرپذیری است.

ادامه مطلب : اختلالات در رابطه‌ جنسی

اثرات کووید-19 بر تعارضات روابط عاطفی و جنسی

اثرات کووید-19 بر تعارضات روابط عاطفی و جنسی
اثرات کووید-19 بر تعارضات روابط عاطفی و جنسی

کووید-19 به قرنطینه گسترده در بسیاری از نقاط دنیا شد. ما موجوداتی اجتماعی هستیم.

و ماندن در خانه- با این عواقب- فشاری ایجاد می کند که بسته به اینکه چطور با شرایط منطبق شویم، کم و زیاد با آن چالش داریم.

در حالی که فرصتهایی برای تاب آوری و رشد بعد از این حادثه فراهم شده، انکار شدنی نیست که دوره سختی است.

مطالعه جدید خانواده کیسر به روی بزرگسالان آمریکایی نشان داد که بیش از نیمی از آن ها گزارش می کنند استرس های مربوط به کرونا ویروس، اثرات منفی روی سلامت روان آنها گذاشته است.

برای آگاهی از اثرات کووید-19 بر روابط عاطفی و جنسی اطلاع کسب کنید و بدانید که آیا شما هم دچار مشکلات مشابه شده اید یا نه.

ادامه مطلب :‌اثرات کووید-19 بر تعارضات روابط عاطفی و جنسی

مشکلات جنسی و افسردگی

 

مشاوره جنسی
مشکلات جنسی و افسردگی

افسردگی مزمن روی قسمت های مختلف زندگی روزانه اثر می گذارد، از جمله رابطه جنسی. اگرچه افسردگی میل جنسی را کاهش می دهد.

ولی همچنان رابطه جنسی حال شما را بهتر می کند و برای رابطه تان اهمیت دارد

و البته بعضی از داروهای ضد افسردگی هم می تواند میل جنسی را کاهش دهد.

ادامه مطلب : مشکلات جنسی و افسردگی

آزمون روانشناختی عملکرد جنسی زنان

آزمون روانشناختی عملکرد جنسی زنان
آزمون روانشناختی عملکرد جنسی زنان

سلامت جنسی و عملکرد جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. سازمان بهداشت جهانی، سلامت جنسی را به صورت “وضعیت سلامتی جسمی، روانشناختی و اجتماعی در رابطه با مسائل جنسی” تعریف می‌کند.

این امر به برخورد مثبت و احترام آمیز نسبت به تمایلات و روابط جنسی و همچنین امکان داشتن تجربیات لذت بخش و ایمن جنسی، عاری از اجبار، تبعیض و خشونت نیاز دارد. عملکرد جنسی بخش مهمی از سلامت جنسی است.

اختلالات کارکرد جنسي، به عنوان اختلال ميلی جنسی، تحريک و ارگاسم و درد جنسي تعريف مي شود که ناشي از عوامل چندگانه آناتوميکي، فيزيولوژيکي طبي و روانشناختي است و مي تواند سبب ناراحتي شديد فردي شده، بر کيفيت زندگي و ارتباطات بين فردي اثر بگذارد.

پرسشنامه عملکرد جنسی زنان (FSFI) توسط روزن و همکاران در سال 1997 طراحی شده است.

ادامه مطلب آزمون روانشناختی عملکرد جنسی زنان

آزمون روانشناختی تمایل جنسی

آزمون روانشناختی تمایل جنسی
آزمون روانشناختی تمایل جنسی

اختلال میلی جنسی به علایم کمبود یا فقدان خیالپردازی های جنسی و تمایل برای فعالیت های جنسی است که منجر به آزردگی و مشکلات بین فردی قابل ملاحظه ای می گردد.

تمایل جنسی موضوع پیچیده ای است که تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد. ادراک از تمایل جنسی با احساس جذاب بودن و خیالپردازی ها مرتبط است.

شاخص تمایل جنسی هالبرت در سال ۱۹۹۲ برای سنجش میزان  تمایل جنسی بارز در فعالیت های جنسی ساخته شد.

ادامه مطلب :‌

آزمون روانشناختی تمایل جنسی

علت کاهش میل جنسی در زنان چیست؟

علت کاهش میل جنسی در زنان چیست؟
علت کاهش میل جنسی در زنان چیست؟

علت کاهش میل در زنان چیست؟ تمایل و میل جنسی در زنان با گذشت زمان به صورت طبیعی دچار نوسان می شود.

این نوسانات اغلب با شروع یا پایان رابطه یا با تغییرات بزرگ در زندگی همچون بارداری، بیماری یا یائسگی ممکن است همراه شود.

برخی از داروهایی که برای اختلالات خلقی تجویز می شوند هم می توانند باعث کاهش میل جنسی در زنان شوند.

اگر تمایل و رغبت شما برای برقراری رابطه جنسی ادامه داشت یا باعث ایجاد مشکلات شخصی شد ممکن است به شرایطی دچار شده باشید که پزشکان به آن Hypoactive Sexual Desire Disorder یا اختلال میل جنسی کم کار می گویند.

به خاطر داشته باشید که در برخی از شرایط باید از یک روانپزشک متخصص طب جنسی کمک بگیرید.

اگر میل جنسی تان بسیار کم شده یا اصلا تمایلی به برقراری ارتباط ندارید می توانید تغییراتی را در سبک زندگیتان ایجاد کنید و از تکنیک های طب جنسی که حال شما را خوب می کند بیشتر استفاده کنید.

برخی از داروها نیز می توانند برای درمان چنین شرایطی امیدوارکننده باشند.

ادامه مطلب ؛ علت کاهش میل جنسی در زنان چیست؟

اختلال سادیسم جنسی

اختلال سادیسم جنسی
اختلال سادیسم جنسی

هر نوع دیگر آزاری و مردم آزاری را سادیسم می گویند اما این کلمه بیشتر در انحراف جنسی با عنوان سادیسم جنسی Sexual Sadism به کار میرود .

به حالتی گفته میشود که شخص منحرف در موقع عمل جنسی و آمیزش طرف مقابل را مورد آزار و اذیت بدنی و روانی قرار می دهد .

و این عمل شخص را به نهایت لذت جنسی میرساند.

نحوه نه گفتن به رابطه جنسی | چگونه به رابطه جنسی نه بگوییم

نحوه نه گفتن به رابطه جنسی | چگونه به رابطه جنسی نه بگوییم
نحوه نه گفتن به رابطه جنسی | چگونه به رابطه جنسی نه بگوییم

وقتی که در یک رابطه صمیمی هستید، مهم است که به احساس شما در مورد صمیمیت جنسی و زمانی که دوست دارید رابطه جنسی داشته باشید احترام گذاشته شود و از طرف پارتنر خود درک شوید. خیلی رایج است که دوره‌هایی در زندگی خود داشته باشید که علاقه ای به داشتن رابطه جنسی نداشته باشید. این حالت کاملاً طبیعی است و شریک زندگی شما در صورتی که علاقه‌ای به داشتن رابطه نداشته باشید متوجه خواهد شد. صداقت و درک از ویژگی های مهم یک پارتنر است. در این مقاله درباره نحوه «نه گفتن» به رابطه جنسی با شریک زندگی تان صحبت می کنیم.

ادامه مطلب : نحوه نه گفتن به رابطه جنسی | چگونه به رابطه جنسی نه بگوییم

اولین رابطه جنسی | افسردگی از دست دادن باکرگی

اولین رابطه جنسی | افسردگی از دست دادن باکرگی
اولین رابطه جنسی | افسردگی از دست دادن باکرگی

اولین رابطه جنسی تجربه ای منحصر به فرد است. درک این که دقیقاً چه چیزی را باید انتظار داشت، می تواند کمی سخت باشد. چه احساسی خواهید داشت، چه زمانی باید این کار را انجام دهید و چگونه می توانید در اولین نزدیکی جنسی ایمن بمانید؟

صرف نظر از اینکه با افراد همجنس یا جنس مخالف رابطه جنسی داشته باشید، واژه‌های «باکرگی» و «رابطه جنسی» برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارند. فرقی نمی‌کند که از کدام تعریف استفاده شود، خیلی از افراد از داشتن رابطه جنسی برای اولین بار احساس اضطراب می کنند.

این نگرانی کاملاً طبیعی است، اما شایعات و داستان هایی که در بین دوستان و در اینترنت پخش می شود می تواند ترس های غیرضروری ایجاد کند. درک آنچه ممکن است در حین و بعد از رابطه جنسی اتفاق بیفتد می تواند به کاهش هر گونه نگرانی کمک کند.

در این مقاله، ما به آنچه ممکن است پس از از دست دادن باکرگی اتفاق بیفتد (چه از نظر جسمی و چه از نظر احساسی) می پردازیم. همچنین به برخی از افسانه های رایج در مورد باکرگی و رابطه جنسی می پردازیم و در مورد اینکه چطور افراد می توانند برای اولین بار خود را به رابطه جنسی آماده کنند صحبت می کنیم.

ادامه مطلب : اولین رابطه جنسی | افسردگی از دست دادن باکرگی

استریت چیست ؟ |‌ تفاوت استریت و دگرجنس گرا

استریت چیست ؟ |‌ تفاوت استریت و دگرجنس گرا
استریت چیست ؟ |‌ تفاوت استریت و دگرجنس گرا

بررسی رفتارهای مرتبط با سلامت افراد، نقش مهمی در برنامه ریزی برای سلامت جمعیت دارد. به عنوان مثال، اگر یک مشکل سلامتی در یک منطقه جغرافیایی یا گروه جمعیتی خاص در حال افزایش است، این دانش می تواند به مداخلات بهداشتی هدفمند کمک کند که می تواند این افزایش را مهار کند. اخیراً، توجه به مشکلات سلامتی که توسط جامعه لزبین، همجنس گرا، دوجنس گرا و ترنسجندر (LGBT) تجربه می شود، افزایش یافته است. برای کمک به درک بزرگی و علل این مسائل، دولت های مختلف فرآیند جمع آوری اطلاعات در مورد مشکلات بهداشتی LGBT را آغاز کرده است. اما این مسائل را چطور می توان اندازه گیری کرد؟

ممکن است بدیهی به نظر برسد که اگر می خواهید گرایش جنسی کسی را بدانید، می توانید به سادگی از او بپرسید “آیا شما همجنسگرا هستید؟” اما در واقع، موضوع پیچیده تر از این است. اخیراً، مرکز ملی آمار سلامت گزارشی درباره نحوه پرسیدن این سؤالات برای نظرسنجی مصاحبه ملی سلامت منتشر کرده است.

ادامه مطلب :‌استریت چیست

مهم ترین ترفند های روانشناختی برای درمان زودانزالی

مهم ترین ترفند های روانشناختی برای درمان زودانزالی
مهم ترین ترفند های روانشناختی برای درمان زودانزالی

زود انزالی یکی از مهم ترین اختلالات در روابط جنسی به شمار می آید.

رابطه جنسی یکی از مهم ترین بنیان های یک زندگی پایدار به شمار می آید و چه بسیارند افرادی که به دلیل عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی و یا داشتن یک رابطه جنسی کامل دچار مشکل شده و زندگی زناشویی شان به پایان رسیده است.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش درمان یکی از مهم ترین اختلالاتی که منجر به نابودی روابط زناشویی می شود آشنا کنیم.

ادامه مطلب : مهم ترین ترفند های روانشناختی برای درمان زودانزالی

مشاوره و درمان سردمزاجی در سکس تراپی

مشاوره و درمان سردمزاجی در سکس تراپی
مشاوره و درمان سردمزاجی در سکس تراپی

زن و مرد جوان با شکایت از سرد مزاجی در زن مراجعه کرده اند در حالیکه هردو متعجب هستند از وقوع چنین مشکلی…مرد،کارمند و تحصیل کرده است و زن نیز کارشناسی ارشد دارد اما خانه دار است.

یک فرزند پنج ساله دارند و زندگی و گذران و حال و احوال هرسه نفر خوب است.
مشکل اقتصادی ندارند، روابط بین فردی را خوب توصیف میکنند و کارکرد اجتماعی و خانوادگی و شغلی مرد و زن به روایت خودشان مناسب است.

ادامه مطلب :‌ مشاوره و درمان سردمزاجی در سکس تراپی

اختلال مالش دوستی

اختلال مالش دوستی
اختلال مالش دوستی

اختلالات جنسی از موضوعات مهم در حوزه پزشکی و سلامت است؛ اما آنچه مهم‌تر است مشکلات جنسی هستند که افراد در مراحل گوناگون زندگی تجربه می‌کنند.

اختلالات جنسی به مشکلاتی اطلاق می‌شود که در یک فعالیت جنسی در مراحل مختلف پاسخ‌های جنسی بیولوژیک فرد اتفاق می‌افتد و از رضایت‌بخش بودن آن فعالیت جنسی در خود فرد یا در هر زوج جلوگیری می‌کند.

ادامه مطلب :‌اختلال مالش دوستی

اختلال بچه بازی

اختلال بچه بازی
اختلال بچه بازی

بچه بازی Pedophilia عبارت است از میل شدید جنسی عود کننده یا تحریک جنسی نسبت به کودکان زیر ۱۳ سال در یک دوره حداقل ۶ ماهه.

ادامه مطلب : اختلال بچه بازی

اختلال مبدل پوشی

اختلال مبدل پوشی
اختلال مبدل پوشی

اختلال مبدل پوشی ( در DSM-IV یادگارخواهی همراه مبدل پوشی Transvestic Fetishism k نامیده میشد ) عبارت است از تخیلات یا امیال جنسی برای پوشیدن لباس جنس مخالف بعنوان وسیله ای برای انگیختگی که همراه خودارضایی یا مقاربت انجام میگیرد.

این اختلال بطور مشخص در دوران کودکی یا نوجوانی و در مردان غیرهمجنسگرا آغاز میشود.

این پدیده در زنان نادرتر است و اکثرا با گذشت چندسال برخی مردان مبتلا به این اختلال تمایل پیدا میکنند که همواره مثل زنان لباس بپوشند و مانند آنها زندگی کنند.

ادامه مطلب :‌اختلال مبدل پوشی

اختلال عورت نمایی

اختلال عورت نمایی
اختلال عورت نمایی

اختلال عورت نمایی به صورت تمایل به نشان دادن اندام جنسی خود به افراد ناآگاه که موجب صدمه زدن به دیگران می شود، بروز می کند.

اغلب بیماران، عورت نمایی را به همراه ناراحتی یا اختلال در عملکرد خود گزارش می کنند.

این علائم باید حداقل به مدت ۶ ماه ادامه داشته باشد.

تقریبا در ۱۰۰% موارد اگزیبیشنیسم (عورت نمایی) ، مردی اندام تناسلی خود را به جنس مخالف نشان می دهد.

البته در زنان به صورت نشان دادن مستقیم اندام تناسلی نیست و بیشتر به صورت نشان دادن ناگهانی سایرقسمت های تحریک کننده بدن است .

در واقع انواع افراطی عریان پوشی هم از نشانه های خفیف این اختلال است.

پیک سنی اوایل دهه ۲۰ و نیمی از این افراد متاهل هستند.

تحریک جنسی با پیش بینی شروع شده و ارگاسم یا خودارضایی در ضمن عمل یا پی از آن انجام میگیرد ولی قصد تماس جنسی وجود ندارد. بلکه هدف ایجاد ترس ، تعجب و نفرت در طرف مقابل برای ایجاد هیجان و تحریک در فرد میباشد.

ادامه مطلب : اختلال عورت نمایی

زود انزالی از علل تا درمان

زود انزالی از علل تا درمان
زود انزالی از علل تا درمان

زود انزالی از جمله اخنلالات شایع در میان مردان به شمار می آید.

در این اثر بروز این اختلال فرد زودتر زمانی که باید، به ارضای جنسی می رسد.

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی علل و علائم بروز این اختلال بپردازیم.

ادامه مطلب زودانزالی از علل تا درمان

مشاوره و درمان اختلال نعوظ در سکس تراپی

مشاوره و درمان اختلال نعوظ در سکس تراپی
مشاوره و درمان اختلال نعوظ در سکس تراپی

اختلال نعوظی در مردان با تاخیر یا فقدان سفتی آلت تناسلی مردان مشخص میشود و میتواند برای زندگی زناشویی و سلامت روان زوجین مشکلات جدی ایجاد کند.

اختلال نعوظی مردان در سنین بعد از میانسالی شایع تر است ولی در مردان جوان هم نادر نیست.

علت این اختلال میتواند پیچیده یا ساده باشد،اغلب علل طبی و جسمی مطرح میشود ولی گاهی هم علل روانشناختی دارد و در مواردی چندین علت در کنار یکدیگر تابلوی اختلال را تشکیل میدهند.

ادامه مطلب :‌ مشاوره و درمان اختلال نعوظ در سکس تراپی

علائمی که نشان دهنده خیانت همسر شماست.

علائمی که نشان دهنده خیانت همسر شماست.
علائمی که نشان دهنده خیانت همسر شماست.

وفاداری یکی از مشکلات چالش برانگیز در هر رابطه ایست. در حالی که بسیاری از افراد متوجه خیانت همسرشان نمی‌شوند و به صورت ناگهانی غافلگیر خواهند شد؛ عده‌ای وجود دارند که از روی رفتار غیرعادی همسرشان، مشکوک می شوند.

اگرچه هر شخص منحصر به فرد است، چند نشانه ی خیانت وجود دارد که ممکن است در کنار شک شما، بتواند از غافلگیری ناگهانی‌تان جلوگیری کند.

ادامه مطلب :‌ علائمی که نشان دهنده خیانت همسر شماست.

مشاور ازدواج

مشاور ازدواج
مشاور ازدواج

اگر زندگی مشترک شما دچار مشکل شده است برای کمک گرفتن از یک مشاور ازدواج زیاد صبر نکنید. شاید پیدا کردن مشاوری که مهارت لازم برای کمک به شما و رابطه زناشوییتان را داشته باشد، سخت باشد اما ممکن است و حاضرند با کمال میل به شما کمک کنند.

راه‌های زیادی برای پیدا کردن مشاور ازدواج و زوج درمانی مناسب وجود دارد. ممکن است پیش از پیدا کردن مشاور مناسب نیاز باشد با چند مشاور ازدواج ملاقات کنید.

البته معیارهایی برای سنجش میزان تاثیرگذار بودن جلسات مشاوره ازدواج شما وجود دارد. خوشبختانه ما اطلاعاتی از زوج‌هایی داریم که بیشترین نتیجه و کمترین نتیجه را از مشاور ازدواج میگیرند.

ادامه مطلب :‌ مشاور ازدواج

روش انتخاب همسر

روش انتخاب همسر
روش انتخاب همسر

انتخاب همسر قطعا یکی از مهم ترین تصمیمات هر فرد در طول زندگی وی به شمار می آید. هر فرد برای انتخاب همسر مناسب خود ملاک ها و نقطه نظرات متفاوتی دارد. اما آیا عشق شما واقعی است؟ آیا این فرد می تواند شخص مناسبی برای ازدواج با شما باشد؟ در ادامه به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

ادامه مطلب : روش انتخاب همسر

زوج درمانی

زوج درمانی
زوج درمانی

همه ما می‌دانیم که روابط عاشقانه کار سختی است. آن‌ها مانند ماشین‌ها نیاز به نگهداری منظم دارند.

اگر مشکلی وجود داشته باشد, بهتر است آن را تعمیر کنیم تا از پیچیدگی‌های بیشتری در جاده جلوگیری کنیم.

اغلب می‌توانیم برخی از تعمیرات اساسی و نگهداری را انجام دهیم.

گاهی اوقات, با وجود بهترین تلاش‌ها, ممکن است بهتر باشد که به درمان زوج‌ها توجه کنیم, جایی که یک متخصص زوج درمانی معتبر می‌تواند نگاهی به رابطه ما بیندازد و به ما کمک کند.

زوج درمانی نوعی روان درمانی است که با هدف تعدیل روان شناختی تعامل دو نفر طراحی شده است که بر سر یک یا چند معیار و شاخص اجتماعی، روانشناختی، جنسی، یا اقتصادی یا هم تعارض دارند.

ادامه مطلب :‌ زوج درمانی

دیر انزالی (انزال دیررس ، تاخیر انزال ، اختلال ارگاسم مردان ) در DSM5

دیر انزالی (انزال دیررس ، تاخیر انزال ، اختلال ارگاسم مردان ) در DSM5
دیر انزالی (انزال دیررس ، تاخیر انزال ، اختلال ارگاسم مردان ) در DSM5

در این اختلال مرد اگر هم ضمن مقاربت قادر به انزال باشد به دشواری به آن نایل میشود.

مردانی که همیشه یک نوع از تحریک جنسی را تجربه می کنند (مثل خود ارضائی) ممکن است در مواجهه با یک تحریک جنسی متفاوت (رابطه زناشوئی طبیعی) نتوانند به ارضاء جنسی برسند.

ادامه مطلب :‌ دیر انزالی (انزال دیررس ، تاخیر انزال ، اختلال ارگاسم مردان ) در DSM5

خیانت

خیانت
خیانت

خیانت به معنی شکستن قولی برای وفادار ماندن به شریک عاشقانه است،.

خواه آن وعده بخشی از خطبه و عهد و پیمان ازدواج باشد، یا توافق خصوصی بین عاشقان یا فرضی ناگفته.

همانقدر که تصور شکستن چنین عهدهایی ممکن است در هنگام ازدواج و تعهد غیرقابل تصور باشد، خیانت متداول است و وقتی اتفاق می‌افتد، سؤالهای خارق العاده ای ایجاد می‌کند:

آیا باید بمانید؟

آیا می‌توان اعتماد دوباره ساخت؟

یا چاره ای نیست جز اتمام رابطه و رفتن؟

ادامه مطلب : خیانت

آزمون روانشناختی رضایت زناشویی

 

آزمون روانشناختی رضایت زناشویی
آزمون روانشناختی رضایت زناشویی

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ توسط اولسون، فورنیر و درانکمن در سال ۱۹۸۹ طراحی شده که به منظور ارزیابی زمینه های بالقوه مشکل زا یا شناسایی زمینه های قدرت و پربارسازی روابط زناشویی به کار می رود که به همین دلیل این پرسشنامه ENRICH (Enriching and Nurturing Relationship Issues‚ Communication‚ and Happiness) نامیده شد که به معنای غنی سازی و پرورش جستار ارتباط، ارتباطات و شادی است.  نسخه اصلی آزمون ۱۱۵ سوال داشت که با توجه به تعداد زیاد سؤالات که موجب خستگی آزمودنی ها می شد، بنابراین فرم ۴۷ سؤالی آن توسط اولسون در سال (۱۹۹۸)، تهیه شد.

آزمون خیانت 

سکس دردناک | آمیزش دردناک و درمان

سکس دردناک
سکس دردناک | آمیزش دردناک و درمان

در مطلب سکس دردناک تمام جوانب و حالت های سکس درناک رو توضیح می دهیم و روش های درمان سکس دردناک هم گفته می شود .

از جمله این دلایل می توان به مشکلات ساختاری تا نگرانی های فیزیولوژیکی اشاره کرد.
بیشتر خانم ها آمیزش دردناک را در برهه ای از زندگیشان تجربه می کنند.

رابطه جنسی نباید دردناک باشد.

با این وجود، در همه جای دنیا بین 30 تا 50 درصد از زنان نوعی رابطه جنسی دردناک را در طول زندگی خود تجربه می‌ کنند.

رابطه جنسی دردناک (همچنین به نام dyspareunia نیز شناخته می شود) می‌ تواند در بارداری اختلال ایجاد کند.

سکس دردناک و یا آمیزش دردناک ممکن است به دلایل مختلفی در افراد رخ دهد .

به زبان علمی این مشکل , دیسپارونیا (dyspareunia) نام دارد .

واژه پزشکی که برای تعریف سکس دردناک یا دخول دردناک به کار می رود دیسپارونیا است .

که به عنوان درد عودکننده یا دائم در ناحیه آلت تناسلی تعریف می شود که درست قبل از آمیزش، در طول آمیزش و بعد از آن رخ می دهد.

 

ادامه مطلب : سکس دردناک | آمیزش دردناک و درمان

بلوغ زودرس در دختران

بلوغ زودرس دخترانه
بلوغ زودرس در دختران

امروزه می توان از بلوغ زودرس به عنوان یکی از جدی ترین مشکلات والدین در برخورد با چالش های فرزندان یاد کرد.

بلوغ از جمله فرآیند های طبیعی رشد به حساب می آید، اما لازم است تا این تکامل در زمان خود صورت گیرد نه زودتر و نه دیرتر!

ادامه مطلب :‌ بلوغ زودرس در دختران

واژینیسموس چیست |‌ طلاق |‌ دیلاتور |‌ درمان

معنی واژینیسموس
واژینیسموس چیست |‌ طلاق |‌ دیلاتور |‌ درمان

واژینیسموس چیست :‌ اگر به دنبال پاسخ به این سوال که واژینیسموس چیست سری به دنیای وب زده اید در ادامه ای مقاله ما به طور کامل به ان سوال پاسخ خواهیم داد. همچنین سعی کرده ایم راه حل های کاملی برای این مشکل ارائه کنیم و به تشریح کامل روش های درمانی این عارضه بپردازیم.

ادامه مطلب واژینیسموس چیست |‌ طلاق |‌ دیلاتور |‌ درمان

ازدواج بعد از فوت همسر |‌ ازدواج بعد از طلاق

ازدواج بعد از فوت همسر
ازدواج بعد از فوت همسر |‌ ازدواج بعد از طلاق

ازدواج مجدد ازدواجی است که پس از پایان پیوند زناشویی قبلی مانند طلاق یا بیوه شدن صورت می گیرد. احتمال ازدواج مجدد برخی از افراد بیشتر از دیگران است. این احتمال می تواند بر اساس وضعیت رابطه قبلی (مانند طلاق نسبت به بیوه شدن)، میزان علاقه به برقراری رابطه عاشقانه جدید، جنسیت، فرهنگ و سن و عوامل دیگر متفاوت باشد. کسانی که تصمیم به ازدواج مجدد نمی گیرند ممکن است تصمیمات جایگزینی مانند هم خونه بودن یا زندگی جدا از هم را ترجیح دهند. ازدواج مجدد فواید سلامت روانی و جسمی هم دارد. اما اگرچه افراد با ازدواج مجدد نسبت به افرادی که مجدداً ازدواج نمی کنند از سلامت بهتری برخوردارند، اما هنوز عموماً سلامت بدتری نسبت به افرادی دارند که ازدواج اول موفق و ادامه داری داشته‌اند. ازدواج مجدد در مذاهب و ملیتهای مختلف به طور متفاوتی مطرح می شود. کسی که بارها و بارها ازدواج می کند، عروس سریالی نامیده می شود.

ادامه مطلب :‌ ازدواج بعد از فوت همسر |‌ ازدواج بعد از طلاق

بایسکشوال چیست ؟

بایسکشوال چیست
بایسکشوال چیست ؟

معنی کلمه بایسکشوال چیست؟ به چه افرادی بایسکشوال گفته می شود؟ ما در این مطلب سعی داریم به این سوال که بایسکشوال یعنی چی پاسخ داده و اطلاعات کاملی درباره این گرایش جنسی در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

تعریف بایسکشوال به انگلیسی Bisexual  به فردی گفته می شود که به هر دو جنس از انسان گرایش عاطفی و جنسی دارد. در سال 1824 که این کلمه وارد فرهنگ لغت شد به این معنا به کار می‌رفت که یک فرد دارای دو اندام جنسی زن و مرد باشد. اما با گذشت زمان مفهوم و معنی این کلمه بسیار تغیر یافت. به معنای واقعی بایسکشوال یک نوع تمایل جنسی است که در آن فرد به بیش از یک جنس تمایل دارد.

برای این افراد هم جنس زن و هم جنس مرد دارای جاذبه جنسی هستند. افراد بایسکشوال یا افراد دوجنسگرا معمولا با چالش های زیادی رو به رو هستند زیرا پذیرش این شکل از گرایش جنسی برای اطرفیان آن ها بسیار مشکل است.

ادامه مطلب : بایسکشوال چیست ؟

ترک خود ارضايي

ترک خود ارضايي
ترک خود ارضايي

خود ارضایی به هرگونه عمل جنسی گفته می شود که توسط خود شخص و بدون وجود شریک جنسی به اوج ارضای جنسی و جسمی برسد.  ترک خود ارضایی زمانی نیاز است که این عمل به یک اعتیاد ( آشنایی با علائم اعتیاد) تبدیل شود و یا اینکه از نظر روانی و عاطفی عمل خود ارضایی بر زندگی روتین افراد اثر سویی داشته باشد.

عمل خود ارضایی در بیشتر مواقع یک عمل جنسی معمول است و تا زمانی که به اعتیاد تبدیل نشود، نگران کننده نخواهد بود. در برخی مواقع خود ارضایی می تواند افراد را بشدت از نظر روحی درگیر نماید. خود سرزنش گری، دوری از رابطه جنسی سالم، استرس، افسردگی و… همگی از آسیب هایی است که اعتیاد به خود ارضایی می تواند به بار آورد. بنابراین در این مطلب سعی کرده ایم به طور مفصل به موضوع ترک خود ارضایی برای رها شدن از همه ی آسیب های فوق بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

ادامه مطلب ترک خود ارضايي

اختلال مازوخیسم جنسی

 لئوپولد فون ساخر
اختلال مازوخیسم جنسی

اختلال آزار خواهی جنسی یا مازوخیسم جنسی به صورت تحریک شدن جنسی از طریق تحقیر شدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن یا رنج کشیدن به طریقی دیگر در افراد بروز می‌کند، هم چنین این علائم می‌تواند به صورت خیال پردازی هم باشد.

این تمایلات و رفتارها به مدت حداقل ۶ ماه آشکار می‌شوند.

این افراد در صورتی این تشخیص را می‌گیرند که به همراه این تمایلات مشکلات روانشناختی و اجتماعی هم داشته باشند.

ادامه مطلب اختلال مازوخیسم جنسی

اختلال تماشاگری جنسی

اختلال تماشاگری جنسی
اختلال تماشاگری جنسی

اختلال تماشاگری جنسی در مورد افرادی که تمایل تماشاگری جنسی خود را بازگو کرده و یا انکار می کنند ولی شواهد عینی قابل ملاحظه ای خلاف آن را ثابت می کند، به کار می رود.

این افراد از مشکلات روانشناختی و اجتماعی خود رنج می برند.

رفتارهای تکراری در زمینه ی تماشاگری جنسی و همزمان که موجب برانگیخته شدن رفتار نابهنجاری جنسی می شود، به دیگران هم آسیب می رساند. این علائم به مدت حداقل ۶ ماه ادامه دارد.

چشم چرانی یا تماشگری جنسی Voyeurism عبارت است از اشتغال ذهنی مکرر با تخیلات و اعمال مربوط به دید زدن افراد برهنه یا کسانی که در حال تعویض لباس یا فعالیت جنسی هستند.

در ضمن عمل دید زدن یا بعد آن معمولا خودارضایی تا ارگاسم روی میدهد.

معمولا قبل از ۱۵ سالگی شروع می شود و در مردها شایعتر است مردان ۲۰ تا ۳۰ ساله که ترجیح میدهند زنانی را که نمیشناسند تماشا  و ندرتا از قربانی درخواست سکس میکنند.

افراد چشم چران انحرافات جنسی متعدد دارند که حتی از یک انحراف به دیگری هم عوض میشود.

بیشتر آنها اعمال پارافیلیک جدی نشان نمیدهند ولی گاها تجاوز یا قتل هم انجام میدهند و معمولا به جرم ولگردی دستگیر میگردند.

این بیماری در مراحل خفیف به دلیل محرومیت های جنسی ،اقتصادی ، فرهنگی می باشد و با بهبود شرایط این علائم از بین میروند اما در مراحل پیشرفته قابل توجیه نیست.

ادامه مطلب :‌ اختلال تماشاگری جنسی

دلیل کاهش میل جنسی مردان چیست ؟

دلیل کاهش میل جنسی مردان چیست ؟
دلیل کاهش میل جنسی مردان چیست ؟

مردان و زنان زیادی در دنیا هستند که در برخی از شرایط احساس عدم تمایل جنسی را تجربه می کنند.  برخی این عدم تمایل را به خودشان  و نبود صمیمیت در رابطه نسبت می دهند.

حالا سوال اینجاست که چرا همه ما فکر می کنیم کم شدن میل جنسی در مردان نباید اتفاق بیفتد؟ چرا این موضوع اینقدر برایمان عجیب و غریب است؟ اجازه دهید.

ادامه مطلب : دلیل کاهش میل جنسی مردان چیست ؟

چه کاری باید کرد، اگر همسرم علاقه‌اش را به رابطه جنسی از دست بدهد؟

چه کاری باید کرد، اگر همسرم علاقه‌اش را به رابطه جنسی از دست بدهد؟
چه کاری باید کرد، اگر همسرم علاقه‌اش را به رابطه جنسی از دست بدهد؟

هر رابطه‌ای هر مقدار خوب، ممکن است زمانی به مرحله‌ای برسد که علاقه به رابطه جنسی در آن کاهش یابد.

این مسئله ممکن است تنها یک مشکل کوتاه مدت به دلیل استرس در محل کار، خانه و یا هرچیز دیگری باشد. ممکن است تنها همسر شما برای مدت کوتاهی حواسش را پرت مسائل دیگری کرده‌ باشد.

حتی مسائل شایع‌تری مانند گرفتاری‌های روزمره نیز می‌تواند باعث شود، شریک زندگی شما مایل باشد شب را جلوی تلویزیون به سر کند. به هرحال مسائلی مانند این معمولا زودگذر هستند و به راحتی به مرور زمان رفع خواهند شد.

با این حال بی نظمی طولانی در دفعات رابطه جنسی در یک رابطه می‌تواند به هر دو طرف آسیب برساند. این مسائل نه تنها می‌تواند سبب ایجاد احساس سرخوردگی و شک و تردید شود، بلکه ممکن است اولین قدم برای یک ازدواج بدون رابطه جنسی باشد.

ادامه مطلب :‌ چه کاری باید کرد، اگر همسرم علاقه‌اش را به رابطه جنسی از دست بدهد؟

چگونه رابطه جنسی سالم خود را در ازدواجتان پایدار کنید

چگونه رابطه جنسی سالم خود را در ازدواجتان پایدار کنید
چگونه رابطه جنسی سالم خود را در ازدواجتان پایدار کنید

در ازدواجی طولانی قطعا نیازی به یکنواختی رابطه جنسی نیست.

همانطور که سالها می‌گذرد، رابطه جنسی سالم شما باید شکل بهتری به خود بگیرد.

این مسئله به این دلیل است که شما یکدیگر را بهتر شناخته‌اید و از همه ویژگی‌های همدیگر اعم از علایق؛ تنفرها، عادات و چیزهایی که حال شریک زندگی‌تان را بهتر می‌کند، باخبر هستید.

همیشه نکاتی هست که در یک رابطه باید مد نظر داشته باشید.

اما زندگی همیشه به روالی که مد نظر ما است، نخواهد چرخید.

امورمالی، فرزندان و … همیشه می‌تواند روابط جنسی در یک رابطه را دگرگون کند.

این مسائل می‌تواند بر روی میل افراد و پیدا کردن زمان برای رابطه جنسی تاثیرگذار باشد.

شما بهتر است قادر باشید که رابطه جنسی را در اولویت قرار دهید و در عین حال آن را هیجان انگیز کنید.

ادامه مطلب : چگونه رابطه جنسی سالم خود را در ازدواجتان پایدار کنید

رابطه جنسی در دوران بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری
رابطه جنسی در دوران بارداری

دوران بارداری را می توان یکی از مهم ترین دوران ها در طول زندگی هر زوج و یا حداقل هر مادری به شمار آورد.

در دوران بارداری، مادر علاوه بر حفظ سلامت خود وظیفه حفظ سلامت جنین را نیز بر عهده دارد و پدر نیز می بایست مناسب ترین شرایط را برای وی محیا کند.

یکی از مهم ترین مسائل در دوران بارداری برقراری رابطه جنسی است.

ادامه مطلب : رابطه جنسی در دوران بارداری

مشکلات جنسی در زنان

مشکلات جنسی زنان
مشکلات جنسی در زنان

کیفیت زندگی جنسی می تواند بر روی کیفیت کل زندگی افراد هم تاثیر بگذارد. به همین خاطر اگر نمی توانید از رابطه جنسی تان لذت ببرید یا تمایلی به انجام چنین رابطه ای ندارید باید چرایی این موضوع را بیابید.

دلایل مختلفی برای بروز مشکلات جنسی در زنان وجود دارد.

از جمله این دلایل می توان به تجربیات گذشته فرد در برقراری رابطه جنسی، فرهنگ و پس زمینه زندگی او اشاره کرد.

فاکتورهای فیزیکی، احساسی و روانشناسی هم می تواند بر روی صمیمیت افراد و تمایلشان به برقراری رابطه جنسی تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب : مشکلات جنسی در زنان

درک سلامت جنسی

درک سلامت جنسی
درک سلامت جنسی

بررسی تعریف سلامت جنسی کار سخت و دشواری است چون در هر فرهنگ و هر عقیده فردی، استانداردهای سلامت جنسی متغیر است.

سلامت جنسی چیزی بیشتر از پیشگیری از بیماری های جنسی و بارداری های ناخواسته است.

ما معتقدیم داشتن بیماری که از طریق روابط جنسی منتقل می شود یا بارداری ناخواسته مانع از سالم بودن فرد از لحاظ جنسی نمی شود.

در این مقاله همراه کلینیک اعصاب و روان هیربد باشید تا این موضوع را با هم مرور کنیم.

ادامه مطلب : درک سلامت جنسی

مشکلات جنسی در مردان

مشکلات جنسی در مردان
مشکلات جنسی در مردان

مشکلات جنسی در میان مردان میانسال رایج است.

همانطور که با افزایش سن، شنوایی، بینایی و قدرت جسمی کاهش پیدا می کند، قدرت جنسی هم ممکن است به تبع همین شرایط کمتر شود.

با اینکه درک چرایی مشکلات جنسی مردان بالای ۴۰ سال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که چنین مشکلاتی در مردان میانسال قابل مدیریت است و می توان آن را درمان کرد.

اگر شما هم با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنید.

در این مقاله همراه کلینیک اعصاب و روان هیربد باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این شرایط کسب کنیم.

ادامه مطلب : مشکلات جنسی در مردان

اعتیاد جنسی

اعتیاد جنسی
اعتیاد جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی و یا اعتیاد جنسی از جمله واژه هایی است که امروزه به شدت به گوشمان آشنا می آید؛ اما در ظاهر این یک کلمه خنده دار است و بیشتر چیزی شبیه به یک شوخی است!

اما نباید تعجب کنید؛ در این مطلب به بررسی بیشتر این موضوع و علائم آن خواهیم پرداخت.

در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

ادامه مطلب : اعتیاد جنسی

تحریک جنسی زنان

تحریک جنسی زنان
تحریک جنسی زنان

داشتن یک رابطه جنسی بدون مقدمه و تحریک جنسی قطعاً چیز آزار دهنده‌ای خواهد بود و جنبه کالا بودن را به شریک زندگی شما منتقل خواهد کرد، وی با خود خواهد اندیشید که او فقط نقش ارضا کننده امیال جنسی شما را دارد و شما هیچ ارزشی را برای وی قائل نیستید.

در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت. با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

ادامه مطلب تحریک جنسی زنان

بررسی تاثیرات شیر دادن مادر به فرزند بر رابطه جنسی زن و مرد

بررسی تاثیرات شیر دادن مادر به فرزند بر رابطه جنسی زن و مرد
بررسی تاثیرات شیر دادن مادر به فرزند بر رابطه جنسی زن و مرد

آیا شیردادن به نوزاد بر رابطه جنسی شما تاثیر گذار بوده است؟

قطعا تولد فرزند تاثیرات عمیقی را بر تمام ابعاد زندگی زوجین به دنبال خواهد داشت، احساس مسئولیت بیشتر و یا تغییراتی مثبت یا منفی در زندگی جنسی یا زناشویی.

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تاثیرات شیر دادن مادر به نوزاد در روابط زناشویی بپردازیم.

ادامه مطلب : بررسی تاثیرات شیر دادن مادر به فرزند بر رابطه جنسی زن و مرد

اختلالات دو جنسیتی

اختلالات دو جنسیتی
اختلالات دو جنسیتی

اختلالات دو جنسیتی شامل انواعی از سندرم است که در آنها افراد از بدو تولد با ویژگی های آناتومیکی به دنیا می آیند که با بدن مذکر یا مؤنث تناسب ندارند.

ادامه مطلب : اختلالات دو جنسیتی

برای مشاوره جنسی ازدواج به صورت آنلاین می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید :

سامانه باور

 

4/5 - (4 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد