شرایط برگزاری جلسه آنلاین از نظر استاندارد بودن و کیفیت جلسه به ترتیب اولویت  به صورت زیر می باشد:
استفاده از لپتاپ و اینترنت ثابت ADSL: این حالت مناسب ترین شرایط برای برگزاری جلسه مشاوره آنلاین است چرا که در این صورت هم زبان بدن شما به راحتی به درمانگر منتقل می شود و هم شما می توانید زبان بدن درمانگر را مشاهده کنید که مطمینا به افزایش کیفیت جلسه مشاوره کمک می کند. همچنین به دلیل ثابت بودن پهنای باند اینترنت  ADSL از کیفیت ارتباط آنلاین مناسب تری برخوردار خواهید بود.
استفاده از تلفن همراه هوشمند و ADSL:با توجه به اهمیت مشاهده زبان بدن شما توسط درمانگر ، توصیه می شود که تلفن همراه هوشمند در فاصله ۷۰cm‌ شما بر روی سطح ثابتی قرار داشته باشد تا نیاز نباشد تلفن همراه خود را با دست نگه دارید و همچنین درمانگر قادر به مشاهد زبان بدن شما باشد. همچنین برای حفظ امنیت و کیفیت ارتباط توصیه می شود از هندزفری یا هدست استفاده کنید.
استفاده از تلفن همراه هوشمند و اینترنت شبکه موبایل (۳G/4G): در این شرایط توصیه می شود مانند حالت قبل تلفن همراه هوشمند روی سطح ثابتی در فاصله ۷۰ cm شما قرار داشته باشد و از هندزفری و هدست استفاده کنید. همچنین با توجه به تغییر پهنای باند اینترنت شبکه موبایل با جابه جایی، اکیدا توصیه می شود از جابه جایی و راه رفتن در هنگام جلسه مشاوره آنلاین خودداری فرمایید.

  • برای جلسه مشاوره خود ترجیحا در یک اتاق با درب بسته و آرام و با نور مناسب حضور داشته باشید. 
  • حتما در طول جلسه به جز مواردی که درمانگرتان مشخص کرده است در اتاق تنها باشید و به اطرافیان اطلاع دهید که فضای شخصی شما را حفظ کنند.
  • لیوان آب و دستمال کاغذی و کاغذ و قلم در اتاق وجود داشته باشد.
  • پوشش مناسب و رسمی مانند جلسات مشاوره حضوری داشته باشید.
  • در فاصله ۱ متری لپتاپ یا رایانه شخصی قرار داشته باشید.
  • برای ارتباط بهتر از هندزفری یا هدست استفاده نمایید.

اینترنت مناسب

 مهم ترین عامل در کیفیت ارتباطات آنلاین، پایداری و سرعت اینترنت است از این رو توصیه می نماییم از اینترنت پرسرعت  ADSL و یا مودم های اینترنت ثابت و یا ۴G جهت برگزاری رویدادها استفاده نمایید. توصیه می شود از اینترنت ۴G تلفن همراه استفاده نفرمایید اما در صورت استفاده، بهتر است در نقطه ای که تلفن همراه شما بهترین آنتن دهی را دارد ثابت بنشینید.

 دستگاه مناسب

با توجه به اینکه سامانه مشاوره آنلاین کلینیک کاملا تحت وب می باشد، به راحتی می توان با کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا تلفن های همراه هوشمند  از آن استفاده نمود اما به خاطر صفحه نمایش کوچک تر موبایل و تبلت مناسب تر است از لپتاپ و یا رایانه شخصی استفاده شود.  برای شرکت در جلسه مشاوره آنلاین نیاز به نصب هیچ گونه افزونه، نرم افزار و یا پیش نیازی نیست و مخاطبین تنها با یک کلیک می توانند به راحتی در جلسه مورد نظر شرکت نمایند. تنها بایستی نسخه بروز شده یکی از مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس یا سافاری روی دستگاه شما نصب باشد.