ویزیت و مشاوره روانپزشکی بزرگسال

همانطور که می دانیم امروزه به دلیل افزایش سطح استرس که ناشی از رشد زندگی شهرنشینی و سایر مسایل اجتماعی، اقتصادی و … است

اختلالات و بیماری های روانشناختی از جمله افسردگی ، پنیک یا وحشت زدگی، اختلالات خواب، پرخاشگری و سایر مسایل مرتبط با حوزه روان گسترش زیادی پیدا کرده اند در نتیجه نیاز نسل جدید به روانپزشکان در سالهای اخیر به شکل فراینده ای رشد کرده است. در روان پزشکی این نکته که باید بیمار را درمان کرد نه بیماری را، بیش از هر تخصص پزشکی دیگری صادق است. در این رشته پزشکی روان‌پزشک می‌کوشد حتی اطرافیان و محیط زندگی بیمار را نیز درمان کند زیرا می‌داند جامعه ناسالم خود باعث بیماری است.

رواندرمانی شناختی-رفتاری

درمان شناختی رفتاری Cognitive Behavioral Therapy که به اختصار CBT نامیده می شود، به شما کمک می کند تا به طرزی دیگر اندیشیده و درنتیجه این طرز تفکر جدید، پاسخ های احساسی و رفتاری سالم تر و درست تری در برابرحوادث نامطلوب داشته باشید. یکی از اساسی‌ترین مفاهیم رفتار درمانی شناختی این است که افکار غیرمنطقی و دقیق‌تر بگوییم افکار تحریف‌شده‌‌ی ما، باعث ایجاد ناراحتی و رفتارهای دردسرساز می‌شوند. در عوض با تغییر الگوهای تفکر و باورها، می‌توان نه تنها اختلالاتی مانند افسردگی و اضطراب را از خود دور کرد، بلکه در سخت‌ترین چالش‌های زندگی واکنش مناسب نشان داد.

روان درمانی تحلیلی

در حیطه علم روانشناسی رویکردهای درمانی متفاوتی وجود دارند که هریک با توجه به اهداف مورد نظر در حیطه های مختلف درمانی بکار گرفته می شوند. روان درمانی تحلیلی اولین رویکرد علم روانشناسی محسوب می شود که توسط زیگموند فروید و شاگردانش به صورت نظریه مطرح و بکار گرفته شده است و تا کنون نیز طرفداران خاص خود را دارد.

 

طرحواره درمانی

طرح واره درمانی، رویکردی یکپارچه نگر است که ابعاد شناختی، هیجانی، رفتاری و بین فردی را در بر میگیرد. و در حال حاضر با رویکردهای مبتنی بر توجه آگاهی و درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد در حال ادغام است.

آیا جملات زیر در مورد شما صدق میکنند؟ کدام جملات در مورد شما صدق می کند؟

حوزه بریدگی و طرد

درگیر عشقهای یکطرفه می شوم. در روابط عاطفی ام شکست می خورم. دلبسته ی کسی می شوم که مرا دوست ندارد و کسی را که دوستم دارد برایم جذاب نیست. در روابط عاطفی ام هیجانهای شدیدی را تجربه میکنم چه مثبت و چه منفی.

جذب افراد بی عاطفه و سردمهر می شوم. طرف مقابلم ثبات هیجانی و رفتاری ندارد، گاهی خوب است و گاهی بد. احساس می کنم هیچ حمایت و پشتیبانی در زندگی ندارم. احساس پوچی و بی معنایی می کنم. احساس می کنم هیچ کس دوستم ندارد. نسبت به انتقاد و طرد حساس هستم. به دیگران نمی توانم اعتماد کنم.

آدرس در سعادت آباد غرب تهران

نشانی :سعادت آباد، بلوار دریا، بین خیابان شفق و مطهری جنوبی، پلاک ۱۰۶، ساختمان ساحل، طبقه سوم

تلفن:
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۲۶
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۵۷
۰۲۱ ۸۸ ۵۸۴ ۵۰۸