مشاوره آنلاین روانشناختی

کلینیک اعصاب و روان هیربد امکان دسترسی به خدمات روانشناختی آنلاین را برای تمام ایرانیانی که به هر دلیل امکان حضور در کلینیک را ندارند از جمله ایرانیان مقیم خارج از کشور، ایرانیان مقیم شهرستان ها، بانوان باردار، افراد دارای محدودیت های جسمی ایجاد کرده است. 

l

نحوه ثبت نام جهت خدمات مشاوره آنلاین

 1. دریافت نوبت و هماهنگی با کلینیک: جهت شرکت در جلسات مشاوره آنلاین با شماره های کلینیک تماس حاصل نمایید و تمایل خود را جهت استفاده از خدمات مشاوره آنلاین اعلام نمایید. توصیه می شود اولین جلسه به صورت حضوری در کلینیک انجام شود و پس از آن ادامه جلسات به صورت آنلاین برگزار شود. در جلسه اول معمولا مسیر درمانی شما و موثر بودن جلسات مشاوره آنلاین برای شما (با توجه به مسیر درمانی شما) بررسی می شود.
 2. دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی و لینک ورود به سرویسپس از تعیین زمان جلسه مشاوره آنلاین، نام کاربری و رمز عبور اختصاصی و لینک ورود به سامانه به شما ارسال می شود.

روش استاندارد برگزاری جلسه

 

 • شرایط برگزاری جلسه آنلاین از نظر استاندارد بودن و کیفیت جلسه به ترتیب اولویت  به صورت زیر می باشد:
  1. استفاده از لپتاپ و اینترنت ثابت ADSL: این حالت مناسب ترین شرایط برای برگزاری جلسه مشاوره آنلاین است چرا که در این صورت هم زبان بدن شما به راحتی به درمانگر منتقل می شود و هم شما می توانید زبان بدن درمانگر را مشاهده کنید که مطمینا به افزایش کیفیت جلسه مشاوره کمک می کند. همچنینبه دلیل ثابت بودن پهنای باند اینترنت  ADSL از کیفیت ارتباط آنلاین مناسبتری برخوردار خواهید بود.
  2. استفاده از تلفن همراه هوشمند و ADSL: با توجه به اهمیت مشاهده زبان بدن شما توسط درمانگر ، توصیه می شود که تلفن همراه هوشمند در فاصله ۷۰cm‌ شما بر روی سطح ثابتی قرار داشته باشد تا نیاز نباشد تلفن همراه خود را با دست نگه دارید و همچنین درمانگر قادر به مشاهد زبان بدن شما باشد. همچنین برای حفظ امنیت و کیفیت ارتباط توصیه می شود از هندزفری یا هدست استفاده کنید.
  3. استفاده از تلفن همراه هوشمند و اینترنت شبکه موبایل (۳G/4G): در این شرایط توصیه می شود مانند حالت قبل تلفن همراه هوشمند روی سطح ثابتی در فاصله ۷۰ cm شما قرار داشته باشد و از هندزفری و هدست استفاده کنید. همچنین با توجه به تغییر پهنای باند اینترنت شبکه موبایل با جابه جایی، اکیدا توصیه می شود از جابه جایی و راه رفتن در هنگام جلسه مشاوره آنلاین خودداری فرمایید.
 • برای جلسه مشاوره خود ترجیحا در یک اتاق با درب بسته و آرام و با نور مناسب حضور داشته باشید. حتما در طول جلسه به جز مواردی که درمانگرتان مشخص کرده است در اتاق تنها باشید و به اطرافیان اطلاع دهید که فضای شخصی شما را حفظ کنند.
  • لیوان آب و دستمال کاغذی و کاغذ و قلم در اتاق وجود داشته باشد.
  • پوشش مناسب و رسمی مانند جلسات مشاوره حضوری داشته باشید.
  • در فاصله ۱ متری لپتاپ یا رایانه شخصی قرار داشته باشید.

اینترنت مناسب

 مهم ترین عامل در کیفیت ارتباطات آنلاین، پایداری و سرعت اینترنت است از این رو توصیه می نماییم از اینترنت پرسرعت  ADSL و یا مودم های وایمکس و یا ۴G جهت برگزاری رویدادها استفاده نمایید. توصیه می شود از اینترنت ۴G تلفن همراه استفاده نفرمایید اما در صورت استفاده، بهتر است در نقطه ای که تلفن همراه شما بهترین آنتن دهی را دارد ثابت بنشینید.

 

دستگاه مناسب

با توجه به اینکه SKYROOM کاملا تحت وب می باشد، به راحتی می توان با کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا تلفن های همراه هوشمند (به جز آیفون) از آن استفاده نمود اما به خاطر صفحه نمایش کوچک تر موبایل و تبلت مناسب تر است از لپتاپ و یا رایانه شخصی استفاده شود (در حال حاضر امکان استفاده از سامانه مشاوره آنلاین با آیفون وجود ندارد). برای شرکت در جلسه مشاوره آنلاین نیاز به نصب هیچ گونه افزونه، نرم افزار و یا پیش نیازی نیست و مخاطبین تنها با یک کلیک می توانند به راحتی در جلسه مورد نظر شرکت نمایند. تنها بایستی نسخه بروز شده یکی از مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس یا اپرا روی دستگاه شما نصب باشد. توصیه ما استفاده از مرورگر گوگل کروم می باشد. شما می توانید آخرین نسخه گوگل کروم را برای دستگاه های مختلف از طریق لینک های زیر دانلود فرمایید.

نحوه شرکت در جلسات آنلاین با استفاده از سرویس SKYROOM

۱ . ابتدا از طریق لینک ارایه شده به شما وارد صفحه ورود شوید ونام کاربری و رمز عبور اختصاصی که به شما ارایه شده است را وارد نمایید.

۲. پس از ورود به اتاق مشاوره آنلاین، سامانه از شما اجازه دسترسی به میکروفن را می خواهد و شما برای ارتباط باید با آن موافقت نمایید.

۳. سپس باید دسترسی به وبکم خود را جهت ارتباط تصویری به سامانه بدهید.

۴. همچنین شما می توانید از پیام های نوشتاری استفاده کنید. شما می توانید کاربران حاضر در اتاق را نیز ببینید. توجه داشته باشید که درمانگر ممکن است چند دقیقه بعد از شما در اتاق آنلاین مشاوره حضور یابد و شما تنها کاربر حاضر در اتاق باشید که در این صورت نگران نباشید و تا زمان حضور درمانگر در اتاق منتظر بمانید.

شما می  توانید در صورت نیاز تصویر درمانگر را بزرگ کنید.

پس از پایان جلسه حتما از سامانه خارج شوید.

آدرس در سعادت آباد غرب تهران

نشانی :سعادت آباد، بلوار دریا، بین خیابان شفق و مطهری جنوبی، پلاک ۱۰۶، ساختمان ساحل، طبقه سوم

تلفن:
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۲۶
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۵۷
۰۲۱ ۸۸ ۵۸۴ ۵۰۸