مشاوره تحصیلی

مقدمه

وقتی یک وسیله جدید را خریداری می کنیم می دانیم که باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنیم و نحوه استفاده صحیح آن را بدانیم. به خوبی می دانیم که برای کسب مهارت در هر موضوعی نیاز به کسی داریم تا ما را قدم به قدم در رسیدن به موضوع یاری رساند بعنوام مثال با اینکه می توان بدون هیچ نوع آموزشی آشپزی کرد اما کسی انتظار ندارد بدون آموزش به یک آشپز حرفه ای بدل شود. دوران تحصیل در مدرسه و انتخاب رشته و شغل نیز مهارتی است که نیاز به راهنمایی فردی متخصص در این زمینه دارد. و چه بسا زیربنای همه موفقیت ها و یا شکست های آینده فرد می باشد. همه ما افراد زیادی را می شناسیم که از شغل خود ناراضی هستند و دلیل آن را ناآگاهی در دوران تحصیل و زمان انتخاب رشته می دانند. همچنین نوجوانانی که به دلیل عدم آگاهی از شیوه مطالعه درست با وجود داشتن هوش و استعداد خوب در دوران تحصیل دچار افت تحصیلی و یا از دست دادن علاقه به تحصیل می شوند. و برخی نوجوانان که به دلیل نداشتن برنامه ریزی صحیح یا فقط زمان خود را صرف درس خواندن می کنند و یا برعکس قادر به اتمام کارهای درسی خود در موقع مقرر نمی شوند و درکل مدیریت زمان برای زندگی متعادل ندارند.

فرایند ارایه خدمت

این خدمت برای چه افرادی مناسب است

این خدمت در موارد زیر مفید است: تشخیص مشکلات تحصیلی و کمک به رفع آن آموزش روش های صحیح مطالعه و یادگیری در هر درس به صورت اختصاصی شناخت سبک یادگیری فردی و روش مناسب شخصی برای یادگیری موثر آموزش تکنیک های تقویت حافظه آموزش تکنیک های افزایش توجه و تمرکز آموزش مهارت های مدیریت استرس در ارتباط با امتحان و شرایط آزمون آموزش روش های تست زنی و مدیریت آزمون تحلیل و بررسی آزمون ها و کمک به تشخصیص و بر طرف کردن مشکلات برنامه ریزی درسی متناسب با شرایط مدرسه و آزمون تند خوانی و بالا بردن کیفیت همراه با افزایش سرعت در مطالعه کمک به کشف استعداد و قرار گرفتن در مسیر استفاده بهینه از هوش و استعداد فردی انتخاب رشته دانشگاهی و انتخاب شغل متناسب با استعداد افزایش انگیزه و همراهی در مسیر تحصیل استفاده از تست های هوش استعداد یابی و شناخت تیپ شخصیت همچنین آموزش مهارت های زندگی متناسب با سن نوجوان و اماده کردن وی برای وارد شدن به دنیای شغلی

تحصیلات و گرایش های همکاران ارایه دهنده خدمت

یکی از مشکلات امروزه این است که افرادی بدون تحصیلات آکادمیک در زمینه روان شناسی به صورت تجربی و با سلیقه فردی اقدام به انجام مشاوره تحصیلی می نمایند. مشاور تحصیلی فردی است که تحصیلات او در زمینه روان شناسی است و مهارت های حرفه ای را در ارتباط با رشد و تفاوت های رشدی و هنجارهای آموزشی در سنین مختلف را می داند. علایم اختلال توجه و یا دیگر اختلالات مرتبط با سنین نوجوانی که شرایط نوجوان در مدرسه و ارتباط با دوستان و جامعه و در نهایت انتخاب شغل را تحت تاثیر قرارمی دهد می شناسد و در جهت حل آنها به شما کمک می کند و یا برای ارجاع به متخصص مربوطه شما را راهنمایی خواهد کرد. همچنین مهارت های کاربردی در زمینه افزایش کارایی تحصیلی در اختیار شما قرار می دهد.

همکاران فعال در این خدمت