همکاران روانپزشک بزرگسال کلینیک اعصاب و روان هیربد:

دکتر آرش هیربد

روانپزشک از دانشگاه شهید بهشتی. تمرکز در زمینه اختلالات خلقی،اضطرابی،انواع وسواس، اختلالات خواب و… در بزرگسالان.

دکتر مجید نورمحمدی

روانپزشک از دانشگاه علوم پزشکی ایران. تمرکز بر زمینه های اختلالات اضطرابی و خلقی و رشد شخصی و خودشناسی و مشکلات ارتباطی بین فردی با روان درمانی رویکرد تحلیلی.

دکتر مجتبی ارحام صدر

روانپزشک از دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو روانپزشکی تهران. تمرکز بر درمان دارویی و طبی بیماریهای روانپزشکی واعتیاد به مواد محرک و سومصرف داروها و زوج درمانی سیستمی_تحلیلی

دکتر فرزانه ردایی

روانپزشک از دانشگاه شهید بهشتی. تمرکز بر مداخلات تخصصی در زمینه مشکلات مربوط به حافظه در دوران سالمندی و رواندرمانی انواع مشکلات روانشناختی با رویکرد تحلیلی

دکتر امیررضا علوی

روانپزشک از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی. تمرکز بر زوج درمانی با رویکرد شناختی رفتاری و رویکرد تحلیلی و رواندرمانی انفرادی بزرگسال با رویکرد شناختی رفتاری.

ویزیت و مشاوره روانپزشکی بزرگسال

مقدمه

همانطور که می دانیم امروزه به دلیل افزایش سطح استرس که ناشی از رشد زندگی شهرنشینی و سایر مسایل اجتماعی، اقتصادی و … است

اختلالات و بیماری های روانشناختی از جمله افسردگی ، پنیک یا وحشت زدگی، اختلالات خواب، پرخاشگری و سایر مسایل مرتبط با حوزه روان گسترش زیادی پیدا کرده اند در نتیجه  نیاز نسل جدید به روانپزشکان در سالهای اخیر به شکل فراینده ای رشد کرده است. در روان پزشکی این نکته که باید بیمار را درمان کرد نه بیماری را، بیش از هر تخصص پزشکی دیگری صادق است. در این رشته پزشکی روان‌پزشک می‌کوشد حتی اطرافیان و محیط زندگی بیمار را نیز درمان کند زیرا می‌داند جامعه ناسالم خود باعث بیماری است.

تاریخچه

اولین پزشکی که به طبیعت آدمی و بیماری های روانی از دیدگاه علمی نگاه کرد و باید او را پدر علم پزشکی نامید بقراط بود.او مغز را مرکز فکر و احساس می دانست در صورتی که پیش از او قلب را منشا افکار و احساسات می دانستند و افراد دچار مشکلات روانشناختی را تسخیرشده توسط شیاطین می‌دانستند و آنها را شکنجه می‌کردند تا ارواح را از بدنشان خارج کنند. در ایران اما دانشمندانی همچون ابوعلی سینا، زکریای رازی و سیداسماعیل جرجانی، طب ایران را به اوج ترقی رسانده و پرچم‌دار جهان پزشکی بودند. این بزرگان بیماری‌های روانی را ناشی از اختلال مزاج‌ها و تاثیر آنها بر مغز می‌دانستند. ابوعلی سینا از معروف‌ترین دانشمندان مسلمان در کتاب قانون، توضیحات زیادی درباره بیماری‌های روانی دارد و چنین افرادی را بیمار می‌خواند نه افرادی که توسط ارواح خبیث تسخیر شده باشند.

تحصیلات و گرایش های همکاران ارایه دهنده خدمت

همه روانپزشکان برای سنجش و درمان بیماری های روانپزشکی آموزش می بینند. از نظر تحصیلی و فرایند آموزشی، روانپزشک پیش از روانپزشک شدن باید در رشته ی پزشکى فارغ‌التحصیل شده و سپس در دوره ی تخصص اعصاب و روان (روانپزشکی) شرکت کرده و آموزش تخصصی ببیند. . روان‌پزشک پس از گذراندن این دوره تخصصی، هر روز در درمانگاه‌ها و بخش‌ها زیر نظر استادان خود به معاینه و درمان بیماران مشغول است و عصر و شب و ایام تعطیل نیز به صورت کشیک، اورژانس روان پزشکی را اداره می‌کند.

فرایند ارایه خدمت

ارزیابی روان‌پزشکی شامل اخذ شرح حال و معاینه وضعیت روانی است. مصاحبه بالینی، معاینه فیزیکی، انجام آزمایش و گاها تصویربرداری از مغز از جمله روش‌هایی هستند که برای بررسی و ردکردن علل طبی احتمالی ایجادکننده علایم استفاده می شوند.

سوابق پزشکی،حالت ذهنی و جسمانی فرد را برای تعیین ماهیت اختلالات ذهنی ،رفتاری و عاطفی  بررسی می کند،از تست های مختلف برای تشخیص دقیق بیماری و بهترین روش درمان آن بهره می جوید. در صورت نیاز دارودرمانی ، روان درمانی، بستری در بیمارستان، الکتروشوک (ECT) و… را تا زمان بهبودی کامل بیمار انجام می دهد و با سایر افراد متخصص مانند پزشکان به ویژه متخصصان مغز و اعصاب و روانشناسان و رواندرمانگران تا پایان درمان بیمار همکاری می کند.

  روانپزشکان  تنها افرادی هستند که صلاحیت تجویز دارو برای درمان بیماری های روانپزشکی را دارند. 

این خدمت برای چه افرادی مناسب است

روانپزشکی یکی از تخصص های  پزشکی است که انواع بیماری های حوزه ی روان را بررسی می کند. روانپزشک به ارزیابی و تشخیص و درمان و پیشگیری اختلالات هیجانی، شناختی و رفتاری از جمله اختلالات اضطرابی ، اختلالات خواب ، اختلالات جنسی ، اختلالات شخصیتی و …. می پردازد همچنین روانپزشک (Psychiatrist) برای تشخیص و درمان بیماری های پیچیده روانپزشکی مانند اسکیزوفرنی ،اختلال دوقطبی و… تخصص می بیند.

آدرس در سعادت آباد غرب تهران

نشانی :سعادت آباد، بلوار دریا، بین خیابان شفق و مطهری جنوبی، پلاک ۱۰۶، ساختمان ساحل، طبقه سوم

تلفن:
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۲۶
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۵۷
۰۲۱ ۸۸ ۵۸۴ ۵۰۸