تست خشم کودکان

معرفی

یکی از هیجان هایی که در زندگی همۀ افراد نقش مهم و مؤثري دارد، هیجان خشم است. خشم نوعی هیجان است که اغلب بر اثر واکنش شخص نسبت به رفتارهاي نامناسب دیگران بروز می کند. خشم ممکن است از یک رنجش و ناراحتی زودگذر تا یک عصبانیت تمام عیار گسترش یابد. اما در هر حال پدیده ای کاملاً طبیعی است و مانند سایر احساسات و هیجان ها نشانۀ سلامت، تندرستی و عواطف انسانی است.

خشم جزئی از غریزه ما برای مقابله با تهدیدات، رقابت برای دست یابی به منابع و همچنین اجرای هنجار‌های اجتماعی را شکل می‌دهد. دقیقا به همین علت است که ابراز ناگهانی خشم در رده سنی کودکان بیش از بزرگسالان رخ می‌دهد. بچه‌های خردسال به منظور رویارویی با تهدیدات مختلف که البته بسیاری از آن‌ها از منظر بزرگسالی جدی نیستند، مثل خشم بر سر تصاحب عروسک؛ خود را نیازمند استفاده از یک مکانیسم دفاعی ذاتی می‌بینند.

پرسشنامه خشم در کودکان توسط محمدکریمی و با اقتباس از سیاهه خشم نواکو ساخته شده است. 

گروه هدف

والدین کودکان ۶ تا ۱۴ سال

معیارهای مورد سنجش
اين پرسشنامه داراي ۱۶ سوال بوده و هدف آن سنجش میزان افکار ، احساسات و رفتارهای پرخاشگرانه است.
نحوه اجرای آزمون

پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای پرسشنامه خشم در کودکان طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود در رابطه با فرزند خود پاسخ دهید. این پرسشنامه توسط والدین که شناخت خوبی از کودك مورد نظر دارند، تکمیل میگردد.

نحوه تحلیل

تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.

منبع:

Novaco, R. W., & Chemtob, C. M. (1998). Anger and trauma: Conceptualization, assessment, and treatment.

 
5/5 - (1 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت