رابطه کرونا و حیوانات خانگی

کروناویروس

مقامات هنگ کنگ به مردم هشدار داده اند که از بوسیدن حیوانات خانگی خودداری کنند.

در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

دپارتمان زراعت، شیلات و حفاظت از هنگ کنگ گفت: متخصصان به اتفاق آراء با هم توافق کردند که نتایج نشان می‌دهد ” سگ دارای آلودگی کمی‌است و احتمالاً این مقدار از انتقال انسان به حیوان ناشی می‌شود”.

کروناویروس

مقامات گفتند كه یکی از صاحبان سگ نژاد پامرانین (Pomeranian)  به کروناویروس آلوده شده است، اما مقامات می‌گویند كه خود سگ علائمی ‌را نشان نمی‌دهد.

کارشناسان پزشکی، از جمله سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در حال بررسی این پرونده بودند تا مشخص کنند که آیا این سگ واقعاً آلوده شده است یا ویروس را از سطح آلوده برداشته است. سازمان بهداشت جهانی تأکید کرده است كه هیچ مدارک و شواهدی وجود ندارد كه حیواناتی مانند سگ یا گربه بتوانند به كرونا ویروس آلوده شوند.

دپارتمان زراعت هنگ کنگ گفت: صاحبان حیوانات اهلی نیازی به نگرانی بیش از حد ندارند و صاحبان آنها تحت هیچ شرایطی نباید حیوانات خانگی خود را رها کنند. مقامات هشدار دادند كه صاحبان حیوانات اهلی در این شهر كه 103 نفر از آنها به کروناویروس آلوده شده اند و هزاران نفر نیز در قرنطینه قرار دارند، وحشت نكنند.

این دپارتمان گفت: به صاحبان حیوانات خانگی یادآوری می‌شود كه اقدامات بهداشتی مناسبی را انجام دهند (از جمله شستن دست قبل و بعد از اطراف حیوانات بودن یا دست زدن به آنها، به مواد غذایی یا لوازم آنها و همچنین اجتناب از بوسیدن آنها) و محیطی خانگی و بهداشتی سالم را حفظ کنند. افرادی که مریض هستند باید تماس با حیوانات را محدود کنند. اگر در وضعیت سلامتی حیوانات خانگی تغییری ایجاد شود، باید هر چه سریعتر به مشاوره با یک دامپزشک اقدام شود.

انجمن حمایت از حیوانات در هنگ کنگ گفت: آلوده شدن به معنی عدم سرایت نیست و فرد آلوده توانایی شیوع ویروس را به حیوانات دارد.

وی گفت: در حالی که اطلاعات به ما می‌گویند که سگ از نظر عفونت در سطح پایین جامعه است، شهروندان باید توجه داشته باشند که سگ هیچ علایمی ‌از خود نشان نمی‌دهد. ما طبق تحقیقات مطلع شده ایم که سگ‌ها در حال حاضر بسیار سالم هستند و در مرکز قرنطینه عملکرد خوبی دارند.

همچنین سازمان جهانی بهداشت حیوانات تأكید كرد كه هیچ شواهدی وجود ندارد كه حیوانات اهلی این بیماری را گسترش دهند یا حتی خود بیمار شوند. هیچ توجیهی در مورد اقدامات علیه حیوانات خانگی که ممکن است بهزیستی آنها را به خطر بیاندازد، وجود ندارد.

برای اولین بار حیوانی در 26 فوریه مورد آزمایش قرار گرفت و سطح پایین ویروس را در روز بعد نشان داد. آزمایشات در 28 فوریه و 2 مارس تکرار شد و نتایج “مثبت ضعیف” مشاهده شد.

این دپارتمان گفت که سگ در قرنطینه بود و تا زمانی که نتیجه منفی به دست نیاورد، آزمایش می‌شود. بعد از آن می‌تواند به صاحب خود بازگردد.

منبع: theguardian

5/5 - (1 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد