یک الگوی دلبستگی مطمئن را برای خود ایجاد کنید

دلبستگی

الگوی دلبستگی نقش مهمی در نوع روابط و رفتار فرد با دیگران دارد، بطور کلی این الگو ها هستند که به نوع رفتار و ارتباط ما با دیگران شکل می دهند.

در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

کمک کردن به مراجعه کننده ها برای پیش بردن دلبستگی مطمئن :کارگاه آنلاین

این کارگاه آنلاین دو بخشی معرفی می کند

  • پژوهش در مورد این که الگو های دلبستگی در دوران بچگی چگونه روی مراجعه کننده ها و روابط شان تاثیر می گذارد.
  • چهار چوبی برای استفاده روان درمانگر ها جهت تسهیل درمان لطمه های روانشناختی باقی مانده از دوران بچگی.
  • پروسه ایی که روان درمان گر می تواند از آن استفاده کند برای کمک به مراجعه کننده ها تا بتوانند دلبستگی مطمئن به دست آمده را توسعه دهند.
  • یافته های پژوهش پیشرفته در مورد عصب شناسی که روان درمانگر ها می توانند استفاده کنند برای سیم پیچی مجدد مغز مراجعه کننده ها.
  • رهنمون های مرحله به مرحله در مورد چگونه نوشتن یک روایت منسجم.

الگوی دلبستگی

هر شخصی زخم ها، رفتار ها و اعتقاداتی را در مورد خودش و دیگران حمل می کند که به دلبستگی های قبلی اش مربوط می شود که به شکل ناخودآگاه مسیر زندگی اش را مشخص کردند.

روابط قبلی به شخص کمک می کنند که رابطه اش را در بزرگسالی شکل دهد،اینکه چه والدینی می شوند و اینکه آنها احتمالاً در پروسه ی روان درمانی چگونه عمل می کنند را مشخص خواهد کرد. پژوهش در زمینه ی دلبستگی نشان می دهد که مردم سر از گذشته شان در نمی آوردند، توانایی خودشان را در تجربه ی مجدد و بازسازی مجدد آن کشف می کنند. تجربه ی مجدد آسیب ها و لطمات کهنه ضروری است.

این پژوهش همچنین ثابت می کند که سر درآوردن از گذشته بهتر می تواند توانایی شخص را مشخص کند، توانایی برای شکل دادن به آینده. روان درمان گر های علاقه مند بهترین نتایج را برای بیماران رقم می زنند.

نظریه دلبستگی

در این وبینار دو بخشی روشنگر، دکتر لیزا فایر استون آخرین نظریه ی دلبستگی و پژوهش عصب شناسی را ادغام خواهد کرد برای کمک کردن به متخصصان بالینی جهت درک دلبستگی و اینکه چگونه روی روان درمانی تاثیر می گذارد. در دو جلسه ای نود دقیقه ایی (به طور کلی سه ساعت)، این کارگاه آنلاین روی چگونگی کمک به بیماران برای خلق داستان های منسجم تمرکز خواهند کرد به طوری که آنها می توانند از شکل های نه چندان مطمئن دلبستگی به سمت دلبستگی مطمئن و تضمین شده حرکت کنند و احساس امنیت درونی عمیق تری را تجربه کنیم.

دلبستگی

پژوهش در زمینه ی عصب شناسی نشان می دهد که هنگامی که یک شخص داستان منسجمی می نویسد، در واقع مجدداً مغزش را سیم پیچی می کند.

دلبستگی چیست؟

دلبستگی یکی از تئوری های روان شناسی است که در مورد آن پژوهش های زیادی صورت گرفته است. بسیاری از نتایج به دست آمده از پژوهش های روانشناسی برای ایجاد تغییر در حالت دلبستگی مورد استفاده قرار می گیرند تا یک دلبستگی مطمئن به دست آید که معیار روان درمانی موفقیت آمیز محسوب می شود.

این وبینار ابزاری را فراهم خواهد کرد برای کمک به مراجعه کننده ها که عواطف شان را ادغام کنند، دلبستگی های نا مطمئن را درمان کنند و در همه ی روابط شان رشد و پیشرفت داشته باشند. این به روان درمانگر ها کمک خواهد کرد، لطمه های روانشناختی کهنه، بزرگ و کوچک را حل کنند به طوری که آنها دیگر خودشان را به شرایط فعلی تحمیل نکنند. از طریق تمرین های نوشتاری و فعالیت های تجربی اشخاص می توانند خودشان را بهتر بشناسند و به دیدگاه ارزشمندی برسند.

یادگیری اهداف

  1. نشان دهید که الگو های دلبستگی در دوران بچگی چگونه می توانند روی زندگی افراد تاثیر بگذارند.
  2. توضیح دهید که با استفاده از پژوهش های پیشرفته در زمینه ی عصب شناسی چگونه مراجعه کننده ها می توانند مغزشان را مجدداً سیم پیچی کنند برای این که احساس امنیت بیشتری کنند.
  3. در مورد چهارچوبی بحث کنید جهت کمک به مراجعه کننده ها برای این که بتوانند لطمات روانشناختی شان را حل کنند، آسیب هایی که بازمانده از دوران بچگی هستند.
  4. در مورد این بحث کنید که چگونه یک بیمار از طریق پروسه ی روان درمانی می تواند دلبستگی تضمین شده ایی را در بزرگسالی توسعه دهد.
  5. به رهنمون های مرحله به مرحله دسترسی پیدا کنید برای کمک به مراجعه کننده ها جهت توسعه و پیش برد روایتی منسجم برای زندگی شان.

 

CE های انتخابی

ممکن است از طریق سمینار های کسیدی آر به قیمت پانزده دلار خریداری شوند. لینک مربوط به خرید اعتبار CE در ایمیل درج می شود ایمیلی که منابع وبینار را در بر می گیرد.

سمینار های کسیدی آر از این واقعه حمایت کردند و اسپانسر آن بودند. لینک خرید اعتبار CE برای همه ی ثبت نام شده ها در دسترس است.

انجام رضایت بخش

شرکت کننده ها باید شهریه شان را پرداخت کنند، هنگام ورود اسم خود را بنویسند و در سمینار حضور داشته باشند و همه ی مطالب خواندنی سمینار را انجام دهند، ارزیابی را کامل کنند و هنگام خروج اسم خود را بنویسند تا تاییدیه ایی دریافت کنند. ننوشتن اسم هنگام ورود یا خروج به فقدان اعتبار برای کل واحد منجر می شود. هیچ استثنایی هم وجود ندارد، اعتبار نسبی هم وجود ندارد.

روان شناسان

سمینارهای کسیدی توسط انجمن روان شناسی آمریکا (APA) تایید شده است،تحصیلات پیوسته ی روان شناسان را پیشنهاد می کند. سمینار های کسیدی آر مسئول این برنامه ها هستند.

مددکاران اجتماعی

سمینار های کسیدی و تهیه کنندگان ACE #1082 تایید می شود به عنوان تامین کننده ی تحصیلات پیوسته در زمینه ی مددکاری اجتماعی توسط انجمن هیئت های مددکاری اجتماعی (ASWB) www.aswb.org از طریق برنامه ی تحصیلات پیوسته ی تاییدی(ACE). دوره ی تایید :15 آوریل 2012 سمینارهای کسیدی آر مسئولیت برنامه را به عهده دارند. مدد کاران اجتماعی باید با هیئت ناظرشان ارتباط برقرار کنند تا تایید واحد ها را کسب کنند. مدد کاران اجتماعی 1.5تا 2 ساعت مطالعه ی خانگی (اصول مددکاری بالینی و اجتماعی) را از سر می گذرانند تا در این واحد شرکت کنند.

لطفاً یادداشت برداری کنید

هیئت های صادر کننده مجوز اغلب قوانین و مقررات را تغییر می دهند در حالی که ما تلاش می‌کنیم در جریان جدیدترین تغییرات آنها قرار گیریم. اگر شما در مورد این واحد سوالات یا نگرانی هایی دارید، تایید گروه خودتان را به همراه داشته باشید، توصیه ما به شما این است که مستقیماً با هیئت خودتان در ارتباط باشید تا بتوانید به اوضاع مسلط شوید.

نکته

بسیاری از هیئت های ایالتی پیشنهاداتی را می پذیرند که مورد تایید دیگر سازمان های ملی یا ایالتی هستند. اگر ایالت شما در لیست قرار ندارد لطفاً با هیئت حرفه ایی صدور مجوز چک کنید برای این که مشخص شود تاییدیه های لیست شده قابل قبول هستند یا نه.

 

منبع: psychalive

لطفا امتیاز دهید

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت