همه چیز در رابطه با بارداری دوقلو و زندگی زناشویی شما

رابطه جنسی,بارداری,دوقلو زایی,زندگی زناشویی,رابطه زناشویی

پس از تولد و بارداری دوقلو اغلب والدین سریعاً به دنبال یافتن راه‌هایی برای تربیت مناسب فرزندان می گردند.

اینکه چگونه آنها را نگه دارند و یا چگونه از آسیب رساندن فرزندان به یکدیگر جلوگیری کنند، اما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مبحثی مهمتر از تمام اینها آشنا کنیم.

در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

بارداری دوقلو

دوقلو زایی می‌تواند یکی از مهمترین مسائلی باشد که قادر است تا تأثیرات عمیقی بر زندگی شما بگذارد.

قطعاً بسیاری از زوجین پس از تولد فرزند قادر نیستند تا همچون گذشته کنترل تمام امور زندگی خود را در دست بگیرند و در زندگی مشترک دچار مشکل خواهند شد، به ویژه اینکه اگر بجای یک فرزند، دوقلو به دنیا بیاید!

قطعاً پرورش دو کودک به صورت همزمان کار ساده‌ای نخواهد بود، بسیاری از زوجین پس از بروز این اتفاق با یک شوک جدی مواجه می‌شوند.

در ذهن خود زنی را تصور کنید که دائماً در حال نگهداری از فرزندان خود است،  او در یک زمان در حال عوض کردن پوشک فرزندان کوچک تر است بعد از آن سعی می‌کند تا فرزند بزرگتر خود را به مدرسه فوتبال برساند، حال به خانه بر می‌گردد و و شستن لباس‌ها را شروع می‌کند و بعد از آن به پختن غذا می‌پردازد، حالا دیگر شب شده و وقت خواب است، چه زن فدا کاری!

حالا بند قبلی را کمی با دقت بیشتر بخوانید! آیا چیزی توجه شما را به خود جلب نمی‌کند؟

بله همه امور به خوبی انجام می‌شوند، تنها مواردی که نادیده گرفته شده اند زن و شوهر هستند.

با وجود این همه فعالیت دیگر چه وقتی برای همراهی با همسر و یا برای اختصاص دادن به خودتان باقی می‌ماند؟

بارداری دوقلو

خودتان یک اولویت مهم هستید

امروز ما به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید وقتی را برای خود و همسرتان بدون هیچ دغدغه اضافی اختصاص دهید؛ این کار را برای حفظ زندگی زناشویی و سلامتی خود انجام دهید.

قطعا شما قبل از تولد فرزندانتان خودتان را برای نگهداری همه جانبه از آنها آماده کرده‌اید، مقدار زیادی پوشک خریداری کرده‌اید، لباس‌های نوزاد، مانیتور نگهداری از کودک و … حال با آمدن فرزندان به خانه کار شما آغاز خواهد شد؛ اما برای حفظ ازدواج خود چه تمهیداتی را سنجیده‌اید؟

اصلاً در این زمینه آموزشی دیده‌اید؟

بارداری دوقلو نباید سد شما برای ادامه زندگی زناشویی باشد.

شاید در ابتدای مسیر انجام این کارها آسان بنظر برسد، اما بعد از گذشت زمان و افزایش فشارها زندگی آن روی سکه را به شما نشان خواهد داد و ازدواج و زندگی زناشویی شما در مسیری خطرناک قرار خواهد گرفت!

شروع تغییر پس از بارداری دوقلو

بیایید شروع کنیم: سر شما بسیار شلوغ است پس باید امور خود را اولویت بندی کنید، قطعاً اولویت‌های اول به نگهداری و رفع نیاز های کودکان اختصاص می یابد و با این رویه دیگر وقت اضافی وجود نخواهد داشت، پدر کار در خارج از خانه و مادر نیز مراقبت از کودکان.

وقت فداکاری است، شما و همسرتان تمام وقتتان را به کودکان اختصاص خواهید داد، پس شما پدر و مادر فوق العاده ای هستید، اما متأسفانه خسته بنظر می‌رسید! همین خستگی شما تما ابعاد زندگی و خانوده تان را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

برای مدیرت زندگی خود بعد از بارداری دوقلو چگونه شروع کنیم؟ ساده است ابتدا اجازه دهید به نیازهای مادر و پدر به عنوان یک واحد نگاه کنیم.

بارداری دوقلو

اولین نیاز: لحظاتی را به همراه همسرتان بگذرانید (تنها)

لیستی از پرستاران کودکی که می‌توانید از آنها استفاده کنید تهیه کنید و شماره تلفن یا اطلاعات دسترسی به آنها را تهیه کنید، شما ممکن است امروز زمان کافی برای نگهداری از نوزاد خود را داشته باشید، اما آیا همیشه اوضاع بر این منوال پیش خواهد رفت؟

برای نگهداری از کودکانتان می‌توانید از نزدیکان خود نیز کمک بگیرید افرادی همچون والدین، دوستان یا برخی از همسایگان، در این لیست مشخص کنید که در صورت نیاز به خدمات آنها چه کسانی این کار را برای شما به رایگان انجام می‌دهند، چه کسانی در عوض آن کار دیگری از شما می‌خواهند و چه کسانی پول دریافت می‌کنند؟

حداقل دوبار در ماه از پرستار بچه استفاده کنید، برای این کار لازم تا همراه با همسر خود یک برنامه ریزی کامل داشته باشید و اوقات فراغت خود را تعیین کنید، درباره لذت‌هایی که از این کار نصیب شما خواهد شد با همسرتان حرف بزنید، قطعاً او نیز خوشحال خواهد شد. این امر کمک خواهد کرد تا بارداری دوقلوی شما به زندگی مشترکتان آسیب نرساند.

حتماً لازم نیست که در این اوقات یک کار خارق العاده انجام دهید!

کارهایی را انجام دهید که قبل تولد فرزندتان انجام می‌دادید، به سینما بروید، با هم شام بخورید، از مصاحبت هم لذت ببرید و خوش بگذرانید.

نیاز دوم: به یکدیگر محبت کنید

قطعاً کودکان به ویژه نوزدان تاثیرات شدیدی بر اعصاب والدین خواهند داشت، آنها به سادگی می‌توانند شما را عصبی کنند، تقصیری هم ندارند این طبیعت آنهاست که برای رفع نیاز خود گریه کنند، روز و شب هم ندارد!

با تمام اینها زمانی را که با همسرتان سپری می‌کنید از بروز این نارضایتی‌ها خودداری کنید، چه شما و چه همسرتان، در این زمان فقط به خود و ازدواجتان فکر کنید.

اگر دوست دارید همسرتان به شما در نگهداری از کودکان کمک کند به او بگویید و از او کمک بخواهید، در بذل محبت و قدر دانی صرفه جویی نکنید!

یکدیگر را تشویق کنید و به تحسین یکدیگر بپردازید، ما کودکانمان برای هر کاری تشویق می‌کنیم اما وقتی نوبت به خودمان می‌رسد از این کار امتناع می‌کنیم.

نیاز سوم: از چیزهای کوچگ بگذرید

حتماً لازم نیست برای هر موضوع کوچکی قشقرق به پا کنید!

شاید در آن زمان چیزی مهمتر ذهن همسر شما را به خود مشغول کرده باشد، کلمات را برای زمانی که واقعاً لازم است نگهدارید، با تکرار بیجا و ایجاد دائم تنش این امر به یک روال عادی و بی تأثیر تبدیل خواهد شد.

حالا نیاز مقداری از نیازهای شخصی شما مدیریت شد، وقت آن رسیده تا به وظایف خود به عنوان یک همسر بعد از بارداری دوقلو هم رسیدگی کنید، همسر شما هم احتیاجاتی دارد.

اولین نیاز: رابطه جنسی

برطرف شدن نیاز احتیاجات جنسی از جمله اساسی ترین نیازهای مردان به شما می‌آید که برای پاسخ درست به آن برقراری رابطه جنسی اولین گام به شمار می‌آید، شما حتی نمی‌توانید نیاز مردان به برقراری رابطه جنسی کامل و میزان تأثیر آنرا بر زندگیتان تصور کنید!

نیاز یک مرد به رابطه جنسی همانند نیاز یک زن به ابراز احساست و نوازش است، هر قدر که شما به این عمل علاقه دارید مردان هم به برقراری رابطه جنسی علاقه دارند.

اینکه شما خسته هستید کاملاً قابل درک است، در برخی مواقع حتی فکر نمی‌کنید که انرژی لازم را برای برقراری رابطه جنسی داشته باشید. اما بگذارید همه چیز روال عادی خود را طی کند، ممکن است همسر شما، شما را بغل کند و شما می‌دانید که این بغل کردن تنها یک بغل ساده نیست، لازم نیست کار خاصی انجام دید، اوضاع همانجوری که باید پیش خواهد رفت.

نیاز دوم: نیاز به مهم بودن!

قطعاً شما یک همسر توانا هستید و قادرید تا کنترل همه امور را بعد از بارداری دوقلو در دست داشته باشید، اما تنها در صورتی که مجبور باشید، پس از همسرتان کمک بگیرید! بگذارید احساس کند که او یک فرد مهم است و شما چقدر به او نیاز دارید، این کار باعث بروز اعمال مردانه در وی خواهد شد و کارهایی را انجام خواهد داد که حتی تصورش را هم نخواهید کرد.

نیاز سوم: علاقه‌تان را به او نشان دهید

لازم است تا علاقه خود را به او نشان دهید، همانگونه که شما به ابراز احساسات نیاز دارید مردان هم از این نیاز برخوردار هستند، قطعاً شما وقت کمی را برای اختصاص به این عمل خواهید داشت اما لازم است بدانید انجام این عمل برای پایداری زندگی زناشویی شما ضروری است!

برای انجام این کار می‌توانید در طول روز با وی تماس بگیرید و یا در خانه درباره امور روز مره وی از او سؤال بپرسید، اجازه ندهید نیاز عاطفی همسرتان توسط زن دیگری برطرف شود!

این وظیفه شماست که قلمرو خود را حفظ کنید

خب تا اینجا به بررسی وظایف مادر پرداختیم اما حالا نوبت آن رسیده تا بررسی وظایف پدران اشاره کنیم.

پدر عزیز این تنها تو نیستی که کار می‌کنی و نیاز به توجه داری!

همسر تو هم پا به پای در حال زحمت کشیدن برای بقای زندگی زناشویی و خانواده است، پس لازم است تا تو هم برای برطرف کردن نیاز همسر خود گامی برداری.

نیاز اول: به او احساس دوست داشته شدن و ارزشمند بودن را بدهید

قطعاً در دنیا هیچ زنی وجود نخواهد داشت که دوست نداشته باشد از او قدر دانی شود یا مورد ابراز محبت از جانب محبوب قرار نگیرد، معمولاً زنان در خانه اولین نفری هستند که بیدار می‌شوند و آخرین نفری که می‌خوابند، خب حالا چه کسی باید به پاس این زحمات از وی تشکر و قدر دانی کند؟

به همسر خود بگویید که چقدر او را دوست دارید و این که کودکان شما چقدر خوش ‌شانس هستند که مادری همچون او دارند، از کلمات خشک خالی استفاده نکنید، چاشنی احساسات و نوازش را به آن بی افزایید، قطعاً بارداری دوقلو کار آسانی نخواهد بود. این کار موجب خواهد شد تا علاقه وی به شما دو چندان شود.

نیاز دوم: اورا نوازش کنید (بدون برقراری رابطه جنسی)

همانگونه که مردان به برقراری رابطه جنسی علاقه دارند زنان نیاز عاشق نوازش و عشق ورزی هستند، شاید فکر کنید هر دوی این اعمال یکی هستند اما تفاوت عمیقی میان این دو است، نوازش برای مردان به رابطه جنسی ختم خواهد شد. اما همسر شما دوست ندارد فکر کند که شما فقط برای برقراری رابطه جنسی این کارها را انجام می‌دهید.

او را نوازش کنید، در آغوش بگیرید، کمی عاشقانه صحبت کنید و دیگر هیچ!

نیاز سوم: به او گوش کنید

زنان عاشق شنیده شدن هستند. آنها دوست دارند ساعت ها به گفتگو به پردازند و یک شونده خوب داشته باشند، مردان دوست دارند تا همیشه نکته اصلی اصلی گفته شود و از بیان جزئیات خود داری می‌کنند و علاقه‌ای به شنیدن آن ندارند، در عوض این زنان هستند که عاشق بیان جزئیات و مو به موی وقایع هستند.

در طول روز با او تماس بگیرید یا از پیام‌های بی مقدمه و عاشقانه استفاده کنید.

گاهی نیز یک شعر یا جمله عاشقانه برای او بفرستید. با او تماس بگیرید و به صدای او گوش کنید، بگذارید کمی حرف بزند و از خود برای شما بگوید.

 کلام آخر

شما و همسرتان قطعاً به یکدیگر علاقه داشته‌اید که تن به یک رابطه داده و از آن بچه دار شده‌اید، بارداری دوقلو همان قدر که می‌تواند شیرین باشد به همان اندازه هم خطرناک است. پس حفظ این رابطه برای شما با اهمیت خواهد بود پس برای رشد و تکامل هرچه بیشتر این رابطه تلاش کنید، از یکدیگر فاصله نگیرید و نگذارید که شکافی بین شما به وجود آید، زیرا این شکاف به مرور زمان به یک دره عمیق مبدل خواهد شد.

منبع: verywellfamily

لطفا امتیاز دهید

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد