ستاره

ستاره دار کردن شکلی از اندیشه گشایی است که بیشتر روی طرح سوال تمرکز می کند تا جواب. این روش می تواند مکررا مورد استفاده قرار گیرد با لایه های بیشتری از سوال در مورد جواب هایی به مجموعه ی اولیه سوالات داده شده است.

با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

به عنوان مثال یکی از همکاران طرح جدیدی از اسکیت های روی یخ را به شما پیشنهاد می کند سوالاتی که شما می پرسید ممکن است اینها باشند ؛مراجع ها چه کسانی هستند؟
جواب ؛اسکیت بازها. اما شما به چیزی بیشتر از این جواب ساده نیاز دارید برای اینکه تضمین کنید
پیشرفت و ارتقاء را به دقت هدف قرار داده اید :چه دسته ایی از اسکیت باز ها؟ جواب :آنهایی که زیاد می پرند و کسانی که به حمایت بیشتری نیاز دارند و غیره.

ستاره دار کردن

این به شما کمک می کند که روی بازار تمرکز کنید به عنوان مثال اسکیت باز هایی که رقاص هستند و روی یخ می رقصند و حرکات نمایشی اجرا می کنند به این نوع چکمه نیاز دارند تا کسانی که تنها در زمین های عمومی پاتیناژ اسکیت سواری می کنند.

نکته

اگر شما می خواهید یک پیشنهاد مهم را بررسی کنید مطمئن شوید که از تکنیک هایی مانند بررسی خطر و بررسی اثرات استفاده می کنید برای بررسی سوالاتی که شما باید بپرسید.

ستاره

چگونه از ابزار استفاده کنیم

بهترین راه برای مشاهده ی قدرت این تکنیک ساده اما موثر این است که مسئله، چالش یا محصولی را که باید روی آن کار کنیم را درنظر بگیریم و این مراحل را دنبال کنیم.

گام اول

الگوی رایگان ما را دانلود کنید و آن را چاپ کنید یا اینکه برگه ی کاغذ دربیاورید یک ستاره شش راسی وسط آن بکشید و ایده، چالش یا محصول مورد نظرتان را در مرکز ستاره قرار دهید.

گام دوم

بالای هر شش راس این ستاره این کلمات پرسشی را بنویسد ؛چه کسی، چه چیزی، چرا، کجا، کی و چگونه.

گام سوم

سوالات ایده گشایی در مورد ایده یا محصول با یکی از این کلمات پرسشی شروع می شوند. سوالات از مرکز ستاره پخش می شوند. سعی نکنید همانطور که پیش می روید همه ی سوالات را جواب دهید در عوض تا جایی که می توانید روی سوالات زیاد تمرکز کنید.

گام چهارم

بسته به محدوده ی تمرین ممکن است شما به جلسات ستاره دار کردن بیشتری نیاز داشته باشید به منظور بررسی کردن جواب هایی که به سوالات اولیه داده شده است.

شکل شماره یک بعضی از سوالات را نشان می دهد که ممکن است شما در یک جلسه کوتاه ستاره دار کردن طراحی کنید، در مورد اسکیتی که پیش از این اشاره شد.

نکات کلیدی

ستاره دار کردن شکلی از اندیشه گشایی است که برای طرح سوال در یک روش سیستماتیک و جامع مورد استفاده قرار گرفته است. ستاره دار کردن ابزار مفیدی ست که از حل مشکل شما یا پروسه های تصمیم گیری تان حمایت می کند. این روش به شما کمک می کند همه ی جنبه ها و گزینه ها را کامل درک کنید.

نویسنده

دکتر آرش هیربد

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب سرویس

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت