کاردرمانی بزرگسالان مشهد

این مطلب یک ریپورتاژ تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است و کلینیک اعصاب و روان هیربد مسیولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.

 

کاردرمانی بزرگسالان مشهد

کاردرمانی ترکیب خاصی از تمرین های ذهنی، جسمی و روانی می باشد که به افراد کمک می کند کار های روزمره ی خود را بتوانند به تنهایی انجام دهند. گاهی اوقات سالمندان و بزرگسالان به دلیل بیماری هایی مانند ام اس، سکته مغزی و یا حتی کهولت سن دچار اختلال های حرکتی می شوند و یا از صدمات جسمی و روانی رنج می برند در این زمان می توانید از کاردرمانی بزرگسالان در مشهد کمک بگیرید. اگر شما هم به یک کاردرمان برای خود و یا اعضای خانواده ی خود احتیاج دارید می توانید در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کاردرمانی بزرگسالان بیشتر بدانید.

کاردرمانی چیست؟ تاثیرات کاردرمانی برای بزرگسالان

کاردرمانی یکی از شاخه های توانبخشی می باشد که می تواند بر روی تمامی ابعاد مختلف جسمی و روانی بیمار کار کند. در واقع در کاردرمانی از تمامی علوم مختلف از جمله روانشناسی، فیزیولوژی و آناتومی برای بهبود عملکرد بیماران استفاده می شود. در کاردرمانی افراد می توانند فعالیت های روزمره ی خود مانند لباس پوشیدن، غذا خوردن، پیاده روی و حتی رانندگی را به تنهایی و بدون کمک دیگران انجام دهند. میزان تاثیر کاردرمانی بر روی بزرگسالان به میزان مشکلات فرد و شرایط اجتماعی و اقتصادی او بستگی دارد اما در حالت کلی تاثیرات و مزایای کاردرمانی برای بزرگسالان شامل موارد زیر می شود:

 • در کاردرمانی بزرگسالان به افراد کمک می کنند حافظه و مهارت های شناختی خود را تقویت و حفظ نمایند.
 • کاردرمانی تاثیرات زیادی بر روی درد های مزمن که به دلایل مختلف افراد بزرگسال را درگیر کرده و آن ها را از کار ها و فعالیت های روزانه باز داشته است دارد.
 • کاردرمانی به افرادی که دچار اختلال هایی در بینایی هستند از جمله تنبلی چشم، تعادل، سرگیجه و غیره هم با استفاده از تمریناتی برای چشم و مغز کمک می کنند تا بینایی خود را تقویت کنند.
 • تمامی اختلال های حرکتی هم با استفاده از تمرینات کاردرمانی بهبود یافته و دامنه حرکتی افراد افزایش می یابد.
 • با استفاده از تمرینات کاردرمانی می توان ناتوانی های افراد را که بر اثر بیماری آرتروز ایجاد شده و سبب ناراحتی و درد شده را به مقدار زیادی کاهش داد.

منظور از کاردرمانی بزرگسالان در مشهد / تمرینات

همان طور که قبلا هم به آن اشاره شد گاهی اوقات افراد به دلیل بیماری هایی که در ادامه ذکر می شود توانمندی های خود را برای انجام کار های روزمره از دست می دهند:

 • آلزایمر
 • سوختگی
 • سکته مغزی
 • ضربه مغزی
 • کهولت سن
 • بیماری ام اس
 • بیماری پارکینسون
 • آرتروز و التهاب مفاصل
 • مشکلات حرکتی و تعادلی به دلیل بروز تصادفات

در تمامی بیماری های ذکر شده کاردرمانگر می تواند در جلسه های درمانی روی اندام های مختلف بیمار متمرکز می شود و با تکنیک های درمانی مانند حرکت دادن، کشش و ماساژ عضله ها، اندام ها را مجبور به حرکت کند. در حین درمان ممکن است بیمار مقدار کمی احساس درد یا کشیدگی در عضله های خود حس کند که کاملا طبیعی می باشد. اما اگر فرد درد غیر عادی و بیش از حد را متحمل می شود باید درمانگر و پزشک را در جریان بگذارید تا علت درد بررسی شود.

سکته مغزی و کاردرمانی بزرگسالان در مشهد

سکته مغزی یکی از اختلال های عملکردی پیچیده می باشد و به مغز آسیب جدی وارد می کند و سبب می شود به نورون محرکه فوقانی اختلال وارد شده و سبب فلج یا ضعیف شدن قسمتی از اندام های بدن شود. هم چنین سکته مغزی علاوه بر فلج حرکتی، سبب اختلال های عملکردی از جمله اختلال های حسی، اختلال های درکی، نقص های بینایی، تغییرات عقلانی و شخصیتی و هم چنین اختلال های گفتاری و زبانی نیز می شود. در این زمان از کاردرمانی برای بزرگسالانی که به سکته مغزی مبتلا هستند استفاده می شود تا با تمرینات کششی و تقویتی روی مفصل ها و تاندون عضلات بتوان دامنه حرکتی مفصل ها را حفظ کرد و سفتی عضلات را کاهش داد که با این کار مقدار قابل توجهی از معلولیت افراد کم می شود و به استقلال برای انجام کار های روزمره خود می رسند.

بهترین کلینیک کاردرمانی بزرگسالان در مشهد کجاست؟

برای انجام کاردرمانی بزرگسالان در مشهد مراکز مختلفی وجود دارند اما بهترین کلینیک های کاردرمانی بزرگسالان مشهد دارای ویژگی های خاصی از جمله تحصیلات، تجربه، تخصص، مهارت و سابقه درخشان مرکز و یا کاردرمانگرانی می باشد که در مجموعه فعالیت می کنند. هم چنین برقراری ارتباط خوب و ایجاد صمیمیت بین کاردرمانگران و مراجعه کننده ها بسیار مهم می باشد. در واقع بهترین کلینیک های کاردرمانی از تجهیزات و امکانات پیشرفته برای بیماران خود استفاده می کنند.

پارکینسون و کاردرمانی بزرگسالان مشهد

یکی دیگر از بیماری هایی که سبب می شود افراد به کاردرمانی نیاز داشته باشند بیماری  پارکینسون می باشد. این بیماری که نوعی اختلال حرکتی مزمن و پیش رونده می باشد در آن سلول های عصبی حیاتی و اساسی مغز به نام نورون ها دچار اختلال در عملکرد و حتی مرگ می شوند. در واقع نورون ها مسئول تولید دوپامین که ماده شیمیایی است و پیام های عصبی را به بخش هایی از مغز که کنترل حرکت و هماهنگی آن ها را در بدن برعهده دارند ارسال می کنند. زمانی که مبتلا به بیماری پارکینسون می شوید میزان دوپامین تولید شده در مغز کاهش می یابد و فرد دیگر نمی تواند کار های شخصی خود را انجام دهد. در این زمان کاردرمانی به افراد کمک می کند تا بتواند فعالیت های روزمره ی خود را که انجام دادن آن ها برای آن ها سخت شده است را ساده تر انجام دهند.

ام اس و کاردرمانی بزرگسالان در مشهد

ام اس نوعی بیماری پیشرونده می باشد که ضایعاتی را در ماده سفید مغز و نخاع ایجاد می کند که این ضایعات جریان اطلاعات را در مغز و بین مغز و بدن اختلال ایجاد می کنند. بیماران مبتلا به این بیماری دچار علائمی مانند فلج شدن، ضعف عضلانی، مشکلات روانی، اختلال های شناختی، دیداری، گفتاری و بلع و نقص در عملکرد روده و مثانه و هم چنین بی اختیاری در ادرار و مدفوع می شوند. در چنین مواقعی کاردرمانی به کمک افراد آمده و به آن ها کمک می کند تا انرژی خود را حفظ کنند، زمان خود را مدیریت کرده و با استفاده از وسایل کمکی یا حتی بدون آن ها به راحتی حرکت کنند. در واقع کاردرمانی به عملکرد بهتر آن ها برای انجام کار ها و فعالیت های روزمره کمک می کند.

هزینه کاردرمانی بزرگسالان در مشهد چقدر است؟

با توجه به این که خدمات کاردرمانی یک پروسه بلند مدت می باشد و گاهی اوقات برخی از افراد سالمند و بزرگسال تا پایان عمر خود به خدمات کاردرمانی نیاز دارند به همین دلیل افراد می خواهند در مورد هزینه ی آن ها اطلاعات لازم را داشته باشند که هزینه های مربوط به کاردرمانی بزرگسالان به عوامل متعددی از جمله نوع مرکز کاردرمانی، حیطه مداخلات و میزان تخصص درمانگر بستگی خواهد داشت.

حرف آخر

اکنون که در مورد کاردرمانی بزرگسالان، تمرینات آن ها، کاردرمانی برای بیماران سکته مغزی، کاردرمانی برای بیماران مبتلا به ام اس، هزینه های مربوط به کاردرمانی و بسیاری از موارد دیگر اطلاعات لازم را به دست آوردید می توانید به سادگی برای درمان بسیاری از اختلال های حرکتی که عزیزان شما به دلایل مختلف دچار آن ها هستند اقدام کنید و از مزایای آن برای بهبودی بهره مند شوید.

 

این مطلب یک ریپورتاژ تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است و کلینیک اعصاب و روان هیربد مسیولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.

1/5 - (1 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت