کاردرمانی مشهد؛ عضو کلیدی و جدایی ناپذیر تیم توانبخشی

این مطلب یک ریپورتاژ تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است و کلینیک اعصاب و روان هیربد مسیولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.

بهترین مرکز کاردرمانی مشهد چه ویژگی هایی دارد؟

کاردرمانی شاخه ای از توانبخشی است که به حل مشکلات و اختلالاتی کمک می کند که در توانایی فرد برای انجام کارهایی که برای او مهم هستند، تداخل ایجاد می کند. کارهای روزمره مانند:

  • مراقبت از خود – لباس پوشیدن، غذا خوردن، حرکت در خانه و…
  • مولد بودن – رفتن به محل کار یا مدرسه، شرکت در اجتماع و…
  • فعالیت های اوقات فراغت – ورزش، باغبانی، فعالیت های اجتماعی و…

بهترین مرکز کاردرمانی در مشهد با بکارگیری دقیق فرآیند ارزیابی، برنامه ریزی درمانی، مداخلات فردی و مراقبت های پس از ترخیص سعی دارد تا با رفع نواقص، بهبود و ارتقاء مهارت های حرکتی درشت و ظریف، مهارت های شناختی، ادراکی، ارتباطی، اجتماعی و…، مشارکت فرد در فعالیت های روزانه زندگی خود از جمله غذا خوردن، لباس پوشیدن، بهداشت فردی، بازی و… را تسهیل کند.

کلینیک توانبخشان مشهد با در اختیار داشتن کادر مجرب و برخوردار از علم روز، مجهز بودن به تجهیزات توانبخشی پیشرفته، برخورداری از محیط درمانی مناسب و آرام برای مراجعین و خانواده‌ی آنها و سهولت دسترسی به دلیل موقعیت مکانی مناسب در شهر مشهد، شرایطی را فراهم کرده است تا بهترین مداخلات کاردرمانی را برای کودکان و بزرگسالان توانیاب در زمینه های متعدد اسکلتی عضلانی، نورولوژی، ارتوپدی، متابولیک، ذهنی و… در شهر مشهد ارائه دهد.

تمرکز تیم توانبخشان بر کمک به مراجعین برای دستیابی به استقلال فردی و اجتماعی در طول زندگی خود می باشد. متخصصین توانبخشان در مشهد با والدین، معلمان، تیم پزشکی و دیگر متخصصان به صورت تیمی همکاری و مشورت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که مراجعین به حداکثر پتانسیل و سطح عملکرد خود می رسند.

کلینیک های کاردرمانی مشهد در چه حیطه هایی فعالیت می کنند؟

متخصصین کاردرمانی در مشهد با برخورداری از علوم روانشناسی، فیزیولوژی، آناتومی، کینزیولوژی و بیومکانیک، علوم روان شناختی و آنالیز فعالیت های هدفمند، در حیطه های متعددی از اختلالات مرتبط با کودکان و بزرگسالان مداخله می کنند که از جمله آن ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • اختلالات ارتوپدیک مانند تاندونیت، شکستگی، پارگی، شانه یخ زده، سوختگی، CRPS، تعویض مفاصل و…
  • اختلالات نورولوژیک از جمله فلج مغزی کودکان، TBI، CVA، SCI، ام اس، پارکینسون، ALS و…
  • اختلالات روانپزشکی مانند اسکیزوفرنیا، دوقطبی، اختلال شخصیت، افسردگی و…
  • نوزادان نارس و اختلالات و تاخیر رشد
  • سایر اختلالات از جمله سرطان، آلزایمر، دمانس، اختلالات بینایی، تعادلی و…
  • اختلالات ذهنی کودکان مانند اختلالات طیف اوتیسم، اختلالات رفتاری (پرخاشگری، شب ادراری، انزواطلبی و…)، اختلالات یادگیری (خواندن، محاسبات ریاضی و دیکته و نوشتن)، اختلالات نقص توجه و بیش فعالی(ADHD)، کم توان ذهنی و…
  • اختلالات حسی
کاردرمانی مشهد
کاردرمانی مشهد

کاردرمانی در منزل در مشهد برای کودکان و بزرگسالان

شاید برای شما سوال پیش آید که بهترین محیط برای ارائه خدمات کاردرمانی به کودکان و بزرگسالان کجاست؟ یا ممکن است که رفت و آمد به کلینیک و دریافت حضوری خدمات کاردرمانی برای شما میسر نباشد و بپرسید که حال بهترین گزینه برای دریافت خدمات کاردرمانی در مشهد کدام است؟

در این موقعیت کاردرمانی در منزل در مشهد از جهات مختلفی بهترین گزینه است. از آنجا که متخصصین کاردرمانی ما در مشهد این شرایط را فراهم کرده اند که در محل منزل مراجعین از کودکان تا بزرگسالان حضور پیدا کرده، فرآیند ارزیابی و آنالیز دقیق و جامع شرایط مراجع و علاوه بر آن محیط زندگی وی را انجام داده و بر اساس آن برنامه مداخلاتی مختص و مناسب فرد را اجرا می کنند. علاوه بر این دریافت مداخلات کاردرمانی در منزل در کنار سایر اعضای خانواده و در محیط آرام و به دور از هر گونه استرس و نگرانی منزل مراجع، روند بهبودی فرد را تسریع می نماید.

کاردرمانی ذهنی و جسمی کودکان در مشهد

اختلالات جسمی، ذهنی، آسیب ‌ها، تاخیر در رشد و سایر عوامل می‌ توانند توانایی کودک را برای انجام وظایف معمول متناسب با سنشان مختل کنند. آنها همچنین ممکن است مانع از پیشرفت کودک در مراحل رشد اجتماعی و شناختی شوند.

کاردرمانی جسمی و ذهنی در مشهد به کودکان کمک می کند تا به نقاط عطف مهم رشد برسند. کاردرمانی کودکان در مشهد بر حمایت از آنان در توسعه مهارت های حیاتی که برای تبدیل شدن به بزرگسالانی سالم و مستقل نیاز دارند، متمرکز است. متخصصین ما در مشهد به کودکان کمک می کنند تا مهارت های مورد نیاز خود را کسب کنند و هر روز از آنها استفاده نمایند که از جمله این مهارت ها شامل مسواک زدن، نقاشی، رنگ آمیزی، نوشتن نام یا بازی با دوستانشان است.

کاردرمانی جسمی و ذهنی کودکان در مشهد با دیدی کل نگر شرایط آنها را بررسی می کند. متخصصین کاردرمانی ما در مشهد به دنبال کشف منشا تاخیرها یا محدودیت ها هستند. آنها بر مهارت‌ های حرکتی درشت و ظریف، توانایی‌ های شناختی، درکی، ذهنی، رشد اجتماعی و تسلط بر روتین های مراقبت از خود متمرکز هستند؛ زیرا این مهارت ‌ها و توانایی ‌ها هستند که به کودک کمک می‌کنند تا به بزرگسالی سالم و سازگار تبدیل شود.

هزینه کاردرمانی در مشهد چقدر است؟

همان طور که ذکر شد حیطه‌ی مداخلات کاردرمانی بسیار گسترده بوده و از آنجا که مداخلات کاردرمانی به صورت مراجع محور ارائه می شوند و ممکن است هر مراجع مشکلات متنوعی را تجربه کند، هزینه هر جلسه کاردرمانی در مشهد به مداخلات ارائه شده و نیازهای مراجع بستگی دارد. به طور معمول متخصصین کاردرمانی در مشهد، پس از انجام ارزیابی های جامع، مشخص کردن حوزه های مشکلات مراجع، تنظیم برنامه درمانی و در ادامه بسته به مداخلات انجام شده، هزینه خدمات کاردرمانی را مطابق با تعرفه اعلام شده محاسبه می کنند.

بهترین متخصص کاردرمانی در مشهد کیست؟

متخصصین کاردرمانی در مشهد عضو کلیدی و انکارناپذیر تیم توانبخشی کودکان و بزرگسالان هستند که با ارائه تمرینات درمانی در قالب فعالیت های هدفمند سعی دارند تا نواقص به وجود آمده را به حداقل رسانند و فرد را توانمند سازند تا به بالاترین سطح استقلال عملکردی دست یابد.

تراپیستی را می توان به عنوان بهترین متخصص کاردرمانی مشهد انتخاب کرد که سوابق تحصیلی مورد تایید داشته باشد، از علم پزشکی و توانبخشی روز آگاه باشد، بتواند اعتماد مراجع را جلب کرده و حس حمایت را برای وی فراهم آورد، تجربه بالینی کافی داشته باشد تا بتواند با دقیق ترین فرآیند ارزیابی، برنامه مداخلاتی جامع و کارآمدی را برای مراجع طرح ریزی نماید.

کاردرمانی مشهد درمانی حتمی برای بیماران سکته مغزی

سکته مغزی یک اختلال عصبی با منشا عروقی در مغز است که به دلیل انسداد خونرسانی مغزی یا پارگی عروق مغزی رخ می دهد که با علائمی نظیر فلج یا ضعف حرکتی، سردرد، اختلال تعادل، اختلال حافظه، کاهش سطح هوشیاری، اختلالات بینایی، تغییرات شخصیتی، حالت تهوع و استفراغ، مشکلات گفتاری و… همراه است.

متخصصین کاردرمانی در مشهد با همکاری سایر اعضای تیم درمان مراجعین مبتلا به سکته مغزی که شامل متخصص مغز و اعصاب، فیزیوتراپیست، گفتاردرمانگر و… است، مداخلات درمانی لازم را با هدف کنترل علائم، بازگردانی دامنه حرکتی و انعطاف پذیری، جلوگیری از دفورمیتی ها و خشکی مفاصل، افزایش قدرت و استقامت عضلانی، تعدیل عملکرد حسی مراجع، بازآموزی مهارت های حرکتی درشت و ظریف، مهارت های شناختی، ادراکی و… ارائه می کنند. در نتیجه این مداخلات مبتنی بر فعالیت کاردرمانی در مشهد، مراجعین مبتلا به سکته مغزی می توانند بار دیگر در فعالیت ها، روتین ها و نقش های روزمره خود بالاترین سطح مشارکت را تجربه کنند.

کاردرمانی مشهد
کاردرمانی مشهد

کاردرمانی مشهد برای بیماران مبتلا به ام اس

ام اس یک بیماری خود ایمنی است که با دمیلینه شدن سیستم عصبی مرکزی همراه است و علائمی نظیر سفتی عضلانی، مشکلات حرکتی، خستگی، مشکلات گفتاری، مشکلات بینایی، مشکلات شناختی و… را به همراه دارد.

هدف از کاردرمانی ام اس در مشهد بهینه سازی مشارکت آکوپیشنال فرد در نقشهای مختلف زندگی است. مداخلات کاردرمانی ام اس در مشهد در جهت رفع یا کاهش سطح نقص و ناتوانی موجود، بازآموزی شناختی، تمرینات مربوط به استقامت و قدرت، آموزش حرکتی و به طور کلی افزایش مشارکت آکوپیشنال، با توجه به تعادل و تعامل بین 3 عامل فرد، آکوپیشن و محیط طراحی می شود. متخصصین کاردرمانی در مشهد اعضای جدایی ناپذیر تیم مراقبتهای بهداشتی ام اس هستند که با بیماران و خانواده های آنها کار میکنند تا راه حل های عملی برای چالش های زندگی روزمره با ام اس را توسعه دهند و به کار گیرند.

کاردرمانی مشهد برای بیماران مبتلا به پارکینسون

بیماری پارکینسون ازجمله اختلالات پیشرونده سیستم عصبی مرکزی است که با علائمی نظیر ریجیدیتی، لرزش، مشکلات حرکتی( برادی کینزی، آکینزی و…)، مشکل در راه رفتن، ناهنجاری های پوسچرال و… بروز می کند.

کاردرمانی پارکینسون در مشهد از طریق مداخلاتی نظیر تمرینات قدرتی، تمرینات تعادلی، آموزش تکنیک‌های مقابله ای، مدیریت استرس، پیشگیری ازسقوط، تجهیزات تطابقی و تکنیک‌های ذخیره سازی انرژی در برنامه توانبخشی مراجعین پارکینسون می‌تواند به افراد مبتلا کمک کند تا در زندگی روزمره مشارکت فعال خود را بازیابند. متخصصین کاردرمانی در مشهد با ارتقا سطح توانایی های فرد، اصلاح و ایجاد تطابقات لازم در محیط فرد و یا روش انجام فعالیت‌ها و همچنین معرفی تجهیزات مفید به فرد کمک می‌کنند تا فعالیت‌های روزمره را با سهولت و رضایت بیشتری انجام دهد.

خلاصه کلام اینکه

به طور کلی همه افراد از کودکان گرفته تا افراد مسن روزانه در آکوپیشن های متعددی مشارکت می کنند که شامل نقش های زندگی آن ها بوده و برای آنها معنادار و هدفمند است. حال ممکن است به دلیل شرایط اکتسابی نظیر سکته مغزی، ام اس و… و یا به صورت مادرزادی مشارکت فرد در این آکوپیشن ها با دشواری روبه رو شود. در این موقعیت کاردرمانی مشهد با ارائه تمرینات درمانی در قالب فعالیت های هدفمند، باعث می شود تا تاثیرات منفی اختلال به حداقل سطح ممکن تنزل پیدا کرده و فرد بار دیگر لذت مشارکت فعال و استقلال فردی و اجتماعی را تجربه کند.

منبع توانبخشان

این مطلب یک ریپورتاژ تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است و کلینیک اعصاب و روان هیربد مسیولیتی در قبال صحت محتوای آن ندارد.

3.7/5 - (3 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت