شرایط پر استرس اجتماعی و سلامت روان

آیا شرایط پر استرس اجتماعی می تواند باعث افزایش بروز بیماری اعصاب و روان شود؟

قطعا اینطور است.

استرس ها به طور کل می توان باعث شود ژن های نهفته فرد در رابطه با اضطراب ها بیماری های خلقی نمایان شود و احتمالا میزان آن ها هم افزایش پیدا کند.

مواقعی که همه تحت استرس های اجتماعی و اقتصادی و… هستیم باید نکاتی ر در رابطه با این استرس مزمن در نظر داشته باشیم.

نباید استرس های جدیدی را وارد زندگی کنیم و اول باید مسائل حال حاضر را مدیریت کنیم.

باور های اعتقادی ما میتواند خیلی محافظتی باشند و در حفظ سلامت روان ما موثر باشند. همچنین عشق و حمایت اجتماعی و احساس تعلق به گروه های حمایتی مثل خانواده بسیار کلیدی است. عواطف را نباید فراموش کرد زیرا هم به ما انرژی می دهند هم می توان از ما در برابر خطر حمایت کنند. 

در ادامه کلینیک اعصاب و روان هیربد شما را به دیدن این ویدیو دعوت می نماید.

3/5 - (1 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون اختلال استرس پس از سانحه

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) یک اختلال روانشناختی است که به طور بالقوه به دنبال یک اتفاق تهدید کننده زندگی که فرد تجربه کرده یا شاهد آن بوده است اتفاق می افتد. از جمله این حوادث می توان به جنگ، زلزله، سیل، تجاوز، تصادفات رانندگی و … اشاره کرد. اختلال استرس پس از سانحه اختلالی است که با تجربه مجدد حادثه مذکور، اجتناب از محركهاي یاد آورنده حادثه و برانگیختگی مفرط و تغییرات منفی در شناخت و خلق فرد مشخص می شود. علائم حاصل از PTSD به سه دسته تقسیم میشوند؛ ۱) تجسم مجدد حادثه به صورت رؤیا، یادآوری گذشته، و افکار ناراحت کننده 2) اجتناب از شرایطی که حادثه را برای فرد یادآوری میکند 3) تحریک بیش از اندازه که با علائمی نظیر مشکلات خواب و تمرکز، تحریک پذیری، گوش به زنگ بودن در حد افراط، ازجا پریدن مشخص می شود.

این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از وجود و شدت اختلال استرس پس از سانحه و همچنین ۴ بعد آن شامل مزاحمت، اجتناب، تغییرات منفی خلقی و برانگیختگی بیش از حد به دست می دهد.