چارتر

ایده های مختلف ایده گشایی همراه با سهام داران متعدد

روش چارتر

آیا شما تا به حال سعی کرده اید که جلسه ی اندیشه گشایی را با بیش از ده یا پانزده نفر برگزار کنید؟ یا تا به حال سعی کرده اید که ایده ها را برای دو یا چند موضوع مرتبط اندیشه گشایی کنید؟ نتایج، به ندرت جالب از آب در می آیند!این جلسات به سرعت از کنترل خارج می شوند، بی نظم و منفعل می شوند.

با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

همچنین این جلسات تمایل دارند که با تعداد افراد کمتری برگزار شوند در حالی که اکثریت افراد شرکت کننده در جلسه ساکت می مانند.

هنگامی که جلسه ی طراحی ایده موضوعات مرتبط بی شمار یا سهام داران زیادی دارد، اندیشه گشایی ساده به تنهایی کافی نیست و این نشان می‌دهد که جلسات نسبت به آنچه که باید باشند، چندان خلاقانه نیستند، فروش سهام شرکت کاهش یافته و مردم از پروسه جدا شده اند.

اگر روند کاری تان به گونه ایی ست که باید به اجماع برسید، این می تواند مشکل جدی محسوب شود. اگرچه اندیشه گشایی می تواند همچنان موثر باشد، اگر شما از روش نسبتا متفاوتی استفاده کرده اید برای اینکه جلسات را سازمان دهی کنید.

چارتر

چنین روشی یک اسم دارد ؛روش چارتر (گاهی اوقات اینگونه نوشته می شود Charrrette). این روش عبارت است از سازمان دهی کردن افراد در چند گروه کوچک. هر کدام از این گروه ها ایده ها را یکی پس از دیگری اندیشه گشایی می کنند تا زمانی که همه ی افراد شانس این را پیدا کنند که به طور کامل مشارکت داشته باشند.

روش چارتر

کلمه ی فرانسوی برای واگن ریشه یابی شده است، این کلمه از تمرین دانشجویان معماری در ده ی هشتاد به دست آمده است. دانشجویانی که از گاری دستی استفاده می کردند و با عجله طرح هایشان را از مکانی به مکان دیگر می بردند تا تایید نهایی را کسب کنند.

به همین شیوه هنگامی که شما از روش چارتر استفاده می کنید ایده هایی را که توسط یک گروه طراحی شدند به گروه دیگری می برید که براساس آنها ایده های دیگری به وجود می آید این ایده ها اصلاح می شوند و در نهایت اولویت بندی می شوند.
روش چارتر این فرصت را فراهم می کند که شرکت کننده های بیشتری در طراحی ایده حضور داشته باشند و البته کیفیت و اثر بخش بودن اندیشه گشایی ها را مقایسه نمی کند.

نویسنده

دکتر آرش هیربد

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب سرویس

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت