آزمون روانشناختی اختلالات خلقی

معرفی
اختلالات خلقی که شامل اختلالات دوقطبی نوع ۱ و نوع۲ و اختلال ادواری خو هستند، بیماری های شایع در سراسر جهان است که شیوع سالیانه آن ۱.۸ درصد و شیوع آن در تمام طول عمر ۴ درصد تخمین زده شده است.

بیشتر بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی در اپیزود افسردگی برای درمان مراجعه می کنند و به همین دلیل، اغلب تشخیص صحیح این بیماري حدود ۱۰ سال به تعویق می افتد. این تأخیر در تشخیص اغلب نتایج نامطلوبی به همراه دارد، بیماران درمان مناسبی براي تسکین علائم دریافت نمی کنند و حتی ممکن است درمان های نامناسب سبب تشدید علائم آن ها شود.

 پرسشنامه اختلالات خلقی یا MDQ ، یک وسیله غربالگری (نه تشخیص) مفید جهت تشخیص طیف اختلالات دوقطبی است که در سال ۲۰۰۰ میلادي توسط هرشفیلد و همکاران طراحی و ساخته شد.

جامعه هدف

بزرگسالان

معیارهای مورد سنجش

این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از احتمال علایم مانیا یا هایپومانیا و ۳ مولفه آن یعنی رفتارهاي معطوف به هدف، نشانه های بیش فعالی و نشانه های شناختی به دست می دهد.

نحوه اجرای آزمون

پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده پرسشنامه اختلالات خلقی (MDQ) طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.

نحوه تحلیل

تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ آزمون به شما اعلام می گردد.

منبع:

Hirschfeld, R. M. (2001). Bipolar spectrum disorder: improving its recognition and diagnosis. Journal of Clinical Psychiatry62, 5-9.

5/5 - (2 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد