هفت روش برای جستجوی بهتر در اینترنت

اینترنت
فهرست مطالب

هفت روش برای پیدا کردن آنچه که در اینترنت می خواهید

جستجو کردن در اینترنت می تواند کار مایوس کننده و عذاب آوری باشد. شما یک کلمه را در موتور جستجو وارد می کنید و حجم زیادی از اطلاعات نامربوط بالا می آیند. آنچه که شما نیاز دارید عبارت است از اصلاح کردن روش جستجوی تان برای اینکه دقیقا آنچه را که نیاز دارید، پیدا کنید.

در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

1- آنچه را که نیاز دارید جمع کنید و آنچه را که نیاز ندارید، دور بریزید

در این مقاله هفت مرحله را بررسی می کنیم که با استفاده از آنها می توانید اطلاعات اینترنتی مورد نیازتان را به دقت مشخص کنید. موتور های جستجو حدود 625 میلیون وب سایت فعال را دسته بندی می کنند تا مطالب را برای شما فراهم کنند. یکی از آنها ممکن است مد نظر شما باشد اما اجاره ندهید که این عادت شما را محدود کند. هیچ موتور جستجوی کامل نیست و همه ی آنها نقاط کور متفاوتی دارند.

موتور های جستجویی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از گوگل، بینگ و یاهو

گوگل معمولا بزرگ ترین و بیشترین تنوع نتایج را دارد و از هر نظر که بگویی بزرگ ترین کاتالوگ صفحات را دارد.
اگرچه موتور جستجوی بینگ کامل ترین نتایج را ارائه می دهد (جایی که موتور جستجو تلاش می کند جستجو را برای شما محدود تر و دقیق تر کند).
یاهو، جستجو را به عنوان بخشی از محدوده ی گسترده خدمات ارائه می دهد که اخبار و خرید اینترنتی را شامل می شود. دیگر موتور های جستجو مانند داک داک گو و داگ پایل طرفدارن خودشان را دارند.

اینترنت

نکته :

شما می توانید جستجو های خاص تر و دقیق تری را انجام دهید با استفاده از موتور های جستجو ی متخصص. به عنوان مثال گوگل اسکلار این امکان را به شما می دهد که برای مقالات آکادمیک جستجو کنید که ممکن است پیدا کردن آنها در یک جستجوی کلی سخت باشد و هنگامی که شما به داده ها، اطلاعات و آمار نیاز دارید، موتور جستجوی زنران می توانید مفید باشد.

2-از کلمات دقیق و خاص استفاده کنید

کلمات کلیدی واژگانی هستند که شما استفاده می کنید برای پیدا کردن مطالب در اینترنت. تا جایی که امکان دارد کلمات کلیدی تان را دقیق انتخاب کنید چرا که به موتور جستجو کمک خواهد کرد که اطلاعات مورد نیازتان را رد یابی کنید. به عنوان مثال بگوید که می خواهید تامین کننده ی محلی را پیدا کنید برای تا برای شرکت شما یک غرفه ی نمایشگاهی طراحی کند.

اگر شما در موتور جستجو بنویسید طراحی غرفه، نتایج صفحات زیادی را در بر می‌گیرند در مورد انواع غرفه ها در حالی که نوشتن طراح غرفه نمایشگاه، محدوده ی دقیق تری از شرکت ها را بالا می آورد.
شما می توانید جستجو یتان را بیشتر اصلاح کنید با استفاده از کلمات کلیدی دقیق تر. به عنوان مثال اگر شما موقعیت تان را اضافه کنید، احتمالا می توانید یک فرد محلی را پیدا کنید.

3-کلماتی را که در جستجو تایپ می کنید، ساده کنید

برخی موتور های جستجو کلمات را در جستجوهایشان استاپ می کنند (حذف می کنند). این کلمات استاپ کلماتی هستند که بارها تکرار شده اند و مورد استفاده قرار گرفته اند کلماتی مانند حروف اضافه (in,of,on)،حروف ربط مانند (but, and)و حروف تعریف (the, a)و این بدان معناست که شما نتایج جستجو یتان را با صفحات بیشتری به پایان می رسانید، تعداد صفحاتی که بیشتر از نیاز شماست.

بنابراین معمولا بهتر این است که این کلمات را از جستجوی اینترنتی تان حذف کنید. مهم ترین استثناء زمانی ست که شما به دنبال عنوان یا نام خاصی می گردید که شامل یکی از این کلمات می شود (حروف اضافه، ربط یا تعریف).
همچنین از ساده ترین شکل کلمات کلیدی استفاده کنید که به دنبال شان می گردید. از شکل جمع کلمات و اشکال فعلی با پسوند هایی مانند s-,ing-,یا ed-اجتناب کنید. به عنوان مثال شما می توانید نتایج جستجو را افزایش دهید با جستجو کردن service به جای services یا نوشتن finance به جای financing یا financed.

4-از علامت نقل قول استفاده کنید

قرار دادن واژه ی جستجو در علامت نقل قول به موتور جستجو کمک می کند که به دنبال کلمه یا عبارت دقیقی باشد. اگر آن عبارت تنها یک کلمه است استفاده از علامت نقل قول، باعث می شود که مشتقات ریشه ی آن کلمه حذف شوند. به عنوان مثال اگر شما کلمه director را جستجو کنید احتمالا نتایج زیادی از direct, directions, direction و غیره دریافت می کنید. بنویسید “director” (با علامت نقل قول). اگرچه ای کار تضمین خواهد کرد که شما نتایج را تنها برای ریشه ی کلمه دریافت خواهید کرد.

اینترنت

نکته :

برخی موتور های جستجو این امکان را برای شما فراهم می کنند که کلمات خاص و دقیق را جستجو کنید با قرار دادن نماد +the قیل از آن کلمات. گوگل دیگر از این روش استفاده نمی کند اما به عنوان مثال، یاهو از این روش استفاده می کند.

اگر کلمه ایی که می خواهید در موردش جستجو کنید یک عبارت است، جستجوی شما برای آن عبارت خاص خواهد بود تا کلمات آن عبارت به عنوان موارد جداگانه. بنابراین به عنوان مثال اگر شما عبارت director of human resources را بدون علامت نقل قول جستجو کنید، جستجوی شما نتایجی را بالا می آورد بر اساس همه ی آن کلمات موجود در عبارت (به جز آنچه که کلمه ی استاپ محسوب می شود) اگرچه قرار دادن عبارت در علامت نقل قول، نتایجی را به همراه دارد که این واژه خاص را برجسته کرده است.

5-کلمات بیهوده را بردارید

یک خط تیره /دش کوتاه /یا علامت منفی را بی درنگ بگذارید قبل از کلمه ایی که جستجو شامل آن نمی شود.
به عنوان مثال تصور کنید که شما در حال جستجو کردن هستید تا در مورد بازاریابی اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگرچه شما می خواهید روی تکنیک های بازاریابی سنتی تمرکز کنید، در حالی که اینترنت ظاهراً پر است از مراجعی در مورد بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی، همه ی آنها در جستجوی شما ظاهر می شوند.
در موتور جستجو اینگونه بنویسید؛بازاریابی -دیجیتال که دیجیتال را در جستجو می گنجاند و پیدا کردن اطلاعاتی که به دنبال شان هستید برای شما آسان تر خواهد بود.

نوشتن بازاریابی -دیجیتال -اجتماعی این اجازه را به شما می دهد که از شر آشفتگی و شلوغی بیشتر هم خلاص شوید.
جستجویتان را اصلاح کنید و آن را بهتر انجام دهید با استفاده از اپراتور های خصوصیات و واژگان که با عنوان اپراتور شناخته شده اند. این امکان برای شما فراهم می شود که به شکل هدفمند تری جستجوی اینترنتی خود را محدود کنید.

6- تعداد کمی را در اینجا بررسی می کنیم از جمله :

از جمله جستجوی وایلد کارد؛از این نماد * استفاده کنید به عنوان یک جاگیرنده برای کلمه ی دیگر. به عنوان مثال جستجو برای کلمه ی مرد *در دنیا نتایجی از قبیل ثروتمند ترین مرد دنیا، بلندترین، پیرترین و غیره را به همراه دارد. همچنین جستجو های وایلد کارد زمانی مفید هستند که شما متن کامل یک نقل قول را نمی دانید.

جستجو های ترکیبی

اپراتور OR این امکان را به شما می دهد که به صورت همزمان دنبال یک یا چند واژه بگردید و این روش هنگامی مفید خواهد بود که آن چند واژه بسیار به هم شبیه باشند.

به عنوان مثال در موتور جستجو بنویسید فروش یا خرده فروشی، صفحاتی بالا خواهند آمد که یکی از آن واژگان در آنها استفاده شده است بدون اینکه به وجود هر دو کلمه نیازی باشد. روش دیگر برای ترکیب کردن جستجو ها عبارت است از استفاده از AND. این اپراتور تضمین می کند که شما تنها نتایج جستجو را دریافت می کنید که شامل دو یا چند واژه می شود به عنوان مثال جستجوی “کامپیوتر های Smee” و “شرکت دلوین” نتایجی را به همراه دارد که نام های هر دو شرکت را در بر میگیرد.

اینترنت

یک سایت خاص را جستجو کنید

هنگامی که شما نام سایت را می نویسید با URL وب سایتی بنویسید که به دنبالش هستید همراه با یک واژه، اینگونه شما جستجو یتان را به یک وب سایت مجزا محدود می کنید. بنابراین سایت :mindtools.com “منابع انسانی” همه ی صفحات مربوط به mindtools.com را بالا می آورد همه ی صفحاتی که این مشخصه را دارند “منابع انسانی”.

سایت های مرتبط را پیدا کنید ؛یک اپراتور مفید دیگر هم مرتبط است :جلوی آدرس یک وب سایت این را که از قبل می دانستید بنویسید -همانطور که به این سایت مربوط است :xyz.com-نتایج جستجوی شما محدوده ی وب سایت هایی را به همراه دارد که شبیه xyz. com هستند.

7-هنگام جستجو از تله های اینترنتی اجتناب کنید

هنگامی که به صورت آنلاین جستجو می کنید مهم است که به خاطر داشته باشید که بسیاری از شرکت ها پرسنلی دارند که وقت شان را صرف بهتر دیده شدن در اینترنت می کنند. آنها مرتبا جمله بندی و کلمات وب سایت هایشان را تغییر می دهند تا کلمات کلیدی را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند را هماهنگ کنند -پروسه ایی که با عنوان بهینه سازی موتور جستجو (SEO)نامیده می شود.

در نتیجه سایت هایی که در بالای نتایج جستجوی شما لیست شان ارائه می شود ممکن است SEO خوبی داشته باشند اما این ضرورتاً به معنای داشتن بهترین محتوی نمی باشد. بنابراین هنگامی که شما حتی بهترین واژگان را برای جستجو استفاده می کنید اغلب ارزش این را دارد که که از طریق کند و کاو نتایج جستجو خودتان بهترین اطلاعات را پیدا کنید.

حال با اطلاعات زیادی که شما دارید باید باهوش باشید و بفهمید چه اطلاعاتی معتبر و قابل اعتماد هستند و چه اطلاعاتی متعصبانه و به درد نخور می باشند. به عنوان مثال برخی بلاگ ها در جایگاه عالی قرار دارند بدون اینکه توسط کارشناس مجاز و معتبر مورد تایید قرار گیرند. بنابراین به دقت بررسی کنید نویسنده ی اطلاعاتی را که از آنها استفاده می کنید، نویسنده ی معتبری باشد و ترجیحا با یک موسسه ی آکادمیک، گروه حرفه ایی یا سازمان خبری خوش نام همکاری داشته باشد.

همچنین مطلع بودن از تبلیغات دستمزدی و پولی نیز مهم است، تبلیغاتی که در بالای موتور جستجو ظاهر می شوند چرا که شرکت ها برای این کار (تبلیغ) پول پرداخت کرده اند. اینها به سادگی طراحی شدند برای اینکه شما آنها را بخرید که اگر شما دنبال خرید کردن هستید، ایده ی خوبی ست اما می تواند در جستجوی کلی و عمومی مزاحمت ایجاد کند.

نکات کلیدی

اینترنت اغلب اوقات بسیار گسترده و گیج کننده ست مخصوصا هنگامی که شما به دنبال چیزی می گردید. شما باید اقدامات اساسی صورت دهید تا جستجو یتان را متمرکز و پر ثمر کنید تا جایی که از دست تان بر می آید. در اینجا استراتژی هایی برای مشخص کردن دقیق ترین و مرتبط ترین مطالب را ارائه می دهیم ؛
از موتور های جستجوی گوناگون استفاده کنید :در حقیقت عادت کنید به استفاده از چندین موتور جستجو چرا که هر کدام نقاط قوت متفاوتی دارند.

از کلمات کلیدی خاص و دقیق استفاده کنید :در استفاده از کلمات تا جایی که می توانید با دقت عمل کنید.
واژگان جستجو یتان را ساده کنید ؛کلمات استاپ غیر ضروری را حذف کنید و از پسوند اجتناب کنید.
از علامت نقل قول استفاده کنید :این باعث می شود که جستجوی شما به کلمات و عبارات ویژه محدود شود.
کلمات به درد نخور را از میان بردارید :واژگان گیج کننده و گمراه کننده را با استفاده از اپراتور -(علامت منفی) از جستجویتان حذف کنید.

با استفاده از اپراتور ها جستجوی تان را اصلاح کنید :برای پیدا کردن سایت های خاص، سایت های مرتبط و ترکیبات ویژه ی واژگان از اپراتور ها استفاده کنید.

از مشکلات و تله های مربوط به جستجو در اینترنت اجتناب کنید :اینترنت ابزاری ست برای فروش همچنین یک منبع جذاب به شمار می رود. مطمئن شوید که تنها تبلیغات را مرور می کنید اگر می خواهید این کار را انجام دهید.

 

منبع: mindtools

لطفا امتیاز دهید

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست زیر بر مبنای مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس DASS-42 طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 15 دقیقه زمان می برد.

ثبت نام جهت دسترسی بعدی شما به نتایج آزمونهایتان است.

تهیه و تنظیم: تیم تحقیق و توسعه باشگاه اعصاب روان هیربد