کریسمس و عید سال نو هم می‌تواند یکی از موقعیت‌های استرس‌زا باشد و مشکلاتی را برای شما به وجود آورد اما شما می‌توانید با راه‌هایی که در ادامه می‌گوییم، از استرس و مشکلات دیگر دوری کنید و سال نوی خوبی داشته باشید. در ادامه همراه کلینیک اعصاب و روان هیربد باشید.

 چند قدم جلو باشید و برنامه‌ریزی کنید

قرار نیست همه کارها را شما انجام دهید. می‌توانید برنامه خود را از قبل تغییر دهید و به برخی کارها «نه» بگویید. مثلاً اگر قرار است شام کریسمس در خانه شمابرگزار شود و میهمان‌هایی دارید، بهتر است از آن‌ها بخواهید دسر یا چیزهای دیگر را همراه خود بیاورند تا از کار شما کاسته شود.

برای خود وقت بگذارید

در کریسمس ممکن است درگیر تعداد زیادی ایده شوید و به کارهایی که خودتان دوست دارید انجام دهید، نرسید. اما این تعطیلات به شما هم تعلق دارد و باید کمی برای خودتان و چیزهایی که دوست دارید، وقت بگذارید.

از مقایسه بپرهیزید

اگر می‌خواهید در این زمان از شبکه‎های اجتماعی استفاده کنید، حتماً از مقایسه کردن وضعیت خود با دوستان و افراد دیگر، دوری کنید. به یاد داشته باشید که افراد فقط بهترین بخش‌های زندگی خود را به اشتراک می‌گذارد و در فضای مجازی چیزهای ناخوشایند را نشان نمی‌دهند.

آرامش داشته باشید

حتماً سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. اگر از مراسم خسته شدید، کمی بیرون بروید و قدم بزنید و این موضوع هیچ اشکالی ندارد.

 غذای خوب و سالم مصرف کنید

سعی کنید رژیم غذایی خود را تا جای ممکن در تعادل قرار دهید. توصیه می‌شود از مقدار زیادی سبزیجات سالم و میوه‌ها استفاده کنید تا در کریسمس مشکلی نداشته باشید. این رژیم در بهبود خلق و خوی شما و همچنین تامین انرژی بدن نیز موثر است.

 خواب مناسب

اینکه در کریسمس خواب‌ آلود باشید، اصلاً خوب نیست. پس سعی کنید با وجود تفریح، زمان خوابتان را تنظیم کرده و خستگی را از خود دور کنید.

تنهایی گذراندن کریسمس

اگر تنها هستید و می‌خواهید کریسمس را بدون هیچ همراهی سپری کنید، از قبل برنامه بریزید. یک فیلم عالی انتخاب کنید یا به فعالیت‌هایی که علاقه دارید بپردازید.

 با یک نفر صحبت کنید

اگر برای عید سال استرس دارید یا نگران هستید، با کسی درباره این موضوع صحبت کنید، البته کسی که به او اعتماد کامل دارید و می‌تواند شما را به درستی راهنمایی کند.

 

ترجمه از Ben.org.uk

لطفا امتیاز دهید

نویسنده

دکتر آرش هیربد

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

باشگاه اعصاب و روان هیربد برای معرفی محصولات سلامت روان آنلاین با شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید:
👈حدود قیمت محصولات از ۱۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰ هزار تومان و سهم مشارکت از ۲۰ تا ۵۰ درصد است.
👈تداوم ۱۰ درصد سهم مشارکت در خریدهای بعدی

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب سرویس

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت