نام: باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin

ژانر: درام, رازآلود, هیجان انگیز

سال تولید: 2011

زمان: 112 دقیقه

کشور: آمریکا, انگلیس

زبان: انگلیسی

کارگردان: Lynne Ramsay

نویسنده: Lynne Ramsay, Rory Stewart Kinnear

ستارگان: Ezra Miller, Jasper Newell, John C. Reilly, Tilda Swinton

خلاصه داستان: داستان فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin روایتی از زندگی پسر بچه ای غیر عادی است که همراه با مادر خود زندگی می کند، مادر کوین به علت خاص بودن شرایط وی قادر نیست تا به تنهایی از او مراقبت کند، به همین دلیل در نامه ای از پدر او درخواست کمک می کند …

در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

پیشگفتار

خشونت می تواند یکی از خطرناک ترین رفتار ها در کودک به شمار بیاید، علل به کار گیری خشونت توسط کودکان متفاوت است، اما نکته حائز اهمیت در این مورد ریشه یابی و همچنین درمان این موضوع می باشد، در ادامه قصد داریم تا به بررسی این موضوع و راهکار های درمان آن بپردازیم.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با یک تجربه واقعی آشنا کنیم!

تجربه ای که خشونت نهادینه شده در کودک باعث بروز یک فاجعه انسانی شد.

کارگردانان بسیاری در دنیا از همین موضوع الهام گرفته و فلیم های متعددی را ساخته اند که نشان از اهمیت ماجرا دارد.

در این مطلب قصد داریم تا این فرد را کوین بنامیم، همان نامی که در فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin بر روی وی نهاده شد.

داستان فیلم در رابطه با مشکلات متعدد کودکی است که از ابتدای زندگی دچار خلاء های عاطفی بوده و در نهایت همین خلاء ها او را به یک قاتل تبدیل می کند.

تمرکز این داستان بر خلاف تصور بر روی رفتار کوین نیست، بلکه کارگردان بیشتر سعی دارد تا تعاملات و محیط اطراف را به تصویر بکشد و همین موضوع نشان از دید روانشناسی عمیق به این موضوع است.

درباره منتقد

دکتر April R. Bradley استادیار رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه داکوتای شمالی است، تحقیقات بالینی  او بر روی ارزیابی قانونی و رفتار های خشونت جنسی تمرکز دارد.

فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin

باید درباره کوین صحبت کنیم

این فیلم با یک فلش بک رابطه کوین با مادرش را تحت بررسی قرار می دهد.

این فلیم از زمان شش سالگی کوین به بررسی وی و موضوعات پیرامون او می پردازد؛ مسائل ومشکلات خانوادگی مانند افسردگی پس از زایمان مادر، سوء مصرف مواد مخدر، فقر ارتباطات، الگو های غلط دلبستگی، خلق و خوی خشن و سایر چالش های کودکان.

داستان فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin میزان تاثیر افسردگی مادر بر رفتار فرزند را به خوبی به تصویر می کشد.

تاثیر الگوی غلط دلبستگی به وجودآمده در کوین در آینده برای وی مشکلاتی را به وجود خواهد آورد و مانع رشد عاطفی وی می شود و او با عدم پذیرش در جامعه مواجه خواهد شد.

در نهایت کشمکش بین مادر و فرزند تا آنجا ادامه می یابد که کوین به سیم آخر زده و اقدام به قتل دسته جمعی همکلاسی ها خود می کند.

در نهایت فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin پاسخ قاطعی به بیننده نخواهد داد اما نتیجه چنین دریافت خواهد شد که این رفتار خشونت آمیز کوین نتیجه بین نعامل غلط بین مادر و فرزند بوده و پیامد هایی همچون خلق و خوی خشن فرزند از بدو تولد، به تعویق افتادن مراحل رشد عقلی و عاطفی و عدم تاثیر درست والدین بر فرزند از پیامد های آن خواهد بود.

بررسی کودکی کوین

از دیدگاه متخصصان این فیلم ایرادات وارده را نه به کوین بلکه به خانواده او نسبت می دهند، خانواده ای که تعاملات بین اعضای آن آئینه ای است در مقابل رفتار فرزندان در خارج خانه.

افسردگی مادر در این فیلم تاثیرات بسیاری را بر روابط بین مادر و فرزند خواهد داشت و برقراری ارتباط بین این دو را دچار مشکل خواهد کرد.

لازم است بدانید این والدین هستند که به شخصیت و تربیت کودک شکل می دهند نه اجتماع!

اینکه اجتماع تاثیرات شگفت انگیزی را بر تربیت کودکان دارد قابل چشم پوشی نیست اما لازم به ذکر است که کودکان در خانواده متولد می شوند نه جامعه!

باید درباره کوین صحبت کنیم

نوع تعامل بین کودک و والدین باعث شکل گیری یکی الگوی های عاطفی بین آنها خواهد شد، این الگو در کودک نهادینه شده و در آینده نیز روابط خود را بر اساس این الگو شکل خواهد داد.

لازم به ذکر است که حتی سلامت فیزیکی فرزند تاثیرپذیر از تعاملات والدین و اعضای خانواده با اوست.

خلاء عاطفی

استراتژی های والدین در تعامل با کودکان موجب می شود تا فرزند، آنها را دوست و یا دشمن خود بداند.

اگر نیاز های عاطفی کودک درون خانواده به خوبی ارضا نشود زمینه ساز ورود برخی افراد نابجا در زندگی آنها خواهد شد که راهنمایی های غلط آنها می تواند کودک را به هر منجلابی بکشد.

در فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin یکی از آشکار ترین صحنه هایی که به چشم می آید خلاء عاطفی کوین و همچنین عدم وجود یک رابطه عاطفی صحیح بین مادر و فرزند است.

قطعا به شما توصیه می کنیم فیلم باید درباره کوین صحبت کنیم We Need to Talk About Kevin را مشاهده کنید، این فیلم می تواند نمایی از رابطه غلط با فرزند و پیامد های آنرا برای شما آشکار کند.

منابع

Ainsworth, M. D. S., Blehar, M., Waters, E., & Wall, S. (1978). Patterns of attachment: A
psychological study of the strange situation
. Hillsdale, NJ: Erlbaum. PsycINFO
Gauvain, M., & Fagot, B. (1995). Child temperament as a mediator of mother–toddler
j.1467-9507.1995.tb00065.x PsycINFO

بازگردانی: حسن جوانبخت

نویسنده

دکتر آرمین هیربد

دکتر آرمین هیربد

دکترای حرفه ای پزشکی (MD)، دانشگاه علوم پزشکی تهران (۱۳۸۷-۱۳۹۵)

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب سرویس

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت