کار
فهرست مطالب
 1. 1 شکوفا شدن مانند یک رنجر تنها
 2. 2 با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.
  1. 2.1 تیم یک نفره
  2. 2.2 هشت استراتژی برای انجام دادن کاری
  3. 2.3 1.دیگران را استخدام کنید
  4. 2.4 2.دیگران را مجبور کنید صدایتان را بشنوند (صدایتان را به گوش دیگران برسانید)
  5. 2.5 نکته
  6. 2.6 3-به دنبال کمک باشید
  7. 2.7 4.پیشرفت حرفه ایی خودتان را داشته باشید
  8. 2.8 به تنهایی کار کردن می تواند توانایی شما را برای پیشرفت حرفه ایی خودتان کاهش دهد. ممکن است شما کمتر به جلسات دعوت شوید نسبت به همکارانی که در تیم های بزرگ تر کار می کنند یا “کلاغه برایم خبر آورده که…” را از دست بدهید که در رابطه با فرصت هایی ست که به وجود می آیند.
  9. 2.9 ممکن است شما آنقدر سرتان شلوغ باشد که نتوانید بار کاری تان را حل و فصل کنید یا اینکه نتوانید وقتی را به پیشرفت شغل تان اختصاص دهید.
  10. 2.10 برای غلبه بر این مشکلات سعی کنید مسئولیت یادگیری و نیاز های مربوط به پیشرفت تان را خودتان به عهده بگیرید. با انجام یک بررسی شخصی SWOT شروع کنید که به شما کمک می کند نقاط ضعف و قوت تان را به دقت شناسایی کنید. شما همچنین می توانید سعی کنید یک ژورنال تهیه کنید برای اینکه یادگیری و نیازهای آموزشی تان را بررسی کنید.
  11. 2.11 هنگامی که شما این کار را انجام می دهید فرصت می کنید تا برنامه ی پیشرفت شخصی تان را گسترش دهید و آن را عملی کنید.
  12. 2.12 5.تفکر خلاق تان را تقویت کنید
  13. 2.13 توصیه
  14. 2.14 نکته
  15. 2.15 6.منظم باشید
  16. 2.16 7.تمرکز تان را حفظ کنید
  17. 2.17 8.سلامت و امنیت خودتان را به خاطر داشته باشید
  18. 2.18 نکات کلیدی

هشت روش برای انجام دادن کارها، هنگامی که شما یک تیم یک نفره هستید

شکوفا شدن مانند یک رنجر تنها

آنها(تیم های یک نفره) مهره ایی کوچک در چرخی بزرگ هستند. هر روز سر کار می رود و در یک اداره بزرگ می نشیند اما او به تنهایی کار می کند.هنگامی که افراد دیگر به صورت تیمی در مکانی دور از محل کارشان جمع می شوند و در مورد موضوعات خاص، برنامه و استراتژی ها حرف می زنند، تیم های یک نفره پشت میزشان باقی می مانند.

با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

هنگامی که در جلسه ای ارائه آخرین اطلاعات شرکت حضور دارد به موفقیت های او اشاره ایی نمی شود و هنگامی که همکارانش بعد از کار معاشرت می کنند او تا دیروقت می ماند تا به مهم ترین امور برسد. خیلی زود متوجه می شود که نادیده گرفته می شود، زیاده از حد کار می کند و مایوس می شود.

او یک تیم یک نفره است و افراد مثل او زیاد هستند. آنها منشی های تنها، کارمند های موقت اداره های کوچک هستند یا آخرین فردی که برنامه ی دوران بیکاری را دنبال می کند.

آنها شاید به تنهایی کار کنند، مانند روزنامه نگاران مستقل یا کارمند دور کار ؛در کنار دیگر افراد در یک اداره -به عنوان مثال دپارتمان تک نفره HR ؛یا به شکل مستقل مانند مشاورین املاک و پرستارانی که شغلشان پرستاری از افراد پیر و ناتوان است.

کار

تیم یک نفره

افراد حتی می توانند هم یک تیم یک نفره باشند و هم عضو یک تیم بزرگ تر -به عنوان مثال افرادی را در نظر بگیرید که شیفت شب کار می کنند در حالی که بقیه افراد تیم در طول روز کار می کنند.

اگر شرایط افرادی که به تنهایی کار می کنند متفاوت باشد همه ی آنها با چالش های مشابهی مواجه می شوند. آنها اغلب نسبت به کسانی که در تیم های بزرگ تر کار می کنند، مسئولیت های بیشتری را قبول می کنند، مسئولیت هایی که به آنها واگذار می شود می تواند پروژه های مهمی باشد یا شاید کار زیادی بر دوش آنها گذاشته شود -در حالی که حمایت چندانی دریافت نمی کنند.

این چالش ها با احساس منزوی شدن ترکیب می شوند و این به آن معناست که خطر بیمار شدن آنها یا اشتباه پیش رفتن کارشان، افزایش می یابد.

اگر شما یک تیم یک نفره هستید، شاید برخی از این چالش ها آشنا به نظر برسند شاید شما تحت فشار قرار گیرید با مسئولیت هایی که بر گردن تان است. این مقاله هشت استراتژی را مورد بررسی قرار می دهد که به شما کمک می کنند از عهده ی این موقعیت بربیاید.

هشت استراتژی برای انجام دادن کاری

1.دیگران را استخدام کنید

به شکل طبیعی دیگر افراد سازمان، تیم های یک نفره را موجودیت های مجزا و منفردی می بینند. اگر شما جزء این دسته ها هستید ممکن است در گیر این موضوع شوید که کسی نیست تا در مورد ایده هایتان با او بحث کنید.

پژوهش ها نشان می دهد که به منظور حفظ محیط شاد کاری، حفظ روابط میان فردی ضروری است بنابراین وسوسه نشوید که در زندان انفرادی خودتان بروید در عوض سعی کنید با همکارانتان ارتباط برقرار کنید از طریق برنامه ریزی جلسات، به صورت مجازی با همدیگر در تماس باشید و در وقایع اجتماعی حضور پیدا کنید.

نه تنها احساس خواهید کرد که بخشی از یک مجموعه بزرگ تر هستید بلکه بازخورد ها، نظرات و اخبار شرکت را هم می شنوید. همچنین افرادی را پیدا می کنید که موفقیت هایتان را با شما جشن می گیرند و کسانی که به شما کمک می کنند انگیزه تان را حفظ کنید.

2.دیگران را مجبور کنید صدایتان را بشنوند (صدایتان را به گوش دیگران برسانید)

افراد دیگر شاید اولویت هایتان و بار کاری تان یا مسئولیت های محدودیت های شما را به عنوان یک تیم یک نفره درک نکنند. هنگامی که شما قادر به کمک کردن نیستید آنها ممکن است شما را با درخواست های کاری بمباران کنند و جواب دادن با یک “نه”صریح سخت به نظر می رسد.

اما به خاطر داشته باشید که شما تنها هستید و گاهی اوقات انجام دادن آنچه که دیگران از شما می خواهند دشوار است. هیچ خجالتی در این باره وجود ندارد به خودتان سخت نگیرید و اگر کمک نیاز دارید درخواست کمک کنید و خجالت نکشید.
این که شما را نادیده بگیرند خیلی ساده است هنگامی که به عنوان یک تیم یک نفره کار می کنید. اگر شما نقش مهمی در سازمان تان ندارید، کار شما به راحتی می تواند نادیده گرفته شود.

بنابراین خوب است که متوجه شوید که مهم است که مردم بدانند شما چه کاری انجام می دهید، بنابراین مطمئن شوید که آنها را مطلع می کنید.

وقتی اختصاص دهید و مطمئن شوید که در اینترانت شرکت حضور دارید، در اخباری که ماهانه منتشر می شود، در جلسات سه ماه یک بار شرکت حضور داشته باشید و آماده باشید برای اینکه نشان دهید چگونه کار شما قسمتی از یک کار خوب و بزرگ است.

نکته 

اگر نمی توانید به شکل طبیعی صحبت کنید، نگاهی به مقاله ما در مورد اعتماد به نفس بیندازید این مقاله به شما کمک می کند اعتماد به نفس پیدا کنید و روابط تان را در محل کار بهبود ببخشید.

3-به دنبال کمک باشید

مهم نیست که چقدر شما در شغل تان خوب هستید شما نمی توانید در انجام هر کاری خوب باشید.علاوه بر این به عنوان یک تیم یک نفره احتمالا شما آنقدر وقت ندارید که در هر مهارتی به درجه استادی برسید و هنگامی که بیمار هستید یا از مشکلی رنج می برید نیاز های کاری تان بدون در نظر گرفتن آن مشکل ادامه دارند.

مهم است که شما مسئولیت هایتان را بشناسید و بتوانید از دیگران کمک بگیرید،هنگامی که در دانش شما یک شکاف(کمبود) وجود دارد. شما وقت کافی ندارید که همه ی وظایف تان را انجام دهید و در انجام بعضی کارهای کوتاه مدت به کمک نیاز دارید.

شاید در دپارتمانی دیگر شخصی را پیدا کنید از جمله خبرنگاران مستقل و شرکای تجارت خارجی که به شما کمک می کنند.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید و بانکی از ارتباطات بسازید که به شکل حرفه ایی از شما حمایت می کنند.

یادتان باشد که در مواقعی که کار چندانی ندارید به دیگران کمک کنید این به شما کمک می کند هنگامی که به لطف دیگران نیاز دارید بتوانید روی حسن نیت برخی افراد حساب کنید. شما ممکن است یک تیم یک نفره باشید اما این بدان معنی نیست که شما می توانید در قالب کار تجاری تان، بازیکن تیمی خوبی هم باشید.

کمکی را که فناوری می تواند به شما بکند، ندید نگیرید. به عنوان مثال اگر شما یک دپارتمان HR یک نفره هستید، نرم افزار می تواند به شما کمک کند از انجام وظایف تکراری برآیید. کارهایی مانند کارهای شبانه روزی، لیست حقوق و محاسبه سود.

4.پیشرفت حرفه ایی خودتان را داشته باشید

به تنهایی کار کردن می تواند توانایی شما را برای پیشرفت حرفه ایی خودتان کاهش دهد. ممکن است شما کمتر به جلسات دعوت شوید نسبت به همکارانی که در تیم های بزرگ تر کار می کنند یا “کلاغه برایم خبر آورده که…” را از دست بدهید که در رابطه با فرصت هایی ست که به وجود می آیند.

ممکن است شما آنقدر سرتان شلوغ باشد که نتوانید بار کاری تان را حل و فصل کنید یا اینکه نتوانید وقتی را به پیشرفت شغل تان اختصاص دهید.

برای غلبه بر این مشکلات سعی کنید مسئولیت یادگیری و نیاز های مربوط به پیشرفت تان را خودتان به عهده بگیرید. با انجام یک بررسی شخصی SWOT شروع کنید که به شما کمک می کند نقاط ضعف و قوت تان را به دقت شناسایی کنید. شما همچنین می توانید سعی کنید یک ژورنال تهیه کنید برای اینکه یادگیری و نیازهای آموزشی تان را بررسی کنید.

هنگامی که شما این کار را انجام می دهید فرصت می کنید تا برنامه ی پیشرفت شخصی تان را گسترش دهید و آن را عملی کنید.

کار

5.تفکر خلاق تان را تقویت کنید

ممکن است به عنوان یک تیم یک نفره به بسیاری از منابع دسترسی نداشته باشید. احتمالا شما بدون هیچ پشتیبانی دوام می آورید و نمی توانید از شخصی که کنار شما نشسته است کمک بخواهید.

برای خلاق شدن آماده باشید، شاید شما باید به شکل یک نفره به مشکل تان بپردازید، محصولات جدید را طراحی کنید و خودتان به امور رسیدگی کنید. حتی ممکن است شما مجبور شوید خودتان را از جریان های کاری کنار بکشید فقط برای اینکه کار انجام شود.

اما در مورد این حقیقت خیالتان راحت باشد که شما احتمالا با تدبیر تر و چند وجهی هستید نسبت به افرادی که در تیم های بزرگ تری در سازمان کار می کنند.

توصیه 

تنها در صورتی که شما حمایت مورد نیازتان را دریافت نمی کنید و کار هایتان اشتباه پیش می روند مطمئن شوید که گزارش کار را ثبت و ذخیره می کنید گزارشی که تلاش های شما را نشان می دهد برای مرتب کردن اوضاع و هر گفتگویی که شما با مدیرتان داشته اید در مورد موقعیت تان،زمانی فرا می رسد که شهرت شما به این گزارش کار بستگی دارد.

نکته 

مقاله ی ما در مورد درک خلاقیت، راهی ست برای پیدا کردن ابزار مفیدی مانند ساختن مجدد ماتریکس، که برای تیم های یک نفره مناسب اند کسانی که به تفکر خلاقانه نیاز دارند.

6.منظم باشید

تیم های یک نفره اغلب باید خیلی منظم باشند. اگر شما یک تیم یک نفره هستید بهتر است که به سرعت منظم شوید. برنامه تان، جریان های کاری و مواعد مقرر را دنبال کنید و کارهایتان را اولویت بندی کنید. شما خودتان به تنهایی برای انجام دادن کارتان به موقع و دست یابی به استاندارد های عالی مسئول هستید.

ابزار های بی شماری برای کمک به شما جهت منظم شدن وجود دارد. دو گزینه ی عالی برای شروع، مقالات ما هستند ؛چگونه منظم شویم و چگونه وظیفه شناس باشیم.

7.تمرکز تان را حفظ کنید

از دست دادن تمرکز (حواس پرت شدن) خیلی راحت است. وقتی که با خودتان کار می کنید فعالیت تان را کاهش دهید مخصوصا هنگامی که با لیست کارهای پیش رو مواجه می شوید و کسی هم نیست به شما کمک کند تا کار را به اتمام برسانید. در کتاب 1987، نرم افزار تبلیغاتی، تام دمارکو و تیموتی لیستر معتقدند که پانزده دقیقه طول می‌کشد تا تمرکز از دست رفته مجدداً به دست آید و این درست زمانی ست که ممکن است شما بیمار شوید هنگامی که به عنوان یک تیم یک نفره کار می کنید.

برای اینکه بتوانید به منظم بودن پایبند بمانید مهم است اهدافی را در نظر بگیرید که واقع بینانه هستند و روی آنها متمرکز باشید. در کنار اهداف و اولویت هایتان با اهداف و اولویت های سازمان تان، و برای دست یابی به آنها فعالیت هایی را برنامه ریزی کنید.

8.سلامت و امنیت خودتان را به خاطر داشته باشید

به عنوان یک تیم یک نفره، شاید کار شما مستلزم این باشد که تنهایی انجام شود این می تواند خطرات مربوط به سلامتی و امنیت شما را افزایش دهد. بنابراین عاقلانه این است که قبل از شروع در مورد هر نگرانی که در مورد فضای کاری تان دارید با مدیرتان صحبت کنید. همراه با هم گام هایی را که می توانید بردارید برای اینکه امنیت شغل تان را افزایش دهید -از مبلمان ارگونومیک، روابط دوستانه و ابزار کنترل امنیت همه را بررسی کنید.

نکات کلیدی

بسیاری از ما در برخی مواقع به تنهایی کار می کنیم یا بدون همکار صمیمی. اگر شما به عنوان یک تیم یک نفره کار می کنید مهم است که برنامه ریزی کنید تا از زیاده از حد کار کردن، نادیده گرفته شدن، تحقیر شدن یا احساس ناامنی کردن دور شوید.

تلاش کنید که ارتباط تان با همکارانتان حفظ شود از طریق برنامه ریزی جلسات، شرکت کردن در وقایع اجتماعی یا در تماس بودن از طریق اینترنت.

منظم و متمرکز باشید و بمانید طوری که بتوانید براساس برنامه تان،جریان های کاری و مواعد مقرر عمل کنید. و در مورد چگونگی انجام دادن وظایف تان خلاق باشید.

در نهایت اگر نیاز به کمک دارید، درخواست کمک کنید. اگر در دانش شما کمبودی وجود دارد یا وقت کافی ندارید برای انجام دادن کار دنبال یک همکار، خبرنگار مستقل یا دستیاری باشید که بتواند به شما کمک کند.

 

منبع:mindtools

https://www.mindtools.com/pages/article/eight-ways-cope-team-of-one.htm

https://hirbodclinic.com/fighting-invisible-professional-term

نویسنده

دکتر آرش هیربد

دکتر آرش هیربد

من دکتر آرش هیربد دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تخصص روانپزشکی را در دانشگاه شهید بهشتی گذراندم. در بیمارستان آتیه به عنوان روانپزشک و مسئول دفتر سلامت روان مشغول به کار هستم. در کلینیک هیربد به عنوان موسس و مسئول فنی و روانپزشک بزرگسال فعالیت دارم. در زمینه اختلالات خلقی، اضطرابی، وسواس ، اختلالات خواب و… می توانم به شما کمک کنم.

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب سرویس

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت