آزمون روانشناختی سنجش کمال گرایی

معرفی

 کمال گرایی تحت عنوان انتظارات غیرمنطقی از خود و دیگران تعریف می شود. چیزی که به عنوان کمال‌‏گرایی ناسالم و نابهنجار شناخته می‌‏شود، رعایت استانداردهای بالا در شرایطی که هزینه رعایت آن استانداردها بیشتر از منافعشان است و ضرورتی برای آن نیست. پرسشنامه کمال گرایی در سال 2004 توسط هیل و همکاران تهیه شده است.

جامعه هدف
بزرگسالان

معیارهای مورد سنجش

ارزیابی کلی از شدت کمالگرایی در 8 بعد تمرکز بر اشتباهات، معیارهای بالا برای دیگران، نیاز به تایید، نظم و سازماندهی، ادراک فشار از سوی والدین، هدفمندی، نشخوار فکری، تلاش برای عالی بودن.

نحوه اجرای آزمون
پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده پرسشنامه کمالگرایی هیل طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود ۱۵ دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.

لطفا به هریک از جملات با استفاده از پرسشنامه زیر پاسخ گویید. اولین پاسخی که به نظرتان می‌رسد را علامت بزنید. جواب درست یا غلطی وجود ندارد و هرجمله برای هر فردی ممکن است معنای متفاوتی داشته باشد.

نحوه تحلیل
تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.

منبع:

Hill, R. W., Huelsman, T. J., Furr, R. M., Kibler, J., Vicente, B. B., & Kennedy, C. (2004). A New Measure of Perfectionism: The Perfectionism
Inventory. Journal of Personality Assessment, 82(1), 80-89

 
5/5 - (1 امتیاز)

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت