آزمون روانشناختی اضطراب

معرفی

اضطراب واکنش هیجانی طبیعی بدن در برابر کشمکش ها و موقعیت های خطرناک هستند. اضطراب علایم مختلف جسمی (مثل تپش قلب) و فکری (مثل نگرانی درباره آینده) در ما ایجاد می کند. در کنار مزایای اضطراب طبیعی اختلالات اضطرابی  می تواند به صورت ترس و نگرانی بیش از حد، غیرمنطقی و غیرقابل کنترل باشد و در زندگی روزمره شخص اختلال ایجاد کند.

افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی، ترس، نگرانی، اندوه و پریشانی را به طور مداوم تجربه می‌کنند. اما با درمان اضطراب، اکثر افراد می‌توانند این احساسات را مدیریت کرده و به زندگی عادی برگردند. سنجش نشانه های اضطراب می تواند نقش مهمی در تشخیص مشکلات روان شناختی و درمان آن داشته باشد.

آزمون غربالگری اضطراب بک برای سنجش میزان اضطراب به دست بک و همکارانش در سال ۱۹۸۸طراحی شده است. هر عبارت بازتاب یکی از علائم اضطراب است که معمولا افرادی که از نظر بالینی مضطرب هستند، تجربه می‎کنند.

جامعه هدف

افراد بالای ۱۷ سال

معیارهای مورد سنجش

این پرسشنامه یک ارزیابی کلی از شدت اضطراب به دست می دهد.

نحوه اجرای آزمون

پرسشنامه الکترونیکی زیر بر مبنای نسخه ترجمه شده آزمون اضطراب بک طراحی شده است و پاسخدهی به آن حدود 10 دقیقه زمان می برد. پرسشنامه را می توانید در رایانه شخصی و یا تلفن همراه هوشمند خود پاسخ دهید.

در این پرسشنامه ۲۱ علامت مطرح شده است. لطفا در هر سوال مشخص کنید طی هفته گذشته تا امروز چقدر از آن علامت در رنج بوده اید.

نحوه تحلیل

تحلیل این آزمون به صورت خودکار توسط سامانه انجام شده و بلافاصله پاسخ پرسشنامه به شما اعلام می گردد.

منبع:

Beck AT, Epstein N, Brown G, Steer RA (1988). “An inventory for measuring clinical anxiety: Psychometric properties”. Journal of Consulting and Clinical Psychology. 56 (6): 893–897.

 
لطفا امتیاز دهید

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت