تحریک جنسی زنان

داشتن یک رابطه جنسی بدون مقدمه و تحریک جنسی قطعاً چیز آزار دهنده‌ای خواهد بود و جنبه کالا بودن را به شریک زندگی شما منتقل خواهد کرد، وی با خود خواهد اندیشید که او فقط نقش ارضا کننده امیال جنسی شما را دارد و شما هیچ ارزشی را برای وی قائل نیستید.

در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت. با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

تحریک جنسی در هر جنس علائم مخصوص به خود را دارد اما به علت شرایط خاص اندام‌های جنسی در زنان تشخیص این موضوع شاید برای برخی کمی دشوار باشد. از جمله رایج ترین علائم فیزیکی تحریک جنسی در زنان می‌توان به مرطوب شدن واژن، تورم و همچنین سوزش در این ناحیه اشاره کرد.

همچنین زنان از جنبه روانشناختی نیز قادرند به تحریک جنسی برسند. اما متاسفانه میزان تحریک جنسی در زنان متفاوت است و همه قادر نیستند که به این میزان تحریک برسند؛ عدم رسیدن به تحریک جنسی می‌تواند شامل علل مختلفی باشد.

تحریک جنسی

علل عدم رسیدن به تحریک جنسی چیست؟

عدم رسیدن به تحریک جنسی شامل دلایل متفاوتی است که می‌تواند علل مختلفی را شامل شود. از جمله می‌توان به برخی علل روانشناختی مانند استرس و اضطراب یا مشکلاتی در رابطه بین هر دو فرد اشاره کرد.

همچنین مصرف موادی همچون سیگار، الکل و داروهای ضد افسردگی نیز می‌تواند مزید بر این علت باشد. برخی داروهای ضد افسردگی قادرند به صورت مستقیم بر میزان میل جنسی و تحریک افراد تأثیر داشته باشند.

برخی بیماری‌ها نیز می‌توانند تحریک جنسی زنان را دستخوش تغییراتی بکنند، از جمله این بیماری‌ها می‌توان به مرض قند یا دیابت، برخی بیماری‌های روانشناختی و مشکلات عصبی اشاره کرد.

یکی از مهمترین موارد در رسیدن و یا عدم دستیابی به تحریک جنسی مناسب مربوط میزان و سطح ترشح هورمون‌های جنسی می‌باشد.

تحریک جنسی

چگونه می‌توان این اختلال را درمان کرد؟

برای درمان این اختلال ابتدا لازم است که دلیل بیماری را دانست، لازم است بدانید عدم تحریک شما به چه دلیل است تا درمانی مناسب برای آن یافت. برای فهمیدن این امر می‌توانید با درمانگر و یا پزشک خود مشورت کنید، بسته به نوع اختلال لازم است به صورت فردی و یا همراه با شریک خود تحت درمان قرار بگیرید.

درمان شدن همراه با شریک جنسی می‌تواند باعث بالا بردن اعتماد به نفس فرد و همچنین منجر به برطرف کردن مشکلات جنسی زوج شود.

همچنین برای داشتن تحریک بیشتر می‌تواند از روش‌های جدید و تحریک کننده استفاده کنید، به عنوان مثال می‌توان به استفاده از برخی اسباب بازی‌های جنسی و یا برخی فیلم‌های آموزشی نحوه برقراری رابطه جنسی اشاره کرد.

لازم است برای لذت بخش تر کردن رابطه و تحریک بیشتر به تقویت رابطه خود با فرد مورد نظرتان بیشتر بیاندیشید.

در صورتیکه در زمینه مسایل مربوط به روابط جنسی نیاز به مشاوره روانشناختی دارید می‌توانید از خدمات دپارتمان طب جنسی کلینیک اعصاب و روان هیربد بهره ببرید.

منبع: ashasexualhealth

لطفا امتیاز دهید

آزمون های روانشناختی

آخرین مقالات سایت

چرا باور داشته باشیم ؟

پایش و سنجش آنلاین نتایج درمان

نوبت دهی آنلاین

آزمون های آنلاین روانشناختی معتبر

امکان مشاوره آنلاین از طریق وب

ارتباط با درمانگران عضو باور

نسخه دارویی آنلاین و یادآور پیامکی

آزمون عملکرد جنسی زنان

اختلالات کارکرد جنسي، به عنوان اختلال ميل ، تحريک و ارگاسم و درد جنسي تعريف مي شود که ناشي از عوامل چندگانه آناتوميکي، فيزيولوژيکي طبي و روانشناختي است و مي تواند سبب ناراحتي شديد فردي شده، بر کيفيت زندگي و ارتباطات بين فردي اثر بگذارد.

شاخص عملکرد جنسی زنان با 19 سوال، عملکرد جنسی زنان را در 6 حوزه مستقل میل، تحریک روانی ، رطوبت، ارگاسم، رضایتمندی و درد جنسی می سنجد.